Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Istanbul, Ilk Kez Dünya Is Sagligi ve Güvenligi Kongre ve Fuari’na Ev Sahipligi Yapacak

19. Dünya Is Sagligi ve Güvenligi Kongresi ve Fuari, 11 -15 Eylül 2011 tarihlerinde Istanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçeklesiyor. Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi tarafindan, sektörün önde gelen sivil toplum kuruluslari isbirligiyle düzenlenecek olan ISG Kongresi ve Fuari; kamu ve özel sektör yöneticileri, isçi ve isveren temsilcileri ile is sagligi ve güvenligi profesyonellerini, Istanbul’da bulusturacak.

Is sagligi ve güvenligi konularinin ele alindigi 19. Dünya Is Sagligi ve Güvenligi Kongresi ve Fuari 11-15 Eylül 2011 tarihleri arasinda Istanbul’da gerçeklesecek. Çesitli ülkelerden Bakanlar, uluslararasi otoriteler, devlet adamlari ve ilgili sektör temsilcileri Istanbul’da bir araya gelecek. Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi tarafindan, Uluslararasi Çalisma Örgütü ve Uluslararasi Sosyal Güvenlik Kuruluslari Birligi isbirligi ile Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Kongre’de, 3 ana oturum, 6 teknik oturum, 31 sempozyum, poster sunumlari, uluslararasi film ve multimedya festivali ile teknik ve sosyal turlara yer verilecek. Kongreye paralel olarak gerçeklestirilecek fuarda katilimcilar, is sagligi ve güvenligi konularindaki ürün, malzeme ve hizmetleri sergileme firsati bulacak.

“Bu Firsat Iyi Degerlendirilmelidir”

Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakani Faruk Çelik, ‘Saglikli ve Güvenli Bir Gelecek için Küresel Güvenlik Kültürünü Olusturalim’ parolasiyla düzenlenen kongrenin, is sagligi ve güvenligi profesyonellerine, devlet yöneticilerine, teknik personele, isçi ve isveren örgütlerine, saglikli ve güvenli çalisma ortaminin saglanip, is kazalari ve meslek hastaliklarinin önlenmesini için bulunmaz bir firsat yarattigini vurguladi. Çelik, kongre ile es zamanli olarak düzenlenecek olan Is Sagligi ve Güvenligi Fuari’nda, ilgili tüm kurum ve kuruluslarin hizmet ve ürünlerini sergileyebilmek için önemli bir zemin olusturacagini da söyledi. Çelik, “Kongre kapsaminda düzenledigimiz Çalisma Bakanlari Zirvesi’ne ise 99 ülkeyi davet ettik. Katilan Bakanlar ile zirve sonunda 2008 yilinda imzalanan Seul Deklarasyonu’nu destekleyen Istanbul Deklarasyonu’nu imzalayacagiz” dedi.

Güvenlikte yeniliklere zemin olusturacak

Kamu ve özel sektör yöneticileri, isçi ve isveren temsilcileri, is sagligi ve güvenligi profesyonellerini bir araya getirmeye hazirlanan kongre; katilimcilarin bilgi alisverisinde bulunmalarina uygun ortam olusturarak, meslek hastaliklari ve is kazalarini önlemede yeni fikirlerin ortaya çikmasini saglayacak. Birbirinden çarpici konu ve konusmacilar ile sektörün nabzini tutacak olan oturumlarda, çalisanlarin refah ve is verimliligini artiracak güvenli çalisma ortami yaratma konulari ele alinacak.

19. Dünya Is Sagligi ve Güvenligi Kongresi Fuari Hakkinda

- 8 bin metrekare alan üzerinde 5 gün süreyle gerçeklesecek olan 19. Dünya Is Sagligi ve Güvenligi Kongre Fuari’na 120 farkli ülkeden yaklasik 200 katilimci firma ve 20 bin ziyaretçi bekleniyor.

- Is Sagligi ve Güvenligi Fuari’nda is güvenligi malzemeleri, is elbiseleri, yol ve trafik güvenligi, kisisel koruyucular, yangin güvenligi, ölçümleme teknolojileri ve dedektörleri, yükleme-bosaltma-kaldirma-stoklama ekipmanlari, çevresel hijyen ve sinai temizlik malzemeleri üreten ve pazarlayan ulusal ve uluslararasi firmalar yer alacak.

- Ikon Events’in organize ettigi fuarda, iskele kurularak, tirmanma ekipmanlari sergilenecek. Ayrica Is Sagligi ve Güvenligi Merkezi Müdürlügü (ISGÜM) tarafindan alana araçlar getirilerek isteyen katilimcilara tarama yapilacak.

- Dupont’un ana sponsorlugunda gerçeklesecek olan kongre ve fuarin, Gümüs Sponsoru ÇEIS. THY, Türk Telekom, AVEA, Petkim, Draeger, Türkiye Halk Bankasi ve Ziraat Bankasi destekleyiciler arasinda yer aliyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası