Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“Kanser kök hücresinin tedavisiyle kanserin kökü kazinacak mi?”

Anadolu Saglik Merkezi tarafindan düzenlenecek 14. JHM Toplantisi’nda kanser kök hücresi ve kemik iligindeki son gelismeler konusulacak.

Anadolu Saglik Merkezi, Türkiye’nin tip alanindaki bilgi birikimini artirmayi ve hekimlerin dünyadaki son gelismeleri takip etmelerini hedefleyen uluslararasi konferanslarina bir yenisi daha ekliyor. Anadolu Saglik Merkezi’nin, stratejik ortagi JHM (Johns Hopkins Medicine) ile düzenli olarak gerçeklestirdigi uluslararasi konferanslarin 14.’sü, “Kemik Iligi Naklinde Son Gelismeler” basligi altinda 2 Kasim 2011 Çarsamba günü Anadolu Saglik Merkezi Efes konferans salonunda düzenleniyor.

Anadolu Saglik Merkezi Kemik Iligi Nakli Merkezi Direktörü Prof. Dr. Zafer Gülbas, bilimsel içerigi son derece güçlü olan toplantinin ülkemizde kemik iligi nakli konusunda gelinen noktayi göstermek adina önemli oldugunu belirtti. Prof. Dr. Gülbas, Anadolu Saglik Merkezi Kemik Iligi Nakli Merkezinde kisa süre içerisinde dünya standratlarinda basari orani yakaladiklarinin altini çizerek “Otolog (hastanin kendisinden yapilan nakil), doku grubu uyumlu kardesten allojenik, doku grubu uygun akraba disi vericiden (unrelated) allojenik nakil, doku grubu uygun donörü olmayan hastalarda kismi uyumlu aile içi donörden haploidentik nakil islemlerini gerçeklestirebiliyoruz” diye konustu.

Toplantinin gündemini ‘kanser kök hücresi’ olusturacak

Bilim dünyasinin önemli isimlerinden, kemik iligi nakli ve kanser kök hücresi çalismalariyla taninan Johns Hopkins Medicine Kemik Iligi Programi Baskani Prof. Dr. Richard J. Jones da konferansa konusmaci olarak katiliyor. “Kanser kök hücresi” ve “Haploidentik kemik iligi nakli” baslikli iki konusma ile bilgi ve deneyimlerini katilimci hekimlerle paylasacak olan Prof. Dr. Richard J. Jones, daha sonra hekimlerin sorularini da cevaplayacak.

Anadolu Saglik Merkezi Kemik Iligi Nakli Merkezi Direktörü Prof. Dr. Zafer Gülbas’in baskanliginda düzenlenecek konferansa; Ankara Üniversitesi Tip Fakültesi’nden Dr.Osman Ilhan, Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi’nden Prof. Dr. Burhan Ferhanoglu, Erciyes Üniversitesi Tip Fakültesi’nden Prof. Dr. Ali Ünal, Bilim Üniversitesi Tip Fakültesi’nden Prof.Dr. Mutlu Arat ve 9 Eylül Üniversitesi Tip Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan da konusmaci olarak katilacak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası