Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [el_kitaplari]

Mayo Clinic Diyabet Tedavisi
     Diyabet karsisinda en büyük silahiniz bilgidir. Bu kitap kan sekerinizi basarili bir sekilde kontrol edebilmemiz için size bilgi ve görüslyer sunmaktadir. Onlarsiz yapamaycaginiz önemli testler. Bir glukoz ölçüm cihazi seçmek ve kullanmak. Yeni Ilaçlar. Insülin tedavisindeki gelismeler. Kendinizi ciddi komplikasyonlardan korumak.Saglikli bir kiloya erisme ve bu kiloyu koruyabilme

Yazar:  Maria Collazo Clavell/GÜNES YAYINCILIK
Mayo Clinic Saglikli Yaslanma
     Saglikli yaslanma kazara olmaz. Bu kitap size yaslanma sürecini basarili bir seklide sürdürmek ve yasam kalitenizi devam ettirmek veya gelistirmek için gerekli olan bilgiyi saglar. Içinde kesfedecekleriniz: Yaslanma sürecine nasil yaklasilmali. Vücudun görünümü ve isleyisindeki degisiklere nasil basedilmeli. Nasil etkili ve güvenli egzersiz yapilir. Hayata pozitif bakis açisiylanasil bakilir. Aklinizi ve ruhunuzu nasil terbiye edebilirsiniz. Yatirimlarinizi nasil idare edeceksiniz.

Yazar:  Edward T. Creagan/GÜNES YAYINCILIK
Spor Yaralanmalarindan Korunma ve Rehabilitasyon Ilkeleri
     Spor dünyasinda her gün sporcular çesitli risklerin altinda aktivitelerine devam etmektedir. Bu risklerin bir bölümü sporcularin performasini olumsuz yönde etkilerken, bir bölümü de sportif yaralanmalara yol açmaktadir. Bu nedenle sporcularin, özellikle de çalistiricilarin bu riskleri gerek antreman, gerekse yarismalarla göz önünde ublundurmasi gerekmektedir. Özellikle antreman sirasinda yasanan veya yasanmasi gündeme gelen ama bir performans düsüklügüne ve yaralanmaya yol açtigindan fark edilen riskler çok çesitlidir. Bu ve buna benzer risklerin risk oldugu fark edildiginde is isten geçmis olmakta, sporcu ya performans düsüklügü ya da yaralanma ile karsilasmaktadir.

Yazar:  Mehmet Özdemir/IZGI KITABEVI
Sivilce Kürü / Akne Hastalari Için Gerçek Çözümler
     Sivilce Kürü, bir sevgi ve kesif çalismasidir. Ögreneceginiz gibi sivilce, sistemik iltihapsal bir hastaliktir. Benim çalismalarima asina olan okuyucular, üç yönlü anti-iltihapsal yasam tarzinin benim arastirmanin ve tedavi metodolojimin köse tasi oldugunu bilirler. Eger bunu sadik sekilde ve tam olarak uygularsaniz hücresel düzeyde baslayan birçok hastaligi ve dejeneratif sorunu önleyebileceginizi ya da geciktirebileceginizi görürsünüz.

Yazar:  Dr. Nicholas Perricone/PRESTIJ YAYINLARI
Mayo Clinic Artritler
     Artrit etkisini nasil gösterir?, En yeni tedaviler, Sizi zinde tutacak resimli 40 egzersiz, Agri ve tutukluk için öneriler, Eklemlerinizi korumak için ip uçlari, Detayli ilaç rehberi, Yolculuk ve sosyal aktivitelerden keyif almanin yollari, Alternatif tedaviler için güncellestirilmis bilgiler, Is yerinde artrit

Yazar:  Gene Hunder M.D./GÜNES YAYINCILIK
Ailenizin Saglik Kilavuzu
     Evde saglik ve güvenlik Saglik kurumlariyla iliski Saglik masraflarini kontrol etmenin yedi yöntemi Saglikli bir yasam için on strateji Yüz yaygin sikâyet ve kendi basina yapabilecekleriniz Yirmi önemli hastalik ve temel özellikleri Dr. Michael B. JACOBS ve ABD Stanford Üniversitesi Tip Fakültesi ögretim üyelerinden olusan bir ekip tarafindan hazirlanmistir. Ayse Bilge Dicleli tarafindan Türkçe'ye çevrilmis ve Dr. Sükrü Güner tarafindan gözden geçirilmistir.

Yazar:  Michael B. Jacobs
Yasayan Kalbiniz Ve Siz
     Kalp ve damar hastaliklari basta olmak üzere hastaliklardan nasil korunuruz? Genç ve zinde kalmanin sirri nedir? Uzun yillar yurtiçi ve yurtdisinda kalp hastaliklari konusunda arastirmalar yapan Prof.Dr. Okyar'in kitabi tüm bu sorulara cevap vererek, size saglikli bir kalple yasama kurallarini ögretecek ve belki de hayatinizi kurtaracaktir.

Yazar:  Dr. Mehmet Okyar
Kalp Hastalarinin El Kitabi
     Bu kitap Günün birinide kalbinin hastalanmasini istemeyenlerin, kalbi hasta olan yakinlarina bakmak durumunda olanlarin, kalbi sapasaglam oldugu halde kendini kalp hastasi oldugunu sananlarin, Gerçekten kalbi hasta olanlarin, Kalp Hastaliklari ve Damar Tikanikliklari Hakkinda Yeterli Bilgi Edinmeleri ve Doktorunun önerilerine bilinçli uyum saglamalari Amaciyla Herkesin okuyup anlayabilecegi halk dilinde yazilmis elden ele dolasacak bir Cep Kitabidir

Yazar:  Dr. Behsat K.Yegen
Alkolizm
     Alkol kullaniminin yayginligini, sosyal yerini, üretimini, tüketim miktarini zaten toplumun kendi dengeleri tam anlamiyla yapisi belirleniyorsa sanki baska bir toplumda yasiyormus gibi "toplumsal bir sorun" olarak nitelemek bana pek bir tutarli görünmüyor. Oysa bireylerin, alkol (ve mesela uyusturucu) kullaniyor olmasi nedeniyle sorun yasadiklarini dile getirmeye haklari vardir. Alkol kullanlarin alkolle ilgili sorun yasabilecekleri, alkol kullanmayanlarin, çevresindeki insanlarin alkol kullaniyor olmasi nedeniyle sorun yasiyor olabilecekleri birer gerçektir. Ama sorun yasayan bireylerdir toplum degil.

Yazar:  Cem Hizlan
Migren
     Migren toplumun büyük bir çogunlugunu etkiler, tüm uygarliklarda görülür ve yazili tarihin baslangicindan beri bilinen bir rahatsizliktir. Sezar, Aziz Pavlus, Kant ve Freud için bir kamçilama ya da engelleme ögesi olsa da bu hastaliga sessizce ve gizlilikle katlanan milyonlarca kisi için migren, ayni zamanda gündelik bir durumdur. Karisini Sapka Sanan Adam, Mars'ta Bir Antropolog ve Dayanacak Bir Bacak gibi kitaplariyla ülkemizde de hakli bir söhret kazanan yazar, uzun yillarin ürünü olan bu kapsamli çalismasinda migren hastaliginin kökenlerini, diger hastaliklarla iliskisini, migrenin "bilesenlerini" arastiriyor.

Yazar:  Oliver Sacks
Tanıtılan Kitap Sayısı : 15 / Sayfa No :   1 2

ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası