Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [genel]

Sakralar ve Enerji Alanlari
     Nöropsikiyatrist Dr. Sefika Karagülle ve yetenekli durugörür Dora van Gelder Kunz, bu kitapta, hastaliklarin insanin süptil enerji alanlarinda görülebilecegini ispatlayan deneysel kanitlar sunmaktadirlar. Gerçek hastalara ait çarpici vaka incelemeleri, durugörü gözlemleriyle hastaliklarin teshis edilebildigini ve hatta fiziksel semptomlar belirmezden önce, potansiyel rahatsizliklarin bile görülebildigini göstermektedir. Yazarlar saglik ya da hastalik halinin fiziksel, duygusal ve zihinsel alanlarla evrensel enerji alaninin karsilikli etkilesimine bagli oldugunu canli örneklerle ortaya koymaktadirlar.

Yazar:  Sefika Karagülle/EGE META YAYINLARI
Perricone'un Reçetesi Bir Doktorun Yüz ve Vücut Güzelligi Için Önerdigi 28 Günlük Program
     ill, ilk ziyaretinden dört gün sonra tekrar geldiginde canlanmisti ve heyecanliydi, üç günlük yeme planinin bu kadar farklilik yaratacagini daha önce hayal bile edemeycegini söyledi. Jill'in cildi porselen gibi parlak olmaya baslamisti ve gözenekleri fark edilir sekilde küçülüyordu. Elmacik kemikleri çikiklasmis, kaslari kalkmis ve yüzündeki çukurlar sekillenmisti. Agzinin çevresindeki kirisik ve burusmus cilt görünür sekilde düzgünlesmisti. Jill'in bütün yüzü ince bir zarafet kazanmisti. Ikinci bir sans verilmis gibi hissediyorum, yeni bir yasam sözlesmesi demisti Jill.

Yazar:  Dr. Nicholas Perricone/PRESTIJ YAYINLARI
Sosyalist Türkiye'de Saglik
     Tarihsel Materyalizm ve Saglik,Reel Sosyalizmde Saglik Deneyimi Sovyet sosyalist Cumhuriyetler Birligi Sosyalist Küba Cumhuriyeti, Türkiye'de Saglik Türkiye'de Saglik Hizmetlerinin Gelisimi Sayilarla Türkiye'de Saglik, Sosyalist Türkiye'de Saglik

Yazar:  kollektif/NK YAYINLARI
Hanimlara Püf Noktalari
     Dört bölümden olusan çalismamizda Beslenme ve vitaminler, Saglik bilgileri, Çocuk egitimi, Günlük hayattan temizlikle ilgili pratik bilgiler ve püf noktalarini okuyacaksiniz. Vitaminler, Tabiat eczanesi, Meyveler, Sebzeler, Saglik, Sigaranin zararlari, Alkolizmin tedavisi, Sporun faydalari, Akcigerler, Bel fitigi, Dis sagligi, Göz sagligi, Kalbimiz, Seker hastaligi, Tansiyon, Zayiflama rejimleri

Yazar:  Nagehan Coskun/ARI SANAT YAYINEVI
Tip Sözlügü
     Bir yabanci dili iyi bilmek bile, o dil ile kendi dilimiz arasindaki sözlüklere olan ihtiyaci kaldirmaz. Terim ve tanimlarin birinci derecede önem tasidigi Biyolojik Bilimler'de ve Tip'ta ise iyi bir sözlük en gerekli bir rehberdir. Yazi ve dil devrimlerimiz, imla ve gramer kadar ana kitaplar olan sözlük ve ansiklopedilerin de yenilenmesini zorunlu kilmistir. 50 yildan beri bu ugurda çabalarin harcanmis oldugunu kabul ederken, özellikle bilim terimleri üzerinde tutarli sözlüklere henüz sahip olmadigimizi da kabul etmek zorundayiz. Bu noksan, baslica yetkili bir bilimler akademisinin terimleri kesin olarak tespit etmemis olmasina baglanabilir. Cumhuriyet döneminde kisisel çabalarla yayinlanan ilk Tip Sözlügü sayilan (UNAT, E.K., Türkçe Tip Terimleri Toplantisi, I.Ü. Cerrahpasa Tip Fakültesi Yayinlari, Ist., 1982, s.8, 12) bu Sözlük, 1964'de yayinlandiginda, tip ögrencilerimize belirli ölçüde yardimci olmustu. Ancak kitabin ilk baskisindan bugüne 26 yil gibi oldukça uzun bir süre geçtigini ve bu süre içinde tip terminolojisinde meydana gelen gelismeleri göz önünde bulundurarak Sözlük'ü yenilemek geregini duyduk. Dört baski yapan eski Sözlük'ün kelime hazinesini binlerce yeni terimlerle zenginlestirmeye çalistik. (Pars TUGLACI)

Yazar:  Pars Tuglaci
Beyaz Yürek
     AH SU DOKTORLAR... Ve AK GÖMLEGIN DILI OLSA... Kitaplariyla hekimligin görünmeyen yüzünü gözler önüne seren Dr.Erdinç Köksal, BEYAZ YÜREK'te "hekimligin perde arkasi"ni biraz daha araliyor. Kendi yasadigi olaylarin yani sira, hastalarin ve meslektaslarinin da ilginç anilarina yer verdigi kitap, hekim-hasta iliskilerinin çarpici örnekleriyle daha da renkleniyor. Gülecek, üzülecek ve uzun uzun düsüneceksiniz.

Yazar:  Erdinç Köksal
Yorgunluk ve Basa Çikma Yollari
     Yorgunluk, algilarimizla ilgili bir durumdur. Organ ve sistemlerimizdeki algilayicilar vücudun çesitli yerlerinden gelen mesajlari isler ve yorgunluk algilanir. Yorgunlugu genellikle enerji yetersizligi olarak algilariz. Oysa, organizmada bir hastalik söz konusu degilse, her zaman için yeterli miktarda enerji olusturabilecek kaynagimiz bulunmaktadir. Önemli olan bu kaynaklari harekete geçirebilmemiz ve en ekonomik biçimde kullanabilmemizdir. Günümüzde, özellikle kent yasaminda, karsilasilan saglik konularindan sadece birisi olan yorgunluk aslinda birçok degisik soruna paralel olarak gözlemlenmektedir. Yasam kalitesini olumsuz yönde etkileyen yorgunlugun iyi tanimlanmasi ve çözüm yollarinin saptanmasi sorunun üstesinden gelinebilmesi için ön kosuldur.

Yazar:  Emin Ergen
Saglik Terimleri Sözlügü
     "Her seyin basi sagliktir" denir. Hayat boyu, ne zaman karsimiza çikacagi belli olmayan sayisiz hastalik ve bedensel sikayetlere karsi, vücudumuzun uyarilarini anlamamiza yariyacak çok önemli bir tip sözlügü olma özelligi tasiyan bu kitapla vücudunuzu daha yakindan tanima imkanini elde edeceksiniz.

Yazar:  Prof. Dr. Mustafa Güler
Kuantum Iyilesme
     INKILAP KITABEVI
Yazar:  Dr. Deepak Cheorpa
Doktorunuz Diyor Ki
     Insan, bazen kendi kendisinin doktoru olabilmelidir. Bu kitap, günlük hayatta her zaman karsilasabileceginiz saglikla ilgili pek çok soruya pratik ve uygulanabilir cevaplar içeriyor. Cinsellikten ruh sagligina, beslenmeden deri hastaliklarina kadar sormaya çekindiginiz her konuda rehber.

Yazar:  Doç. Dr. Sefa Saygili
Tanıtılan Kitap Sayısı : 14 / Sayfa No :   1 2

ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası