Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


GÜLÜSÜNÜZ KARAKTERINIZI YANSITIYOR MU?

Bembeyaz dislerle etrafa saglikli ve dikkat çekici gülücükler yaymak herkesin hayalidir. Bu hayali gerçeklestirmenin tek yolu da kendinden emin bir gülümsemeden geçiyor. Peki, yüzünüzün en dikkat çekici unsurlarindan olan disleriniz karakterinizi gerçekten yansitiyor mu? Dis Hekimi ve Protez Uzmani Çagdas Kislaoglu, kisiliginizi kolaylikla disariya yansitabileceginiz gülüs tasarimi hakkinda merak edilenleri anlatti…

Karakter Analizine Göre Gülüs Tasarimi

Gülüs tasariminda en önemli nokta estetik gülüsü yakalamak ve yapilan degerlendirmeler sonucunda kisiye uygun olan tasarim alternatiflerini sunmaktir. Ilk randevu doktorun hastayla konustugu ve dis görünüsüyle ilgili beklentilerini dinledigi bir seans niteligindedir. Hastanin psikolojik durumu ve karakteri belirlenir. Özellikle konusturulan hastanin dis-çene-yüz iliskisi degerlendirilir. Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu, bu randevuda agiz içi ve yüz fotograflariyla dudagin rahat konumdayken ve gülümseme halindeki fotograflarinin alindigini, dislerin renk kaydiyla birlikte tüm dis ve çene röntgeni alinarak analizin sonlandirildigini belirtti.

Çekici Bir Gülümseme Için Ön Disler Uzatiliyor

Bu kategoride ön disler yan dislere göre fark edilebilir derecede uzundur. Aslinda genç bireylerde durum zaten böyledir ama ön keserler ilk süren disler oldugundan zamanla yipranir ve boylari kisalir, bu da yasli bir görünüme neden olur. Çekici bir gülümsemeye sahip olabilmeniz için ön disler digerlerine oranla daha uzun olmalidir. Ön dislerin bu sekilde dizayni size genç, dinamik ve çekici bir gülümseme kazandiracaktir. Bu kategori genç yastaki bireyler için uygundur.

Olgun Bir Görünüm Için Entelektüel Gülüs Tasarimi

Bu modelde disler yatay düz bir çizgi üzerine siralanmistir. Entelektüel gülümseme yüze olgun ve bilgili bir ifade verir ve yüzün alt kismini daha çok vurgular. Genç yaslarda disler ilk sürdügünde uzunluklari birbirinden farklidir. Orta yaslarda ise disler esit boydadir. Estetik dis hekimligi sayesinde bu dezavantaji avantaj haline getirebilir ve olgun, entelektüel bir gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

Sempatik Görünmek Isteyenlere Sportif Tasarim

Bu model entelektüel ve çekici gülüs tasarimi arasindadir. Orta kesici disler yan kesicilerden biraz daha uzundur. Bu gülümseme entelektüel gülümseme kadar ciddi, çekici gülüs kadar da genç ve dinamik degildir. Sportif gülümseme tasarimi yüzünüze sira disi, içten ve sicak bir ifade kazandirir.

Gülüs Tasarimi Nasil Yapiliyor?

Bilgisayarda Estetik Görüntüleme Teknigi: Dis hekimi tarafindan öncelikle yüz ve dislerin çesitli açilardan dijital fotograflari çekilir. Daha sonra bu fotograflar özel olarak yazilmis bir program yardimiyla talep edilen görüntü üzerinde çalisarak çesitli alternatifler sunar. Bu yöntemin digerlerine göre en büyük avantaji, hastaya birçok alternatif sunmasidir.

Direkt Komposit Uygulama: Bu yöntemde dislere dogrudan plastik bir dolgu maddesi uygulanir ve dis üzerinde bir heykeltiras gibi çalisilarak yeniden yapilanma saglanir. Bu geri çikarilabilir madde ile 1 ya da 2 gün geçiren hasta bu süreçte çevresinin fikrini alarak kesin tasarim için kolaylikla karar verebilir.

Geçici Kaplamalar: Kaplamalar hazirlanirken, gerçek dislere yakin bir biçimde renklendirilmis ve normal fonksiyonlarini yerine getirebilecek sekilde üretilen geçici kaplamalar dislerin üstüne takilir. Yeni disler son halini almadan önce bir prova niteliginde oldugu için geçici kaplamalari 3-6 hafta kullanmak önemli bir nokta. Böylece dis hekimi, hastanin agiz yapisina uygun ve rahat hissedecegi sekilde düzenlemeler yaparak yeni dislere son seklini kazandirir.

Dis Hekimi ve Protez Uzmani
Çagdas Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası