Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


HUKUK VE TIP MENSUPLARI ORTAK DIL ÇALISMASI YAPMALI

15 Ekim 2011 tarihinde Özyegin Üniversitesi Altunizade Kampüsünde , Istanbul Barosu ve Özyegin Üniversitesinin birlikte düzenledikleri Saglik Hukuku Sempozyumu gerçeklestirilmistir.

Istanbul Barosu avukatlarinin yaninda Ankara Barosu, Bursa Barosu, Samsun Barosundan avukatlarin ve Istanbul’daki bir çok üniversiteden hukukçularin katildigi sempozyuma tip mensuplari da yogun ilgi göstermistir. Istanbul’daki kamu hastaneleri ve özel hastanelerden katilan tip mensuplarinin yaninda, Adli Tip Kurumu, Saglik Bakanligi, Tekirdag Namik Kemal Üniversitesi, Abant Izzet Baysal Üniversitesi, Tokat Tabip Odasi, Manisa Devlet Hastanesi ve Çorlu Devlet Hastanesi’nden tip mensuplari da sempozyumda bulunmuslardir.

Açilis Konusmasini Istanbul Barosu Saglik Hukuku Merkezi Baskani Av. Halide Savas ve Özyegin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekani Prof.Dr.Dr.Yener Ünver’in yaptiklari sempozyumda ilk olarak, Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekani Prof.Dr.Dr.Hakan Hakeri “Tip Hukukuna Giris, Tip Hukukunun Temel Kavramlari, Genel Tip Hukuku” konularinda güncel örneklerle interaktif bir sunum yapmistir.

Ikinci olarak Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Yard.Doç.Dr.Hayrünisa Özdemir “Özel Hastanelerin Hukuki Sorumlulugu” konusunu detaylariyla, tablolar ve yargi kararlari esliginde anlatmistir.

Üçüncü olarak Marmara Üniversitesi Ögretim Üyesi Doç.Dr.Fulya Içlin Gönenç “Hekimin Hukuki Sorumlulugu” konusunu mukayeseli hukuktan örnekler de vererek yargi kararlarina atiflarla anlatmistir.

Ögleden sonraki ilk oturumda Istanbul Barosu Saglik Hukuku Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ögretim Üyesi Doç.Dr.Özlem Yenerer Çakmut, saglik hukuku alaninda çok tartismali olan “Aydinlatma ve Riza” konusunu anlatmistir. Katilimcilarin en yogun ilgiyi gösterdigi oturumda fazlaca soru sorulmustur.

Ögleden sonraki ikinci oturumda Özyegin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekani Prof.Dr.Dr.Yener Ünver “ Hekimin Cezai Sorumlulugu” konusunu anlatmistir.Ünver, Türk Ceza Kanunu’nun “Saglik Meslegi Mensubunun Suçu Bildirmemesi” baslikli 280.maddesinin saglik hukuku açisindan sikintili oldugunu ve degismesi gerektigini belirterek ceza sorumlulugu konusunu örneklerle anlatmistir.

Üçüncü oturumda Istanbul Barosu Saglik Hukuku Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Doktora Ögrencisi Av.Nesrin Özkaya “Hekimin Disiplin Sorumlulugu” konusunu Danistay Kararlari ve somut örneklerle anlatmistir.

Dördüncü oturumda Özyegin Üniversitesinden Yard.Doç.Dr.Koray Demir “Ilaçta Marka ve Patent Korumasi” konusunu Marka Patent Hukukundan genel bilgiler verdikten sonra saglik hukuku çerçevesinde anlatmistir.

Kapanis konusmasini yapan Istanbul Barosu Saglik Hukuku Merkezi Baskani Av. Halide Savas, katilimcilara ve tüm konusmacilara tesekkür etmis; bu seneki çalisma konulari olan “Hukuk ve Tip Mensuplari Arasinda Ortak Dil” çalismasi için tüm katilimcilarin katkilarini beklediklerini belirterek konusmasina son vermistir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası