Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


GÜZELLLIK UGRUNA AGIR BEDELLER ÖDEMEYIN

Maddi ve manevi birçok zorlugu göze alarak güzel olmak için katlanilan zorluklarin bedeli agir olmamali diyen, Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Alper Tuncel, güzellesmek için bir dizi operasyon geçirdikten sonra çirkinlesen ve dogalliktan uzaklasan kisilere dikkat çekerek, estetik ameliyat yaptirmak isteyenlere önemli tavsiyelerde bulunuyor. Ayrica Tuncel, güzellik kavraminin tek bir taniminin olmadigini; ifade sahibi, anlamli, dengeli, uyumlu, ürpertici, masum, yüce gibi birçok kavrami da içinde barindirdigini belirtiyor

Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Alper Tuncel; Amerikali milyarder “panter kadin”i estetik faciasi diye herkesin hatirladigini, Michael Jackson’nun yaptirdigi estetik ameliyatlarin ve kötü burun operasyonlarinin hafizalarda kaldigini belirtiyor. Estetik islemlerde de kesin veya yüzde yüz diye bir sonuç olmadiginin altini çiziyor. Gerçek güzelligin bütünde dogal görünebilmek oldugunu belirten Tuncel, herkesin Angelina Jolie gibi Hollywood yildizlarina benzemek istedigini eger, alt yapi uygun degilse bunun mümkün olmadigini vurguluyor.

Estetik, Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmani Op. Dr. Alper Tuncel, kalkik hokka gibi burunlarin, yay gibi kaslarin ve dolgun dudaklarin tek baslarina çok güzel ve dört dörtlük gibi göründüklerini, ancak bir araya geldiklerinde ise her zaman güzel bir görüntüyü olusturmadiklarini; ifadesiz, yapay ve kötü görüntü de olusturabildiklerinin altini çiziyor. Ayrica Tuncel, bilinçsizce yapilan islemlerin yüz ifadesini bozdugunu, birbirine benzeyen, dogalliktan uzak çirkin insanlar olusturdugunu da belirtiyor.

Fit olayim derken…

Op. Dr. Alper Tuncel; zayif ve fit bir görünüme sahip olmak için siklikla basvurulan ve uygun kosullar oldugunda “mükemmel sonuçlar” veren liposuction’un zayiflatma degil sekillendirme ameliyati oldugunu söylüyor. Liposuction’un basen, göbek, bacaklar gibi bölgelerde zayiflama amaçli kullanildiginda ve özellikle Plastik Cerrah olmayan doktorlar tarafindan yapildiginda deride sarkmalar ya da çukurluklara neden olabilecegine fit olmak isterken sarkik bir deriye de sahip olunabilecegine, bu nedenle teknigi bilmeyen kisilere sirf ucuz diye gidilmemesi gerektigine dikkat çekiyor.

Türkiye’de En Çok Burun Estetigi Yapiliyor

Burun ameliyatlarinin en çok yapilan estetik ameliyat olmasina ragmen, yanlis uygulama sonrasi ciddi sorunlar görülebildigine ve kötü yapilmis burunlarin hemen fark edildigine deginen Op. Dr. Alper Tuncel, en çok rastlanan hatanin; burnun ameliyat geçirmis oldugunun belli olmasi oldugunu söylüyor. Yüze uyumlu olmayan, orantisiz sonuçlarin bakildiginda anlasilmasinin disinda saglik açisindan da riskli oldugunun önemine deginiyor.

Botoks’a dikkat…

Son yillarda estetik alaninda sikça basvurulan yöntemlerden biri olan Botoks konusunda; bu uygulamalarin çok titiz, isinin ehli hekimler tarafindan ve kalitesi tescil edilmis maddeler kullanilarak yapilmasi gerektigini belirten Tuncel, her estetik kusurun botoks ile düzelemeyecegini söylüyor. Botoks’un dikkatle uygulanmadiginda yüzde donuk, saskin ve hayret ifadesi olusabildigini belirtiyor.

Iri gögüsler, dolgun dudaklar…

Op. Dr. Alper Tuncel; estetik müdahalelerde ucuz oldugu için tercih edilen bazi maddelerin alerjik reaksiyonlara yol açtigini söylüyor. Özellikle gögüs ameliyatlarinda seçilen protezin kalitesinin çok önemli olduguna ve sonucu etkiledigine deginen Tunçel, bu tür ameliyatlarda doktor ile hastanin ortak karar olusturamadiginda gögüs ölçüsünün karsilastiklari en büyük sorun olduguna dikkat çekiyor. Ayrica Tuncel, gögüs küçültme ve diklestirme ameliyatlarinda uygun yöntem tercih edilmezse çok iz kalabildigini ve simetrinin bozularak, sekilsiz bir görüntünün ortaya çiktigini söylüyor. Dudak kalinlastirmada ise yanlis uygulamalar ördekgagasini animsatan, dogalliktan uzak itici görüntülere neden olabiliyor, dolayisiyla güzel görünmek isterken önceki halinden bile kötü görünüme kavusan hastanin psikolojisi bozularak bir çikmaz dogurdugunu da sözlerine ekliyor.

Saglikli karar vermek gerek

Op. Dr. Alper Tuncel, hastanin gerçekten istedigi operasyona ihtiyacinin olup olmadiginin, psikolojisinin, beklentilerinin, vücudunun alt yapisinin detaylica ele alinmasi ve sonrasinda operasyon kararinin verilmesi gerektiginin altini çiziyor. Cerrahi olsun ya da olmasin her türlü estetik müdahalenin diger müdahalelerde oldugu gibi belli basari oranlari ve sonuçlari ve de riskleri oldugunu, bu islemleri yaptirmak isteyen her bireyin bunu kabul etmesi gerektigini belirtiyor. Plastik Cerrah'in geçmis tecrübelerinden faydalanarak olmayacak olani olacakmis gibi sunmaktan kaçinmasi ve gerçekçi hedeflerle ilerlemesi gerektigini, bu süreçte risklerin gerçekten kabul edilecek kadar azalacagini sözlerine ekliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası