Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu
Kitaplar
[Konu Başlıkları]

Sağlık_Tıp  [alternatif_tip]

Bebek Jimnastigi
     Çocuklarinin fiziksel gelisimini koruma altina almak ve ilerletmek isteyen ebeveynlerin basvuru kaynagi Bebeginin saglikli, güçlü ve hareketli olmasini hangi anne baba istemez ki? Artik Bebek Jimnastigi’ndeki egzersizlerle, bebeginizin kaslarini güçlendirerek dogal hareketliligini artirabilirsiniz. Egzersizleri uygularken hem siz hem de bebeginiz çok egleneceksiniz! Bebeginizin hareket sistemi normal mi? Onu hangi pozisyonda tasimali, hangi pozisyonda yatirmalisiniz? Oturtmaya kaç aylikken baslamalisiniz? Bebek araç gereçlerini nasil kullanmalisiniz? Bebek Jimnastigi size, çocugunuzun dogru kemik ve kas gelisimi için bilmeniz gerekenleri sunuyor. Bu kitaptan ögrendiklerinizle, bebeginizin bedensel gelisiminin yaninda zihinsel gelisiminin de hiz kazandigini göreceksiniz. Çocugunuz artik daha saglikli ve daha zinde olacak.

Yazar:  Barbara Zukunft Huber
Chakra El Kitabi
     Sanskritçe'de "çark" ya da "ates çemberi" anlamina gelen chakralar bedenimizdeki enerji merkezleridir. Bedenin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal fonksiyonlarini yerine getirebilmek için ihtiyaç duydugu enerjilerin dagilimi chakralar tarafindan gerçeklestirilir. "Chakra El Kitabi" chakralarin: Ses terapisi, Renk terapisi, Degerli tas terapisi, Aroma terapisi, Yoga teknigi, konularinda nasil kullanildigini anlatiyor.

Yazar:  B. J. Baginski/ARITAN YAYINEVI
Düsünce Gücüyle Tedavi-2
     Fiziksel hastaliklara neden olan zihinsel sorunlar ve bunlarin metafizik yoluyla tedavisi.Louise L. Hay bu kitabinda aklinizin gücüyle olumsuz kaliplari kirip sevgi ve özgüven üzerine kuracaginiz yepyeni bir dünyada nasil saglikli ve mutlu olabileceginizi çesitli örneklerle size sunuyor.

Yazar:  Louise L. Hay/ALTIN KITAPLAR
Bioenerji Ve Uyuyan Dünyanin Evrensel Gizemi
     Bu kitap, insanoglunun dünya ile evren arasindaki konumunu incelemektedir. Yöntem olarak yazar, dünya ile evren arasindaki iliskinin merkezi olan insana parapsisik bir varlik olarak deger vermektedir. Dünya kanunlarinin evren armonisinin gerektirdigi yollardan çözülmesi, insanlik için birer sir olarak kalmaya devam eden Piramitler, Atlantis, Sifir Enerjinin Sirri, Uzun Ömürlülügün Gizemi ve UFO gibi konulara iliskin yeni açiklamalar, satranç gibi oyunlarin içerdigi gizli anlam ve ifadeler, sayilar, daire çevresinin bölünmesi ve ‘Bir’in evrensel açidan bulunmasi, zaman saati, evren armonisi ve kromozomlar, ölüm ve uyku gibi insanligin zihnini mesgul eden konular ele alinmis ve bir sira çözümleyici açiklamalarda bulunulmustur. Yirmi bes seneden fazla sürdürülen bilimsel çabalarin sonucu olan bu kitapta yer alan ilgili konular ‘Bioenerji ve Evrenin Sirlari’ adli belgesel filmle de ortaya konulmustur.

Yazar:  Ilyas Mehmetoglu/ALFA YAYINLARI
Egzersiz Fizyolojisi
     Bu kitapta bir ders yariyili için ele alinabilecek sekilde ve üniteler halinde egzersiz fizyolojisinin ana basliklari aktarilmaya çalisilmaktadir. Basta beden egitimi ve spor ögretmenlerinin, antrenörlerin ve insan hareketleriyle ilgili tüm meslek gruplarinin yararlanimina yönelik olan bu kitap her bir kendi alaninda uzun yillar çalisan çok degerli yazarlar tarafindan hazirlandi. Elinizdeki kitap Nobel Yayinevi'nin degerli çalisanlari olan nermin Karahan tarafindan dizildi.

Yazar:  kollektif/NOBEL YAYIN DAGITIM
Bitkilerdeki Saglik Mucizesi
     Degerli okuyucu bu kitabimin herhangi bir iddiasi kesinlikle yoktur. Uzun yillarin arastirmasi ve deneyimleri sonucunda ortaya koydugum bu kitap insanliga hizmet amacindan baska herhangi bir amaç gütmemektedir. Bu nedenle burada okuyacaginiz birçok bilginin hiçbir yerde yayinlanmis oldugunu ve de bilinmedigini göreceksiniz. Özellikle hemen hemen her gün mutfaginizda kullandiginiz sebzelerin simdiye kadar hiç bilmediginiz yepyeni sifa veren yönlerini taniyacaksiniz. Bütün bunlarin disinda tanidiginiz veya adini duydugunuz bir çok sifali bitkilerinde yine yepyeni yönlerini taniyacaksiniz.

Yazar:  Prof. Dr. Ibrahim Adnan Saraçoglu
Refleksoloji
     Refleksoloji, basit ve etkili bir tamamlayici tedavi yöntemidir. Bu yöntemle ayak tabanindaki belirli bölgelere yumusak bir sekilde msaj yaparak belirli rahatsizliklari iyilestirebilir ve genel anlamda fiziksel, duygusal ve zihinsel sagliginizi gelistirebilirsiniz. Yeni baslayanlar için hazirlanan bu eser, refleksoloji teknigini resimli açiklamalarla, açik ve eksiksiz biçimde tanitmaktadir. Bu yöntemler hakkinda daha önce hiç bilginiz yoksa bile, bunlari dogrudan dogruya kullanabilirsiniz, çünkü ehliyetli ve deneyimli bir uygulamaci olan David Vennells'in sundugu tam bir refleksoloji seansi size temel ilkeler hakkinda yol gösterecektir.

Yazar:  David F. Vennells
Geleneksel Çin Tibbi ile Saglikli Yasam
     Geleneksel Çin Tibbi'nda doktorun görevi, hastasina kendi bedenine nasil bakmasi, onu nasil saglikli tutmasi gerektigini ve bedenin kendi kendini iyilestirme yetenegini göstermektir. Çinli doktor ve tip uzmanlarinin binlerce yildir gözlemleri ve arastirmalariyla bulup uyguladiklari yöntemler sayesinde, Çinliler bedenlerinin kendi kendini iyilestirme kapasitesinin bizlerden daha çok farkindalar. Bundan da önemlisi, saglikli bir yasam sürdürmek için neler yapmalari, nelere dikkat etmeleri gerektigini bilirler.

Yazar:  Çeviren: Tijen Inaltong
Bes Element
     Ana elementiniz ne? Elementiniz denge içinde mi? Dengesizligi hangi bedensel-zihinsel-ruhsal islev bozukluklarina yol açiyor? Dengeyi (sagligi) nasil ve nelerle yeniden kazanabilirsiniz? Farkli elementleri temsil eden insanlarla nasil iletisim kurabilirsiniz? Elementinizi saptama testi ile birlikte tüm bu sorularin yanitini bulacaginiz Bes Element, bu konuda yazilmis ilk kitap olma özelligi tasiyor. Zeynep Sevil Güven akici anlatimi, gündelik yasamdan örnekleriyle kullanimi Feng Shui ile sinirli olmayan bu degerli bilgiyi basvuru eserinde kristallestiriyor.

Yazar:  Zeynep Sevil Güven
Tibbin Hastaligi (2)
     Brian Inglis çagin hastaliklarini, modern tibbi ve ona karsi gelisen muhalefeti irdeliyor; yeni bir yaklasim teklif ediyor. Ve "gerçekleri" dile getirdiginden "ayaklari yere basiyor."

Yazar:  Brian Inglis /Çeviren: Murad D. Çekin
Tanıtılan Kitap Sayısı : 18 / Sayfa No :   1 2

ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Samsun Tıp Fakültesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05459763385

A RH POZİTİF. Acil acil acil. Yardım em. SAĞOLUN

Tarih: 10/17/2019 6:30:48 AM
İncilay Baş
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
  Aranan Kan: B RH +
Adana Yüreğir Başkent Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412217231

Çok acil. B B Rh + Pozitif TROMBOSİT ihtiyacı var. Lütfen destek olalım. Gelmeden önce lütfen arayınız. SAĞOLUN.

Tarih: 10/9/2019 6:01:07 AM
Dürdane Yıldız
  Aranan Kan: A RH +
Hacettepe hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05447320306

Hacettepe hastanesinde yatmakta olan yakınım için Ab rh(+) kana ihtiyacımız vardi

Tarih: 10/7/2019 11:20:09 AM
Betül eryılmaz
  Aranan Kan: AB RH +
Gebze Anadolu Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05551572642

Acil. Her gruptan uyar TROMBOSİT kan ihtiyacı var. Yardımcı olalım. Rica ediyoruz.

Tarih: 10/4/2019 9:14:14 AM
Ahmet Tokgöz
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası