Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [Güncel Kitaplar]

Vücut Bakim Kitabi
     Esinlendirici, aydinlatici ve son derece pratik bir kitap olarak The Body Shop Vücut Bakim Kitabi her yastan kadin için mükemmel bir kendini iyi hissetme rehberidir. - Sagliginizi, görünüsünüzü ve benliginizi gelistirecek yüzlerce yaratici fikir. - Kadin sagligi ve fitnesle ilgili en yeni ve en ilginç bilimsel arastirmalarin sonuçlari. - Yoga, tay çi, Pilates, masaj, cilt bakimi, beslenme ve aromaterapi vb. konularda uzmanlarin görüsleri. - Enerji kazanmaktan güçlenmeye, detokstan gevsemeye kadar temel yararlarina göre düzenlenmis egzersiz ve uygulamlar. - Saglikli yemekler, tonikler ve vücut bakimi uygulamalari için kolay hazirlanabilir özgün tarifler.

Yazar:  Mona Behan/Susan Elisabeth Davis
Bebek Jimnastigi
     Çocuklarinin fiziksel gelisimini koruma altina almak ve ilerletmek isteyen ebeveynlerin basvuru kaynagi Bebeginin saglikli, güçlü ve hareketli olmasini hangi anne baba istemez ki? Artik Bebek Jimnastigi’ndeki egzersizlerle, bebeginizin kaslarini güçlendirerek dogal hareketliligini artirabilirsiniz. Egzersizleri uygularken hem siz hem de bebeginiz çok egleneceksiniz! Bebeginizin hareket sistemi normal mi? Onu hangi pozisyonda tasimali, hangi pozisyonda yatirmalisiniz? Oturtmaya kaç aylikken baslamalisiniz? Bebek araç gereçlerini nasil kullanmalisiniz? Bebek Jimnastigi size, çocugunuzun dogru kemik ve kas gelisimi için bilmeniz gerekenleri sunuyor. Bu kitaptan ögrendiklerinizle, bebeginizin bedensel gelisiminin yaninda zihinsel gelisiminin de hiz kazandigini göreceksiniz. Çocugunuz artik daha saglikli ve daha zinde olacak.

Yazar:  Barbara Zukunft Huber
Mayo Clinic Saglikli Yaslanma
     Saglikli yaslanma kazara olmaz. Bu kitap size yaslanma sürecini basarili bir seklide sürdürmek ve yasam kalitenizi devam ettirmek veya gelistirmek için gerekli olan bilgiyi saglar. Içinde kesfedecekleriniz: Yaslanma sürecine nasil yaklasilmali. Vücudun görünümü ve isleyisindeki degisiklere nasil basedilmeli. Nasil etkili ve güvenli egzersiz yapilir. Hayata pozitif bakis açisiylanasil bakilir. Aklinizi ve ruhunuzu nasil terbiye edebilirsiniz. Yatirimlarinizi nasil idare edeceksiniz.

Yazar:  Edward T. Creagan/GÜNES YAYINCILIK
Mayo Clinic Artritler
     Artrit etkisini nasil gösterir?, En yeni tedaviler, Sizi zinde tutacak resimli 40 egzersiz, Agri ve tutukluk için öneriler, Eklemlerinizi korumak için ip uçlari, Detayli ilaç rehberi, Yolculuk ve sosyal aktivitelerden keyif almanin yollari, Alternatif tedaviler için güncellestirilmis bilgiler, Is yerinde artrit

Yazar:  Gene Hunder M.D./GÜNES YAYINCILIK
Spor Yaralanmalarindan Korunma ve Rehabilitasyon Ilkeleri
     Spor dünyasinda her gün sporcular çesitli risklerin altinda aktivitelerine devam etmektedir. Bu risklerin bir bölümü sporcularin performasini olumsuz yönde etkilerken, bir bölümü de sportif yaralanmalara yol açmaktadir. Bu nedenle sporcularin, özellikle de çalistiricilarin bu riskleri gerek antreman, gerekse yarismalarla göz önünde ublundurmasi gerekmektedir. Özellikle antreman sirasinda yasanan veya yasanmasi gündeme gelen ama bir performans düsüklügüne ve yaralanmaya yol açtigindan fark edilen riskler çok çesitlidir. Bu ve buna benzer risklerin risk oldugu fark edildiginde is isten geçmis olmakta, sporcu ya performans düsüklügü ya da yaralanma ile karsilasmaktadir.

Yazar:  Mehmet Özdemir/IZGI KITABEVI
Mayo Clinic Diyabet Tedavisi
     Diyabet karsisinda en büyük silahiniz bilgidir. Bu kitap kan sekerinizi basarili bir sekilde kontrol edebilmemiz için size bilgi ve görüslyer sunmaktadir. Onlarsiz yapamaycaginiz önemli testler. Bir glukoz ölçüm cihazi seçmek ve kullanmak. Yeni Ilaçlar. Insülin tedavisindeki gelismeler. Kendinizi ciddi komplikasyonlardan korumak.Saglikli bir kiloya erisme ve bu kiloyu koruyabilme

Yazar:  Maria Collazo Clavell/GÜNES YAYINCILIK
Hanimlara Püf Noktalari
     Dört bölümden olusan çalismamizda Beslenme ve vitaminler, Saglik bilgileri, Çocuk egitimi, Günlük hayattan temizlikle ilgili pratik bilgiler ve püf noktalarini okuyacaksiniz. Vitaminler, Tabiat eczanesi, Meyveler, Sebzeler, Saglik, Sigaranin zararlari, Alkolizmin tedavisi, Sporun faydalari, Akcigerler, Bel fitigi, Dis sagligi, Göz sagligi, Kalbimiz, Seker hastaligi, Tansiyon, Zayiflama rejimleri

Yazar:  Nagehan Coskun/ARI SANAT YAYINEVI
Sosyalist Türkiye'de Saglik
     Tarihsel Materyalizm ve Saglik,Reel Sosyalizmde Saglik Deneyimi Sovyet sosyalist Cumhuriyetler Birligi Sosyalist Küba Cumhuriyeti, Türkiye'de Saglik Türkiye'de Saglik Hizmetlerinin Gelisimi Sayilarla Türkiye'de Saglik, Sosyalist Türkiye'de Saglik

Yazar:  kollektif/NK YAYINLARI
Perricone'un Reçetesi Bir Doktorun Yüz ve Vücut Güzelligi Için Önerdigi 28 Günlük Program
     ill, ilk ziyaretinden dört gün sonra tekrar geldiginde canlanmisti ve heyecanliydi, üç günlük yeme planinin bu kadar farklilik yaratacagini daha önce hayal bile edemeycegini söyledi. Jill'in cildi porselen gibi parlak olmaya baslamisti ve gözenekleri fark edilir sekilde küçülüyordu. Elmacik kemikleri çikiklasmis, kaslari kalkmis ve yüzündeki çukurlar sekillenmisti. Agzinin çevresindeki kirisik ve burusmus cilt görünür sekilde düzgünlesmisti. Jill'in bütün yüzü ince bir zarafet kazanmisti. Ikinci bir sans verilmis gibi hissediyorum, yeni bir yasam sözlesmesi demisti Jill.

Yazar:  Dr. Nicholas Perricone/PRESTIJ YAYINLARI


ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Sancaktepe İlhan Varank 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05524731224

Ab rh pozitif. Lütfen acil destek. Sağolun.

Tarih: 4/6/2020 9:02:07 AM
Fatma Akkök
  Aranan Kan: B RH +
Gazi Üniversitesi Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 545) 458 74 56

Hastaya bu gece verilmesi gerekiyor. Acil. Lütfen destek olalım. Acil. B rh pozitif trombosit lazım. Destek olmanızı rica ediyoruz. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 4/5/2020 1:27:27 PM
Barış Kerem Bahar
  Aranan Kan: AB RH +
İstanbul Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05337066590

Lösemi hastasına acil AB rh pozitif kan ihtiyacı vardır. Destek olalım lütfen. Sağolun. Gelmeden önce arayınız.

Tarih: 3/30/2020 11:13:36 AM
Hasta Yakını
  Aranan Kan: A RH -
Mamak Kan Merkezi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0537 335 61 36

Bebek Koç için A rh negatif kan ihtiyacı var. Gelmeden önce arayınız. Sağolun.

Tarih: 3/27/2020 11:33:13 AM
Bebek Koç
  Aranan Kan: AB RH +
Altunizade Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0-(533)-683-83-52

Çocuk hastaya AB rh pozitif trombosit ihtiyacı var. Acil. Sağolun.

Tarih: 3/20/2020 11:30:05 AM
Saba Balabanov
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası