Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Kadinlar en çok hangi genital estetik girisimleri tercih ediyor?

Çagin ilerlemesiyle yasam kalitesinindeki artis ve arayislara paralel olarak genital estetik cerrahisinin popülaritesi artmaktadir. Yüz, vücut güzelligi kadar kadinlar için genital bölge estetigi de önemlidir. Kadiköy Sifa Atasehir Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmani Op. Dr. Gülden Avci gitgide daha fazla ragbet gören genital estetik girisimleri hakkinda bilgi veriyor!

Her geçen gün genital estetigi olan ilgi artmaktadir. Kadinin kendine olan güveni ve partneriyle olan iliskisinin saglikli olabilmesi için genital bölgenin estetik görünümü önem arz etmektedir. Dogustan veya daha sonradan kazanimli asimetriler, sarkmalar, sekil bozukluklari kadinin kendine olan güvenini sarsmaktadir.

Sarkmalarda Labioplasti ve Vulvaplasti

Genital bölgede labia minor denen küçük dudaklardaki sarkmalar dogustan olabildigi gibi yasin ilerlemesiyle de olabilmektedir. Bu durum estetik olarak çirkin bir görünüme sebep olmaktadir ayrica iliski sirasinda kitlesel etkisi nedeniyle sikintiya sebep olabilmektedir. Ayrica sarkik olan dudak katlanarak vajen girisinde tikanikliga sebep olarak vajen hiyjenin bozulmasina ve mantar, bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir.

Hastalarin kiyafet seçimleri, spor aktiviteleri bile küçük dudaklardaki sarkma nedeniyle sinirlanabilmektedir. Bu bölgeye yapilan estetik ameliyat ile sarkan ve asimetrik olan dudak yapilari toparlanir. Böylece hastanin psikolojik, fizyolojik ve toplumsal sikintilari azalir. Hastanin hayat kalitesi artar.

Vulvaplasti hareket ve kiyafet sinirlamasini ortadan kaldirir!

Küçük dudaklarin disinda yer alan büyük dudaklar denen labia majorlarda da sarkma, kitleli görünüm olabilir. Genital alanin ön bölgesi olan mons pubisin bazen yag tabakasi oldukça kalindir. Büyük dudaklarin ve mons pubis denen bölgenin yag tabakasinin kalin olmasi hastanin kiyafet seçimlerini etkiler ve estetik olarak görünümü bozar. Hasta bu görüntü nedeniyle partnerine karsi utanç duyabilmektedir. Bu durumda bu bölgeye liposuction yapilir ve hastanin bu sikâyetleri yok edilir. Eger bu siskin durumla beraber büyük dudaklarda sarkma da mevcut ise, liposuctionla beraber o bölgeye estetik ameliyat yapilarak büyük dudaklar küçültülür. Böylece hastanin hareket ve kiyafet sinirlamalari ortadan kalkar.

Dogum sonrasi genislemelerde Vajinoplasti

Dogum sirasinda vajende olusan yirtiklar vajenin genislemesine sebep olur. Bunun sonucu olarak iliski sirasinda çiftlerin haz alimlari azalir. Iliski sirasinda hava girmesi, bu bölgeden istenmeyen seslerin çikmasi çiftlerin uyum sorunu yasamalarin sebep olabilir. Ayrica kadin sagligi açisindan da genis vajen enfeksiyona daha yatkindir. Bu durumda vajinoplasti denen vajen daraltma ameliyati yapilmaktadir. Vajen daraltarak hastanin sikâyetleri ortadan kaldirilir.

Klitoris estetigi

Klitoris denen anatomik bölge kadin genital bölgesinin ön tarafinda yer alir ve uyarilmayi saglayicidir. Bu yapinin normalden büyük olmasi, üzerinde normalden fazla bir deri katlantisinin olmasi kisinin haz almasinin ve estetik görüntüsünü bozar. Klitorise yapilan estetik müdahale ile bu bölgenin estetigi saglanmis olunur.

Hymen rekonstrüksiyonu

Ülkemizde kadina siddet hala devam ederken bekâret yüzünden de kadinlarin canlari yanmaktadir. Kadinlari psikolojik, kültürel ve sosyal nedenlerle bakirelik etkilemektedir. Bakirelik sembolü olan kizlik zari (hymen) onarimi yapilabilmektedir. Bu küçük operasyonla kizin hayata tutunmasi ve yasanmasi muhtemel bir dramin önlenmesi söz konusu olabilir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası