Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Birbirine baglanabilen yeni nesil saglik cihazlari ile kendi sagligini kendin yönet devri baslayacak!

Son IBM arastirmasina göre kullanimi kolay ve bilgi paylasim olanaklari sunan yeni nesil saglik cihazlarina olan talep artiyor. Birbirine baglanabilen yeni nesil saglik cihazlarinin gelecekte hasta, yasli, tibbi yardima muhtaç ve saglikla ilgili belli hedeflere ulasmak isteyenlerin aradiklari bilgilere her yerden ulasilabilmelerini saglayarak, yasam standartlarinda gözle görülür bir fark yaratmasi bekleniyor.

IBM Is Degerleri Enstitüsü’nün (IBV), Amerika ve Ingiltere’de yüzde sekseni kronik hastaliklarla yasamini sürdüren ve yüzde yirmisi hastabakici olan 1.300’ü askin tüketiciyle gerçeklestirdigi “Birbirine Baglanabilen Saglik Cihazlarinin Gelecegi” isimli son arastirmasi kullanimi kolay ve daha iyi bilgi paylasim olanaklari sunan yeni nesil saglik cihazlarina olan talebin arttigini ortaya koyuyor. Ankete katilanlar artik hastabakicilarla baglanti kurmak, doktor muayenehanelerine gitme sikliklarini azaltmak ve benzeri konularla ilgili internet üzerinden topluluklarla isbirligi olanaklarina sahip olmak istediklerini belirtiyorlar. Arastirmada, bu talep artisini etkileyen en temel faktörün, teknolojiyi kullanarak saglikla ilgili belli hedeflere ulasmak isteyen, saglik durumlarini daha iyi denetlemelerine ve daha saglikli bir yasam biçimi sürmelerine yardimci olacak bilgilere ulasmak isteyen kitleden kaynaklandigi da gözlemleniyor.

Yeni nesil baglantili saglik cihazlari bilgileri planlama, tahmin etme, izleme ve dogrudan hastabakicilara, klinik çalisanlarina ve destek sebekelerine sunma imkânlarini barindiracagi için, kullanicilara bu cihazlarla ve genis bant, kablosuz ve kablolu her çesit baglanti araciligiyla kendi diledikleri sekilde iletisim kurabilme sansi taniyacak. Aileleri ya da saglik uzmanlariyla saglikla iliskili bilgilerin kolayca paylasmasina olanak taniyan cihazlar konusunda kullanicilarin en önem verdigi üç unsur ise cihazlarin kullanim kolayligi, makul fiyat ve gerçek zamanli bilgi paylasimi olarak belirtiliyor.

Önümüzdeki bes yil içinde egzersiz ve saglik hizmetleri saglayicilariyla olan etkilesimleri ve dolayisiyla yasam biçimlerini degistirebilecek inovatif potansiyel saglik cihazlari listesini ortaya koyan bu arastirma ayni zamanda cihaz üreticileri için de daha önce neredeyse hiç degerlendirilmeyen bir pazar olanagi yaratiyor. Öte yandan, basarili olmak isteyen üreticilerin yenilikçi ve kullanimi kolay cihazlardan daha fazlasina, çevrimiçi ve perakende destegini, aksesuarlari, ek bilgi ve içerigi, sosyal ag destegini ve egitimi gibi kapsamli bir tüketici deneyimine gereksinimleri olacak. Bu taleplere karsilik verebilmek ve toplam bir çözüm sunmak için cihaz üretimi yapan sirketlerinin kullanici arabirimlerini gelistiren yazilim sirketleriyle veya saglikla ilgili bilgileri ve içerigi saglayan yayin organlari gibi kuruluslarla isbirlikleri ve ortakliklar yapmalari gerekebilir.

IBM Türk Genel Sektör Bölüm Müdürü Murat Tozan arastirmanin sonuçlari ve saglik cihazlari pazarinin gelisimi ise ilgili olarak: "Bireyler kendi saglik hizmetlerinin yönetiminde, gerek maliyeti azaltmak gerekse yasam kalitelerini artirmak için, daha etkin rol oynamak istiyorlar. Cihaz üreticileri de bu gereksinimi karsilamak için büyük bir firsata sahip. Saglik hizmetleri pazari büyümeye devam ettikçe tüketicilerin kendi sagliklarina daha çok dikkat etmelerini ve saglik hizmetleri saglayicilariyla sorunsuz bir sekilde baglanti kurmalarini saglayan ürünlere, cihazlara ve hizmetlere ihtiyaç artiyor. IBM olarak bu ihtiyaca cevap verebilmek adina hâlihazirda hareketi, hizi ve yogunlugu ölçen diyet kontrol cihazlari veya hastalarin yerlerini belirlemek ve ilaç kullanma düzenini takip etmek için yasli bakimi cihazlari üzerine çesitli çalismalarimiz bulunuyor. Ayrica kan degerleri izleme, bagimsiz ve mobil hasta bakimi seçenekleri gelistirmek ve iletisim alanlarinda karsilasilan sorunlara yardimci olacak yeni nesil saglik cihazlari tasarlamak üzere de çalisiyoruz” diyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası