Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kronik bel agrisina, bel fitigina ameliyatsiz çözüm OMURGA ROBOTU

Yapilan bilimsel çalismalar tüm dünya nüfusunun yüzde 90'inin hayatinda bir kez, is kaybina yol açacak siddette, bel agrisi atagina maruz kalacagini gösterdi. Bel agrisi çeken her 100 hastadan 3 - 4'ünde ise bel fitigi görülüyor. Bugüne kadar gerek ameliyat, gerekse uzun iyilesme süreci nedeniyle hastalar için kabusa dönüsen omurga hastaliklari, artik modern teknoloji sayesinde kolayca tedavi edilebiliyor. KadiköySifa Atasehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmani Dr. Elif Gürkan, Türkiye'de ilk kez KadiköySifa Atasehir Hastanesi Wooridul Türkiye Omurga Merkezi'nde uygulanmaya baslanan ve ameliyat gerektirmeyen Centaur Sistemi hakkinda bilgi veriyor.

Omurga hastaliklarinin görülme orani nedir? Hangi yas, cinsiyet, meslek gruplarinda daha çok görülür?

Bel agrilari tüm toplumlarin en büyük sorunlarindan bir tanesidir. Tüm insanlarin %90’i, hayatinin bir döneminde kendisini kisa süreli de olsa çalisma yasamindan alikoyacak bir bel agrisiyla mutlaka karsilasir. Tüm bel agrili hastalarin %3 - 4’ünde girisim gerektiren bel fitigi görülür.

Düzenli egzersiz yapmayanlar, asiri kilolu olanlar, çalisma yasamlarinda agir fizik yük altinda çalisanlar, devamli bilgisayar karsisinda çalisanlar, ailevi yatkinligi olanlar ana risk gruplarini olusturmaktadir.

En sik görülme yaslari 40 - 60 yas arasidir. fitiklar, omur ve disk hasarlari, daralan omurilik kanali, yasa bagli olan dejeneratif degisiklikler bel agrisina yol açar. 60 yas sonrasinda daha çok dejeneratif degisiklikler görülür. Bunlara bagli sinir sikismalari olusursa, hareketle veya istirahatla siddetli agrilar olusabilir.

Kimler Centaur Sistemi'ninden yararlanabilir?

Kronik bel agrisi, bel fitigi, bel kaymasi, belde dejeneratif (yasa bagli) degisimler olan hastalar ve hangi nedenle olursa olsun bel ameliyati geçiren hastalar artik Türkiye'de ilk kez KadiköySifa Atasehir Hastanesi bünyesinde kurulan Wooridul Türkiye Omurga Merkezi’nde kullanilmaya baslanan ve bir OMURGA ROBOTU olan Centaur Sistemi ile fizik tedavilerini tamamlayip sagliklarina kavusacabilecek.

OMURGA ROBOTU nedir ve nasil uygulaniyor?

Bilgisayar kontrollü OMURGA ROBOTU (Centaur Sistemi), hastalarin omurgasinin etrafini saran kök (Core) kaslarinin güçlenmesini sagliyor. Öncelikle hastalarin tedavi öncesi kas gücü bir testten geçirilerek ölçülüyor. Ardindan, kisiye özel hazirlanan bilgisayar kontrollü program, hastaya günlük olarak uygulaniyor. Tedavi bitiminde hangi kaslarin, ne kadar güçlendirildigi görülebiliyor. Uygulanan Centaur Sistemi tedavisi sonucunda, bel ve karin kaslari güçlendirilen hastaya, kendi kaslarindan yapilmis dogal bel korsesi saglanmis oluyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası