Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KALITELI SPERM VE YUMARTA IÇIN

Çiftlerin, çocuk sahibi olmaya karar verdikleri andan itibaren kaliteli sperm ve yumurtaya sahip olabilmeleri için yapilmasi gerekenleri anlatan Avrupa Tüp Bebek ve Kadin Sagligi Merkezi Doktorlarindan Op. Dr. Serhat Partalci; dogal yolla çocuk sahibi olamayan ve tüp bebek yaptirmak isteyen çiftlere tavsiyelerde bulunuyor.

Atesli bir hastalik mi geçirdiniz? Agir idmanlar mi yapiyorsunuz? Içki ve sigara gibi zararli aliskanliklariniz mi var? Hamam ve saunayi çok mu seviyorsunuz? Zayiflamak için diyet mi uyguluyorsunuz? Tüp bebek tedavisi öncesi bunlari birakmalisiniz.

Çocuk sahibi olmak isteyen kadin ve erkeklere önerilerde bulunan Op. Dr. Serhat Partalci, erkeklerin tüp bebek tedavisi öncesi 39oC'yi asan atesli bir hastalik geçirdilerse mutlaka doktorlarini uyarmalari gerektigini belirtiyor. Atesli hastaliklarin erkek üreme hücresi olan spermlerin kalitesini olumsuz yönde etkiledigini ve tedavi sansini azalttigini vurguluyor. Agir idmanlarin yapilmamasini, son üç ayda günde sadece 4 km. kosu yapilmasini, sigara içki ve gibi zararli aliskanliklari terk edilmesini, kullanilan ilaçlarin nedenlerini doktorunuzla paylasarak öneri almanizi tavsiye ediyor.

Op. Dr. Serhat Partalci kadinlara, karin bölgelerine yönelik agir egzersizlerden kaçinmalarini, zayiflamak için diyet programi uygulamamalarini tavsiye ediyor. Günde ikinden fazla kafeinli içecek içmemelerini, sigara ve içki gibi aliskanliklarin gebelik sansini azaltmanin yani sira düsük riski olusturdugunu sözlerine ekliyor.

Tüp Bebek Öncesi Cinsel Iliski

Avrupa Tüp Bebek ve Kadin Sagligi Merkezi Doktorlarindan Op. Dr. Serhat Partalci, tedavi sirasinda uygulamanin olacagi tarihin çiftlere belirtilecegini, bu tarihten üç gün içinde kesinlikle iliskide bulunulmamasi gerektiginin, 7 gün içinde haftada bir kez cinsel iliskinin sperm ve yumurta kalitesini arttirdiginin altini çiziyor. Uygulama sonrasi ise on gün cinsel iliskide bulunulmamasini öneriyor. Bunun yani sira son 3 ay içinde erkek üreme hücrelerinin kalitesini olumsuz etkileyen hamam ve saunadan kaçinilmasi gerektiginin altini çiziyor.

Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü
Op. Dr. Serhat Partalci
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası