Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [cinsellik]

Cinsel Teknik, Performans ve Karsilikli Uyum
     Kendini, bedenini sevemeyen, baskalarini da sevmez veya kendini seven, baskalarini sevebilir.Baslangiçta el vardi.

Yazar:  Dr. Welat Mistefa Heydari/YESIL ELMA
Kadin - Erkek Savasi "Cinsellik Sorunu"
     Cinsellik, yasamimizin bir parçasidir. Cinsel enerji, diger adi ile "libido", ayni zamanda "yasam enerjisi"anlamina da gelir. Içimizdeki yasama gücü ve yasama sevinci kaynagini bu enerjiden alir. Bu enerji, bizim pilimizdir. Enerji, yok edilemez. Eger dogal tatmin yolu bulamazsa baska alanlara kayacaktir. Takintilara, hastaliklara yol açacaktir. Gelin hep birlikte takintilarimizin, hastaliklarimizin kaynagina inelim ve onlari kökünden söküp atalim.

Yazar:  Vesile Bolaç/ARITAN YAYINEVI
Yasam ve Cinsellik
     Yasam ve Cinsellik, sevgi dolu bir bütünlük olusturacak birlikteliklerin olusumunu saglayan; evlilik hayatinda kadin ve erkek herkesin bilmesi gereken konulari uzman kaleminden, sade bir anlatimla sunuyor.

Yazar:  Doç. Dr. Sefa Saygili/MOZAIK YAYINLARI
Batinin Cinsel Kiyisi Baskalikçi Söylemde Cinsellik ve Mekansallik
     Cinsellestirme ve cinsiyetlendirme "öteki"ni yaratma sürecinin etkili araçlarindan biri olagelmistir. Sarkiyatçi söylemde de grotesk cinsellik, Avrupa'nin "kiyilari"ni, dolayisiyla Avrupa'nin "ötesi" ile "berisi"ni tanimlayan bir öge olarak islev görmüstür. Bu durum ötekilik mekanlarinin yaratilmasi, haremler, hamamlar vb. çevresinde gelismis olan akil almaz efsaneler için de geçerlidir. Bu efsanelere meydan okuyacak veya onlari gözden geçirtecek kanitlar yok degildi, ama asil sorun bunlarin sarkiyatçi söylemde cografi bölgelerle cinsellik arasindaki "simgesel baglantilar"in ögeleri, hatta belki de iletkenleri olmasiydi. Bu yüzden Lady Montagu ve diger görgü taniklari, tüm ugraslarina ragmen Sark cinselligiyle ilgili birikmis "bilgi" yiginini yerinden edemediler; olsa olsa bu yiginin yani basinda varligini sürdüren, fakat onu alt edemeyen alternatif bilgiler üretebildiler. Irvin Cemil Schick elinizdeki çalismasinda Avrupa sömürgeci söylemi içinde, Sark'in ötekilestirilmesinde cinsel ve cinsiyetçi temsillerin nasil yaratildigini ve kullanildigini genis bir örnekleme ve kaynakçaya dayanarak anlatiyor. Avrupa'nin Sark'i "ötekilestirmek" suretiyle kendini nasil tanimladigini ele almanin yanisira, bunun cinsiyetçi söylemin olgunlasmasina yaptigi katkiyi da ortaya koyuyor.

Yazar:  Irvin Cemil Schick
Ayni Esle Yillar Boyu Mutlu Cinsel Yasam
     Ayni Esle Yillar Boyu Mutlu Cinsel Yasam adli yapit, yüklenimle birbirine baglanmis bekar, evli, bosanmis ve yeniden evlenmis kisilere olaganüstü bir cinselligi yasamak yolunda kapilar açmaktadir. Ünlü Masters ve Johnson cinsel egitim teknigi ile yetismis ve kitabini tamamladigi anda ayni konuda on bes yillik uzmanlik deneyimi kazanmis olan yazar, sicak ve esprili üslubuyla evlilikteki cinsel yasamin ortak tuzak ve tehlikelerini atlatma yolunda okurlarin çabalarina basarili biçimde yardimci olmaktadir.

Yazar:  Dagmar O Connor
Ask ve Cinsellik
     Benjamin Spock, ünlü bir doktor, bilim adami ve seks uzmanidir. Bu kitabinda gençlere sesleniyor. 'Ask nedir, nasil baslar, nasil devam eder' Bu kitap ayrintili bir açidan cinsel sorunlarin tümünü çözümlemekte gençleri bilinçli bir dogrultuda mutlu bir gelecege hazirlamaktadir. Kisaca çok yararli bir kitap, okunmasi da sart. Dr. Benjamin Spock yazdigi çesitli eserlerle büyük ün yapmis, cinsel konularda uluslararasi bir isim haline gelmistir.

Yazar:  Dr. Benjamin Spock
Ortayasta Cinsellik, Ask ve Mahremiyet
     Savas sonrasi yetisen ve cinsel devrimi yaratan kusak artik gerginligi yasiyor: Azalan cinsel ilgi... Acili sevismeler...ereksiyon sorunlari, yada belki her sey yolunda, ama sevgiliniz yok! Ruth Jacobowitz A. B. D'yi gezerek , orta yastaki cinsel kaygilar konusunda kadin ve erkeklerle tartisma gruplari kurdu, söylesiler yapti. Bu kitabinda orta yasin degisimleri sürecinde cinsel kivilcimlarin nasil korunacagini anlatiyor ve endokrinoloji, üroloji, seksoloji, psikoloji ve periatri alanlarinda en son bulgulari aktariyor...

Yazar:  Ruth S. Jacobowitz
Yetiskin Cinsel Egitim
     INKILAP KITABEVI
Yazar:  Hüsnü Uçar
Evlilikte Cinsellik
     REMZI KITABEVIYazar:  Dorothy Walter Baruch/ Hyman Miller
Cinsellikle Ilgili Merak Ettikleriniz
     Yeni yetismekte olanlarin merak ettikleri her seyi (masturbasyondan, escinsellige kadar) onlarca soru ve birer paragraflik kisa yanitlarla okurunu sikmadan anlatan, desenlerle zenginlestirilmis yeniden yeniden ele alinabilecek bir basucu kitabi.

Yazar:  Joanna Cole
Tanıtılan Kitap Sayısı : 14 / Sayfa No :   1 2

ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: B RH +
Serpil AKdag kan merkezi- AÜ cebeci kampusu'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05069475386

B Rh (+) TROMBOSİT İHTİYACİMİZ VARDİR.

Tarih: 8/18/2019 7:29:58 AM
GuLUsAn ozkan
  Aranan Kan: AB RH +
Antalya Medikalpark Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05538595394

Acil Gelmeden önce lütfen arayınız. Lütfen destek. AB RH POZİTİF TROMBOSİT.

Tarih: 8/12/2019 1:30:58 AM
NURŞENAY HANIM
  Aranan Kan: B RH +
Koşuyolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 0536 357 64 23

YARDIMCI OLALIM. B RH + POZİTİF İLETİŞİM Selma Hanım 0536 357 64 23

Tarih: 8/6/2019 12:59:34 PM
Selma Hanım
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası