Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Siemens’ten Uluslararasi Ögrenci Yarismasi: Siemens Saglik Sektörü gelecegin fikirlerini ariyor

Siemens Saglik Sektörü, “Saglik Hizmetlerinin Gelecegi” sloganiyla teknolojik gelisimin ve toplumdaki degisikliklerin günümüzün global saglik sistemini nasil etkileyecegi sorusuna yanit arayan bir yarisma düzenliyor. Yarismaya katilan ögrenciler 7 Kasim 2011 tarihine kadar projelerini anlatan bir özeti hazirlayarak jürinin degerlendirmesine sunacaklar. Degerlendirme sonucunda begenilen 10 çalismanin sahibi Almanya’da gerçeklestirilecek üç aylik “Innovation Think Tank Kampi”na davet edilecek. Dünyanin degisik ülkelerinden seçilmis ögrenciler bu kamp esnasinda Siemens’in uzmanlariyla birlikte yenilikçi projeler üzerinde çalisma imkânini bulurken, en iyi fikirler de ödüllendirilecek.

Siemens Saglik Sektörü, önümüzdeki 10 veya 20 yil içerisinde saglik sistemlerinin nasil bir gelisim gösterecegi, sosyal degisikliklerin saglik hizmetinin satin alinabilirligi üzerinde ne tür etkileri olacagi ve benzeri sorulara yanit arayan, dünyanin dört bir yanindaki ögrencilere açik “Saglik Hizmetinin Gelecegi” isimli yarismayi düzenliyor. Yarismaya tip, biyomedikal mühendislik, bilgi teknolojileri gibi tüm diger uzmanlik disiplinlerinin ögrencileri katilabilecekler. Bireysel ya da en fazla üç kisiden olusan ekiplerin saglik sisteminin karsi karsiya oldugu sorunlar ve çözüme yönelik yenilikçi bakis açilarini ortaya koyan projeleri ile katilabilecegi yarismanin sonucunda seçilecek 10 proje, Subat – Nisan 2012 tarihleri arasinda Siemens Saglik’in, Almanya’daki tesislerinde gerçeklesecek “Innovation Think Tank Kampina” davet edilecek.

Siemens Saglik Bas Teknoloji Sorumlusu Cord Friedrich Stähler yaptigi açiklamada, "Inovasyon Kampi’nda yarismacilara proaktif olarak kendi fikirlerini disiplinler arasi bir baglamda hayata geçirebilecekleri yaratici ve gerçekçi bir ortam sunacagiz. Ögrenciler Siemens’in üst düzey yönetici, arastirma ve gelistirme sorumlulariyla birlikte yenilikçi ürün ve çözüm gelistirebilmek amaciyla degisik proje gruplarinda çalisabilme imkânina sahip olacak" dedi.

Ulasim ve konaklama masraflarinin Siemens tarafindan karsilanacagi yarismada, yarismacilar ayrica aylik bir ödenek alacak. Kamp sonunda sonuçlarin sunulacagi jüri, projeleri stratejik deger, yenilik degeri ve teknik gerçeklesme düzeyi gibi kriterlere göre degerlendirerek, katilimcilari toplam 15.000 euro ile ödüllendirecek.

2011 Innovation Kampi: 25 ülkeden 200 civarinda aday

Siemens Saglik Sektörü tarafindan Almanya’da bu yil üçüncüsü gerçeklestirilecek yarismaya, geçen yil 25 ülkeden 200 civarinda aday basvurmustu. Türkiye, Misir, Singapur ve Isveç gibi ülkelerin de aralarinda oldugu farkli ülkelerden 16 gelecegin arastirmacisi finale kalarak Almanya’ya davet edildi. Erlangen ve Kemnath’daki “Innovation Think Tank Kampi”nda anjiyografi, manyetik rezonans ve bilgisayarli tomografi sistemleri için simülasyonlar, modeller ve çözümler gelistirilen yarismanin finalistlerinden biri de Siemens Türkiye’de göreve baslayan Kerim Kara oldu. Kara kamp sonrasinda yaptigi açiklamada, sunlari söyledi;

" Farkli disiplinleri kapsayan bir çevrede, diger genç arkadaslarimla ve dünyanin önde gelen uzmanlariyla fikir alis verisinde bulunabilmek, gelecek adimlari tartisabilmek benim için paha biçilemez bir deneyim. Innovation Think Tank ve Sultan Haider’in destekleriyle olusturulan bu ortam bizlere çok kisa zamanda prototipler olusturabilmemizi saglayan firsatlar sundu. Bu kampin bana kattiklariyla insanliga saglik alanindaki gelismeler konusunda daha iyi hizmet edebilecegime inaniyorum.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası