Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dr. ÖZ ‘den bayrama özel tavsiyeler

Dr. Mehmet Öz’den bayram kilolarindan kurtulmanin yollarini açikliyor!

Digiturk platformunda Home TV’de “Dr. Oz Show” programiyla seyircileriyle bulusan Emmy Ödüllü Dr. Mehmet Öz, Kurban Bayrami’nda alinan kilolardan kisa sürede ve saglikli bir sekilde kurtulmak için öneriler sunuyor.

Dr. Mehmet Öz bayram tatilinde vücutta depolanan yagi ve sekeri eritmek için bazi önerilerde bulunuyor. Ilk olarak sabah kalkar kalkmaz tartilmak. Her gün ayni saatte tartilmak sivi dengesinin daha kolay oturmasini saglar ve kilodaki dalgalanmalar en aza indirilir. Bagirsak ve mesanenin bosalmis oldugu sabah saatlerinde yemek, diski, idrar gibi ekstra agirliklar vücuttan atilir ve güne daha motive baslanir.

Sabah saatlerinde aç karinla yapilan egzersiz karbonhidrat alimini sinirlandirarak yag asiti tasinmasini kolaylastirir. Bu sekilde ayrica spor yapma aliskanligi da daha kolay kazanilir. Sporun ardindan yapilacak kahvalti ve devaminda düzenli saatlerde alinacak ögünler günü daha kaliteli ve verimli geçirmeyi saglar. Kahvaltidan yaklasik bir saat sonra içilecek bir bardak soguk su vücudun metabolik hizini yükselterek yag yakimini artirir. Buzlu bir bardak soguk su ise metabolizma hizini yaklasik 10 kalori arttirir, bu da yil boyunca yaklasik iki kilo vermeye esittir.

Uygulanan programa göre hareket edildiginde sabah kahvaltisinin iki üç saat sonrasinda hala tok olursunuz. Bu saatler günlük market alisverisi için en uygun saatlerdir. Arastirmalar düsük kan sekerinin kendini kontrol etmeyi engelledigini göstermektedir. Dolayisiyla aç karinla yapilan alisveris sirasinda yememeniz gereken seyleri satin almaniza sebep olabilir.

Lifin faydalari, kalp, damar ve bagirsak sagligi konusunda belgelenmistir. Ayrica arastirmalar, lif aliminin yemek sirasinda alinacak kalori miktarini 70 kalori azalttigini göstermistir. Dolayisiyla yemekten 15 dakika önce bir elma tüketildiginde yemek esnasinda yaklasik 187 kalori daha az alinir.

Melatonin saliminin saat 22.00’da en üst seviyeye çiktigi düsünülecek olursa bu saatte uyumak fizyolojik ritmin düzenlenmesini saglar. Gece 22.00’dan sonra ayakta olmak, içsel melatonin salgilanmasini engeller ve uyku düzeni bozulur. Vücudun karbonhidrat ihtiyacinin artmasi daha kaliteli bir uyku için melatonin seviyesinin artmasina sebep olacak dogal bir reaksiyondur. Yatmadan üç saat önce agizdan alinan melatonin takviyesi, uyku-uyaniklik döngüsünü gözlemleyerek karbonhidrat açligini kontrol altinda tutar. Ve bu da dogal fizyolojik ritmimizi düzenler.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası