Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [saglikli_yasam]

Vücut Bakim Kitabi
     Esinlendirici, aydinlatici ve son derece pratik bir kitap olarak The Body Shop Vücut Bakim Kitabi her yastan kadin için mükemmel bir kendini iyi hissetme rehberidir. - Sagliginizi, görünüsünüzü ve benliginizi gelistirecek yüzlerce yaratici fikir. - Kadin sagligi ve fitnesle ilgili en yeni ve en ilginç bilimsel arastirmalarin sonuçlari. - Yoga, tay çi, Pilates, masaj, cilt bakimi, beslenme ve aromaterapi vb. konularda uzmanlarin görüsleri. - Enerji kazanmaktan güçlenmeye, detokstan gevsemeye kadar temel yararlarina göre düzenlenmis egzersiz ve uygulamlar. - Saglikli yemekler, tonikler ve vücut bakimi uygulamalari için kolay hazirlanabilir özgün tarifler.

Yazar:  Mona Behan/Susan Elisabeth Davis
Diyabet
     Kan sekeri ölçme cihazlarinin kullanimina iliskin resimli özel bir bölüm de içeren bu pratik kitap; Diyabet hastalari tarafindan sorulmus 4520'den fazla soruyu yanitliyor. Tüm tibbi terimleri anlasilir bir dille açikliyor. Diyabetinizi kontrol altinda tutabilmeniz için gereken tüm bilgileri içeriyor. Acil durumlarda ne yapmaniz gerektigini anlatiyor.

Yazar:  Peter Sönksen/ Charles Fox
Sigarayi Birakmanin Kolay Yolu
     "Sigarasizliga bir sans taniyin ve içmemenin keyfini yasayin" Her yilbasinda ayni sey tekrarlanir: Saat tam yirmi dörtten önce büyük bir hüzünle son sigarimizi yakariz, çünkü yakinda baslayacak olan yeni yilda artik sigara içmemeye karar vermisizdir. Fakat yeni yilin daha ilk gününde, arkadaslarimizla yedigimiz güzel bir yemekte iletisim araci olan sigaradan vazgeçemeyecegimiz duygusuna kapiliriz. Sigarayi birakiyorum demek kolaydir da gerçekten birakmak zordur. Iste Allen Carr'in gelistirdigi sigarayi birakma yönetimi tam bu noktada etkisini gösteriyor. Kitap okuyucuyu bu zor durumlarla karsi karsiya birakip ona böyle durumlari nasil atlatacagina dair ögütler veriyor. Bu kitap tip konusunda bir el kitabi degil, sigara içenlerin ruhsal sorunlarina saygi duyan ve bu sorunlara duyarli bir sekilde yaklasan bir kitaptir. Isin en ilginç tarafi; birkaç haftalik direnme sonucunda basari kesindir.

Yazar:  Alen Carf
Stresi Kendi Yarariniza Kullanin
     Günümüzde, stresin bütün hastaliklarin dörtte üçüne neden oldugu artik biliniyor. Ayrica stresi yirminci yüzyilin baslica hastaligi olarak görmek moda oldu. Buna bagli olarak, stres olumsuz bir kavram; stresten kaçmaksa saglik ve mutluluk arayan pek çok kisinin amaci haline geldi. Yazar, bu dengenin neden gerekli oldugunu ve basit kendini farketme alistirmalariyla nasil saglanacagini anlatmaktadir. Amaç, kendinizi ve yasaminizi kontrol etmeyi - dizginleri ele almayi - ve stresi size karsi degil olumlu bir biçimde kendi yarariniz ve çikarlariniz dogrultusunda kullanmayi ögrenmenize yardimci olmaktir. Yasantinizdaki stresin kaynaklarini ve etkilerini tanimak, gereksiz gerginlikleri ortadan kaldirip kaçinilmaz stresten kurtulmak için atacaginiz adimlar bu kitapta örnekleriyle anlatilmaktadir.

Yazar:  Helen Graham
Günlük Hayatta Ruh Sagligi
     "Bu kitapta yaklasik elli yillik hekimligimin ve kirk iki yillik ruh sagligi ve hastaliklari uzmanligimin birikimini sunmak istedim. Kirk iki yillik ruh sagligi ve hastaliklari uzmanligim süresince çalisma hayatimda, evde, sokakta, alisveriste binlerce insanla konusup dertleserek onlarin sorunlarini, kuskularini, korkularini, kaygi ve sikintilarini dinledim. Kiminin sirdasi, kiminin yakin arkadasi, kiminin rasgele içini döktügü bir insan, bir bölümünün de ruh sagligina kavusmak amaciyla basvurdugu kisi oldum. Bazen hekimligin tedavi sinirlari içinde, kimi kez de bu siniri asan bir çabayla insanlara yardimci olmak, sorunlarina çözüm bulmak için çalistim. Bellegimde, duygu ve düsüncelerimde her birinden izler kaldi. Yillar boyu süren bu iletisim ve etkilesim süreci içinde insanlari bütünüyle sevmek ve saymak, sorunlarina çözüm bulmak, yardimci olmak için onlari tanimanin ve anlamanin gerekli oldugunu ögreniyorum. Bu sevgi ve sayginin geregi olarak, bana basvuran ya da gözlemledigim kisilerin ortak gereksinme ve sorunlarindan yola çikip bu kitapla daha çok insana ulasmayi, onlara yardimci olmayi amaçliyorum."

Yazar:  Özcan Köknel
Kadin Hastaliklari Önlem-Tani-Tedavi
     Kadin hastaliklari ile ilgili bir dizinin ilk kitabiyla tanisiyorsunuz. Tümüyle yenilenmis ve eksikliklerinden arindirilmis bir kitaptir bu. Hastaliklara karsi sifali bitkiler kullanimi ile ilgili açiklamalarin yani sira, tedavi basarilari hakkindaki bilgileri de bulabileceginiz bu kitapta, sifali bitkiler konusunda bilinmesi gerekenler ve geleneksel reçetelerle ilgili açiklamalar yer almaktadir. Baslangiç bölümünde, konuyla ilgili hastaliklarin açiklamalarini bulabilirsiniz. Son bölümde ise, simdiye kadar ki en önemli kadin hastaliklari ile ilgili tedavi basarilar hakkindaki ayrintili bilgilere yer verilmistir. Ama yine de, bir hastalik belirtisi görüldügünde, teshis için zaman geçirilmeden doktora danismak geregi unutulmamalidir. Eger sifali bitkileri kullanmak istiyorsaniz, durumu doktorunuza açiklayin ve ondan yardim isteyin. Sifali bitkilerden nasil yararlanilabilecegini bilen doktorlarin sayisi gitgide artiyor.

Yazar:  Maria Treben
Çocuk Hastaliklari Önlem-Tani-Tedavi
     Çocuk hastaliklari ile ilgili bir dizinin ilk kitabiyla tanisiyorsunuz. Tümüyle yenilenmis ve eksikliklerinden arindirilmis bir kitaptir bu. Hastaliklara karsi sifali bitkiler kullanimi ile ilgili açiklamalarin yani sira, tedavi basarilari hakkindaki bilgileri de bulabileceginiz bu kitapta, sifali bitkiler konusunda bilinmesi gerekenler ve geleneksel reçetelerle ilgili açiklamalar yer almaktadir. Baslangiç bölümünde, konuyla ilgili hastaliklarin açiklamalarini bulabilirsiniz. Son bölümde ise, simdiye kadar ki en önemli çocuk hastaliklari ile ilgili tedavi basarilar hakkindaki ayrintili bilgilere yer verilmistir. Ama yine de, bir hastalik belirtisi görüldügünde, teshis için zaman geçirilmeden doktora danismak geregi unutulmamalidir. Eger sifali bitkileri kullanmak istiyorsaniz, durumu doktorunuza açiklayin ve ondan yardim isteyin. Sifali bitkilerden nasil yararlanilabilecegini bilen doktorlarin sayisi gitgide artiyor.

Yazar:  Maria Treben
Kalp Sagligi
     Bu kitap su gerçegi kanitliyor: Daha saglikli ve güçlü bir kalbe sahip olmak için hiçbir zaman geç degildir!

Yazar:  Dr. Graham Jackson
7 Adimda Sigarasiz Hayat
     7 Adimda Sigarasiz Hayat'la dogrudan dogruya bagimliliginizin kaynagina gidecek, sigara aliskanliginizi tetikleyen etkenleri taniyacaksiniz... "Sigara içmemeniz durumunda duygularinizla, sevdiginiz ve sevmediginiz seylerle, endiselerinizle, sizi sinirlendiren unsurlarla temas kurmaniz daha da kolaylasacaktir. Duygularinizi dikkate almaya baslayin. Kendinize "bir sigaraya ihtiyacim var" demek yerine, hangi duygunun sizi böyle hissetmeye götürdügünü sorun. Bu duyguyla temasa geçebilirseniz, onun üstesinden gelmek için sigara içmekten daha iyi yollar bulmaya baslayabilirsiniz..." (7 Adimda Sigarasiz Hayat'tan)

Yazar:  Edwin B. Fisher/ Toni L. Goldfarb
Hastalik Iyilesmeye Giden Yoldur
     Tüm hastalik belirtilerinin, yasantimiz için, göründügünden çok daha derin bir anlami vardir: Onlar bize ruhsal dünyamizdan çok degerli mesajlar iletirler. Psikolog Thorwald Dethlefsen ve tip doktoru Ruedige Dahlke hastaligin anlamini kavramamiza yardimci oluyorlar. Enfeksiyonun, basagrilarinin, kazalarin, kalp ve mide rahatsizliklarinin, ayrica kanser ve aids gibi hala tabu olarak görülen büyük acilarin bizlere ne anlatmak istedigini gösteriyorlar. Kendi hastaliklarini anlayabilen bir insan, "kendi"ne giden yeni ve daha iyi bir yol bulmus demektir.

Yazar:  Thorwald Dethlefsen/ Ruediger Dahlke
Tanıtılan Kitap Sayısı : 12 / Sayfa No :   1 2

ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası