Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [egitim]

Vücudunuz ve Siz
     Vücudumuzun içinde ne var? Neden yemek yeriz? Hastalandigimizda vücudumuz mikroplarla nasil savasir? Vücudunuz ve Siz bu sorulara cevap vermenin yani sira daha pek çok ilginç konuya deginiyor. Sorulari seven çocuklar için...

Yazar:  Susan Meredith/TÜBITAK
Kansere Gülümsemek
     Hiç kimse baskasinin nasil açi çektigini bilemez aslinda.Kansere gülümsemek; yazarin firtinali hayat öyküsünü anlatiyor. Sokrat "Kendini Tani," diye bir ögüt vermis.Ne kadar dogru bir söz, insanin en gerçek yardimcisi yine kendisi galiba. Bu kitabin birinci bölümü hastaligin baslangiçini anlatmaktadir.Ikinci bölümde yer alanlar ise, okuyucunun çok sik ya da çok az fakat belki de hiç duymadigi en önemli kanser belirtilerini anlatan ve en iyi uzman görüslerin bulundugu bölümden olusmaktadir.Yazarin amaci bu hastaligin karsisinda, okuyucuya yeni bir bakis açisi kazandirarak, belirtileri yorumlamaktir.

Yazar:  Sibel Kalaycioglu/BILGE KARINCA YAYINLARI
Estetik Cerrahinin Sirlari
     Muhtemelen insanligin binlerce yillik tarihinde güzellik kavrami hep var olmustur. Insanlar her zaman daha güzele ve daha iyiye gitme çabasindadirlar ve bu insanin dogasinda mevcuttur. Insanin güzellesme çabasi teknolojik gelismeler ve modern yöntemlerle günümüzdeki seviyesine ulasmistir. Estetik Plastik Cerrahi de bu gelismenin en son asamalarindan biridir ve her yil milyonlarca insan bu uygulamadan faydalanir. Bu sekilde insanlar bedenen ve ruhen kendilerini daha iyi hissetme imkanina kavusmakta ve yasamlarinda daha verimli olmaktadirlar. Estetik Plastik Cerrahi, Dr. Julian Reich'in dedigi gibi, nadiren güzellik yaratmakta çogunlukla da kisinin gizli kalmis ve belirgin olmayan güzelliklerini ortaya çikarmaktadir. Bunu yaparken de sanat, bilim ve kollektif tecrübeyi birlestirmektedir. Estetik ve güzellik; sanattan edebiyata, bilimden magazine kadar pek çok alanda genis olarak yer alir.

Yazar:  Doç. Dr. Mustafa Tercan/INKILAP KITABEVI
Hekiminizi Nasil Alirdiniz?
     Hiç hesapta yokkun günün birinde hekim yüzü görmek zorunda kalanlar için yazilmis olan bu kitap, hasta veya hasta yakini olarak size, hekiminizi dogru olarak seçme, hekiminizden maksimum yararlanma; satin aldiginiz hizmetin kalitesinde önemli ölçüde artis saglama firsati verirken, hekimler için de hasta memnuniyetini saglama ve aranilan, güvenilen bir hekim olmanin sirlarini fisildayacaktir. Gecesini gündüzünü hastanelerde hastalarla, hasta yakinlariyla ve saglik sektöründe çalisanlarla birlikte geçirmis ve olaylari sadece gözlemlemekle kalmayip yasamis bir doktorun sorunlari çözme amaciyla yazdiklarini ilgiyle okuyacaksiniz.

Yazar:  Tevfik Özlü/KAKNÜS YAYINLARI
Tüm Yönleriyle Hamilelik
     Hamileligin her safhasina iliskin essiz bir basucu kitabi Saglikli bir bebek dünyaya getirme sansiniz Hamilelik sirasindaki bakiminiz - diyet egzersiz ve degisikliklere uyum Bebeginize neler oluyor - büyüme ve gelismenin her asamasi Çocuktan sonra hayatinizda neler degisecek - isiniz, diger çocuklariniz ve esinizle uyum

Yazar:  Heather Welford/CSA YAYIN AJANSI
Saglik ve Trafik Egitimi
     Kaza ya da yazgi... Ilk çagrisimlari "bilinç ötesilik ve irade disilik" olan bu popüler kavramlar, ne yazik ki siklikla, ortak trajedilerimizin açiklanmasinda insanüstücü bir teslimiyetin basat simgelerini olusturuyorlar. Buna karsin, gederek çesitlenen ve çogalan bilimsel bulgular, yasamgüvenligimizi tehdit eden risklerin çogunlukla insan davranislari yoluyla yaratildigini, dolayisiyla da trajediler karsisindaki agustos böcegi durusumuzun artik iflas etmis oldugunu açik bir biçimde gösteriyor.

Yazar:  Dr. Erkan Sensekerci/ Dr. Alpaslan Türkkan
Insan Anatomisi ve Kineziyoloji
     Insan Anatomisi ve Kineziyoloji kitabi özellikle spor bilimleri ve ilgili disiplinlerde ögrenim gören lisans ögrencileri için ders kitabi niteliginde hazirlanmistir. Bu kitabin hazirlanisinda Hacettepe Üniversitesi, Spor bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu'nda, Insan Anatomisi ve Kineziyoloji ve Fonsiyonel Anatomi adi altinda yürüttügümüz derslerin içeriginden yola çiktik. Ders programi çerçevesinde, özellikle derslerde karsilasilan problemler ve gereksinimler dikkate alindi. Kitap, "Insan Anatomisine Giris ve Organ Sistemleri" ve "Hareket Sistemi ve Kineziyoloji" a-basliklari adi altinda iki bölümden olusmaktadir. Birinci bölüm klasik bir anatomi kitabinda yer almasi gereken bilgileri, ikinci bölüm ise hareketin kineziyolojik analizinin yapilabilmesi için gerekli olan temel bilgileri içermektedir.

Yazar:  Doç. Dr. Haydar A. Demirel/ Uzm. Fzt. Nazan S. Kosar
Ritalin Çözüm Degil
     Dikkat Eksikligi Sendromu ve Hiperaktivite Teshisi Konmus Çocuklar Için Ilaçsiz Uygulamali Bir Program Bugün dünyada milyonlarca anne-baba, çocuklarinin kimi davranislariyla ilgili olarak ögretmenlerinden gelen uyari ya da sikayetlerle karsi karsiya. Ögretmeni, çocugunuzun davranislarinin sinifina rahatsizlik verdigini ya da dikkatini derslere vermekte zorlandigini söylediginde ne yaparsiniz? "Ritalin Çözüm Degil"i okuyun ve sonra hemen kararinizi verin ! Çünkü yarin çok geç olacak !

Yazar:  Dr. David B. Stein
Annemi Istiyorum (Çalisan Anneler ve Problemli Çocuklar)
     Çocuk ve anne... Birbirinden ayri düsünülmesi mümkün olmayan ikili... Ancak modern dünyanin acimasiz sartlari anne ile çocugu birbirinden koparmak istiyor. Halbuki anne - çocuk beraberligi tabiidir, fitridir. Ayrilmalari halinde birçok problemler, hem anneyi hem çocugu beklemektedir. Bu kitap, yasanmis olaylardan yola çikarak günümüzün bu önemli derdini gözler önüne seriyor, bu konuda çözümler tavsiye ediyor.

Yazar:  Doç. Dr. Sefa Saygili/ Pedagog Ali Çankirili
Gençler Için Bes Sevgi Dili
     Ergin çocuklarimizin sizi en iyi anlayacagi Sevgi Dilini konusun. Tipki yetiskinler gibi gençler de sevildiklerini hissetmeye büyük bir ihtiyaç duyarlar. Ancak bu gerçegi çocuklarimiza iletebilmek bazen hiç de sorunsuz olmayabiliyor. Çünkü insanlar sevgiyi farkli - çogu zaman birbiriyle çatisan - yollarla alip veriyorlar. Gerçekse, diyor Gary Chapman, her ana baba ve çocugun bes farkli sevgi dili konusmakta oldugu. Çocugumuzun kendi sevgi dilinin farkinda ya da ona hazirlikli olmadigimizda ise ortaya ciddi çatismalar çikiyor....

Yazar:  Gary Charpman
Tanıtılan Kitap Sayısı : 22 / Sayfa No :   1 2 3

ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası