Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


GENITAL ESTETIK KADINLARDA ÖZGÜVENI ARTIRIYOR!

Kadinlarin kendilerini her anlamda güzel hissetmeleri sosyal ve psikolojik bir ihtiyaç. Genital estetik operasyonlar da bu dogrultuda saglik ve güzelligine düskün kadinlarin en sik tercih ettigi yöntemlerden biri. Vajinal genisleme, sarkma ve diger problemlerde kadinlarin imdadina yetisen estetik operasyonlari, Estetik ve Plastik Cerrah Prof. Dr. Erol Kislaoglu anlatiyor…

Dogum sonrasinda veya çesitli nedenlerle vajinada olusan kalici hasarlar vajinal genisleme ve sarkmalara neden olur. Cinsel ve psikolojik hayati önemli ölçüde etkileyen bu durum iliski sirasinda agri, tatminsizlik, özgüven eksikligi ve cinsel isteksizlige yol açabilir. Bu sorunlari ve daha fazlasini gidermek için talep edilen estetik operasyonlar günümüzde siklikla uygulaniyor ve yüz güldüren sonuçlar aliniyor.

Kadinlar Vajina Estetigini Neden Tercih Ediyor?

Vajina estetiginin hem islevsel hem de görsel sorunlari ortadan kaldirdigini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, kadinlarin bu islemi genellikle partnerlerinden utandiklari, iliski sirasinda özgüven eksikligi ve isteksizlik yasadiklari, dar kiyafetlerle rahat edemedikleri ve iliski sirasinda aci çektikleri için tercih ettigini vurguladi.

Islevsel Vajina Operasyonlari Nelerdir?

Dogum sonrasi elastikiyeti azalan ve sarkan rahim ile mesanenin onarilmasi gerektigini belirten Kislaoglu, islevsel operasyonlarin idrar torbasi, rahim, mesane sarkmasi ve cinsel hayati olumsuz etkileyen vajina genislemesi durumunu gidermek ve sagligi tehdit edebilecek diger sorunlari ortadan kaldirmak için yapildigini belirtti.

Estetik Vajina Operasyonlari Nelerdir?

Vajinoplasti: Yas faktörü, sik cinsel iliski, normal dogum ve kürtaj gibi jinekolojik müdahaleler sonrasinda genisleyen vajinanin daraltilmasi islemi olan Vajinoplasti’de amaç, vajinanin küçük bir operasyonla daraltilarak estetik ve islevsel olarak yenilenmesidir.

Ortalama 30-40 dakika süren Vajinoplasti’de hastaya lokal anestezi uygulanarak vajinanin istemli daralmasini saglayan kaslar yaklastirilir ve yüzeydeki destek dokulari tamir edilir. Islem sonrasi hastanin 2-3 gün içerisinde günlük yasamina dönebilecegini kaydeden Prof. Dr. Kislaoglu, ilk cinsel iliskinin operasyondan 1-1,5 ay sonra gerçeklesmesi gerektigini vurguladi.

Labioplasti: Asimetriyi düzeltmek için iç dudaklardan birinin veya her ikisinin de küçültülmesi islemi olan Labioplasti’de amaç, uzun ve sarkik dudaklarin yaratabilecegi iliski sirasinda içe kivrilarak aci verme, istenmeyen seslere neden olma ve dar kiyafetlerde rahatsiz edici görüntü durumlarini engellemektir.

Labioplasti operasyonunun daha önce cinsel iliskiye girmemis ve dogum yapmamis kisilerde de uygulanabildigini belirten Kislaoglu, ameliyatin lokal anestezi altinda ortalama 40-45 dakika sürdügünü sözlerine ekledi. Labiaplasti’de normalden büyük ve çesitli problemlere neden olan vajina dudaklari küçültülür ve yeni sekilleri vücutta eriyen dikislerle sabitlenir. Islem sonrasi hastanin 2-3 gün içerisinde günlük yasamina kolaylikla devam edebilecegini hatirlatan Kislaoglu, Labioplasti sonrasinda ilk cinsel iliskinin 20-25 gün sonra gerçeklesmesi gerektigini kaydetti.

Iki Operasyon Ayni Anda Yapilabilir!

Lokal anestezi esliginde Labioplasti ve Vajinoplasti’nin ayni anda yapilabildigini belirten Kislaoglu, tek bir ameliyatla genital bölgedeki sorunlarin giderildigini hatirlatti. Hepsinde oldugu gibi bu ameliyatlarda da kanama, morluk, sislik ve enfeksiyon riski bulundugunun altini çizen Kislaoglu, bu tür genital estetik islemlerin mutlaka hijyenik kosullarda ve alaninda uzman estetik cerrahlar tarafindan yapilmasi gerektiginin altini çizdi.

Vajina Estetigi Özgüveni Artiriyor…

Cinsel ve psikolojik hayati önemli ölçüde etkileyen vajinal sorunlarin giderilmesiyle kadinlarin özgüven duygularinin tazelendigini belirten Kislaoglu, operasyon sonrasi cinsel hayatin ve aile yasaminin düzene girdigini, hastanin kendini daha rahat hissettigini sözlerine ekledi.

Estetik ve Plastik Cerrah
Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası