Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ELEKTROMANYETIK KIRLILIGE EN IYI ÇÖZÜM TOPRAK…

Hizla gelisen teknolojinin yarattigi elektromanyetik kirlilik, unutkanlik, algilama bozukluklari, stres, depresyon, panik atak gibi hastaliklarin artmasina neden oluyor. Özellikle çarpik kentlesme ve plansiz yapilasmanin engellenemedigi metropollerde yasayanlari bekleyen tehlike ciddi boyutta. Reem Nöropsikiyatri Merkezi’nden Uzman Dr. Mehmet Yavuz, elektromanyetik dengemizi bozan bu kirliligin tehlikelerini ve korunma yollarini anlatiyor…

Gelisen teknoloji hayati bir yandan kolaylastirirken diger yandan önemli fiziksel ve psikolojik hastaliklara davetiye çikariyor. Yesil alanlarin tahrip edilmesi ve eski ahsap binalarin yerini betonarme yapilarin almasini büyük tehlike olarak nitelendiren Dr. Mehmet Yavuz, topraga temas etmeden yasayan günümüz insaninin modern çag hastaliklariyla mücadele etmeye mecbur kaldigini belirtti.

Elektronik Cihazlarin Yarattigi Tehlikeye Dikkat!

Is hayati ve sosyal yasamda kullanilan kablosuz iletisim araçlarinin yaydigi elektromanyetik dalgalar tüm vücudumuzu özellikle de beynimizi olumsuz etkiliyor. ‘Dumansiz Hava Sahasi’ ile beraber dalgasiz bir hava sahasina da ciddi sekilde ihtiyacimiz oldugunu belirten Dr. Yavuz, insanlarin elektronik cihazlarin yarattigi tehlike konusunda bilinçlendirilmesi gerektigini vurguluyor.

Kablolu Iletisim Agina Dönmek Sart!

Eskiden kablolu kullanilan TV, radyo, telefon ve internet günümüzde ‘wireless’ dedigimiz kablosuz sistemle kullaniliyor. Uydu araciligiyla havadan yeryüzüne ulasan sinyaller hayatimizi kolaylastirirken yarattigi tehlikeyle de vücudumuzu sariyor. Bu elektromanyetik dalgalari kontrol etmek ve minimuma indirmek için iletisim araçlarinda kablolu sisteme dönmemiz gerektigini belirten Dr. Yavuz, cep telefonu, uzaktan kumanda ve bilgisayarin hayatimizdaki rolünü azaltmak gerektiginin altini çizdi. Dalga kirliliginin vücudumuzun elektromanyetik dengesini bozdugunu belirten Dr. Yavuz, bu durumun birçok fiziksel ve psikolojik hastaligi tetikledigini vurguladi.

Çiplak Ayakla Topraga Basmak En Iyi Yöntem!

Elektromanyetik dalgalarin zararini en aza indirgemek için özellikle toprakla ugrasmak gerektigini belirten Yavuz, haftada en az 2 defa çiplak ayakla toprak üzerinde yürümeyi öneriyor. Bu imkâni yaratamayanlar için de saksi çiçekleriyle ugrasmak bir diger yöntem. Böylece vücudumuzdaki elektromanyetik yükü ayaklarimiz veya ellerimiz vasitasiyla bosaltmis oluyoruz.

Bir diger önemli noktanin evin elektrik tesisatindaki toprak hatti oldugunu belirten Dr. Yavuz, toprak hat disindaki tesisatlarin elektronik cihazlarin ömrünü kisalttigina ve elektromanyetik dalgalari daha fazla açiga çikardigina dikkat çekti.

Elektromanyetik Dalgalar Çakralari Olumsuz Etkiliyor…

Toprak üzerinde ayakkabi veya çorap ile degil çiplak ayakla dolasmak gerektiginin altini çizen Yavuz, Uzakdogu meditasyon ögretisinde özellikle üzerinde durulan ve vücudun enerji dolasiminda büyük rolü olan çakra noktalarinin da bu dalgalardan olumsuz etkilendigini belirtti. Çakralarin elektromanyetik dalgalar nedeniyle kesintiye ugradigini vurgulayan Yavuz, enerji kanallarinin da normal isleyisini kaybettigini, bu nedenle yükü bosaltmamiz için toprakla ugrasmanin önemli oldugunu belirterek sözlerini tamamladi.

Nöroloji Uzmani
Dr. Mehmet Yavuz
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası