Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Avrupa CyberKnife Klinik Sempozyumu’na, Anadolu Saglik Merkezi ev sahipligi yapacak

Daha önce Italya ve Fransa’da düzenlenen ve ilk kez bir hastanede gerçeklestirilecek olan sempozyumda, konularinda uzman uluslararasi bilim insanlari CyberKnife teknolojisinde yeni protokolleri ve yeni tedavi yöntemlerini tartisacaklar.

Anadolu Saglik Merkezi, 15 Ekim günü Istanbul’da düzenlenecek Avrupa Cyberknife Klinik Sempozyumu’na (European Cyberknife Clinical Symposium) ev sahipligi yapacak. Konferansta; ABD, Italya, Belçika, Fransa ve Almanya’dan gelen bilim adamlari “CyberKnife” teknolojisinin, uzmanlik alanlarindaki ortak kullanimiyla ilgili görüslerini sunacak.

Anadolu Saglik Merkezi Radyasyon Onkolojisi uzmani Prof. Dr. Kayihan Engin, daha önceki yillarda Avrupa’nin çesitli yerlerinde yapilan toplantinin bu yil farkli aday ülkelere ragmen ilk kez Türkiye’de ve hastane ortaminda yapilmasina karar verildigine isaret etti.

Böyle bir toplantiya ev sahipligi yapmaktan onur duyduklarini belirten Prof. Dr. Engin, sözlerini söyle sürdürdü: “Dünya çapinda önemi olan bu uluslararasi sempozyuma ev sahipligi için seçilmis olmak, hastanemize ve deneyimlerimize olan güveni gösteriyor. CyberKnife teknolojisi dünyada yeni. Kullanim alanlarina iliskin veri az. Anadolu Saglik Merkezi’nin bu alanda deneyimi ise oldukça fazla. Bu deneyimlerimiz yurtdisinda da biliniyor ve takip ediliyor. Anadolu Saglik Merkezi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde, gelismis bilimsel bir altyapiya sahibiz. Sadece uygulayan degil, arastirma yapan bir merkeziz. Bu toplantinin organizasyonu için seçilmemizde bunun da büyük etkisi var.”

15 Ekim günü 09.00-16.00 saatleri arasinda, Anadolu Saglik Merkezi’nde düzenlenecek konferansa konusmaci olarak katilacak bilim insanlari, CyberKnife teknolojisini tartisacak ve beyin tümörleri, karaciger, böbreküstü tümörleri, gastrointestinal tümörler, akciger tümörleri, prostat tümörleri gibi farkli tedavi alanlarinda deneyimlerini katilimcilarla paylasacaklar. Sonuçlari açisindan bilim dünyasi için önem tasiyan konferansta, yeni protokoller ve yeni tedavi modelleri tartisilacak. Bireysel ya da farkli merkezlerin isbirlikleriyle ortaya çikan ve tedavi sürecinde hastaya maksimum fayda saglayan klinik arastirmalar ise yayinlanarak bilim dünyasinin hizmetine sunulacak.

Toplantiya, basta ABD, Almanya, Italya, Belçika olmak üzere dünyanin birçok yerinden ve Türkiye’den hekimler ve medikal fizik uzmanlari dinleyici olarak katilacak.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası