Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dis Firçasi Seçerken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Hepimizin istegi saglikli dislere sahip olmak. Bu nedenle dislerimizi düzenli olarak firçalamaya dikkat ederiz. Ancak disleri düzenli firçalamak kadar dogru dis firçasini kullanmak da büyük önem tasiyor. Çünkü dislerimizin sagligini korumak için kullandigimiz dis firçalari ve uyguladigimiz firçalama teknikleri çok önemli. EDAD (Estetik Dis Hekimligi Akademisi Dernegi) Baskani Prof. Dr. Ata Anil, dis sagligimizi korumak için dis firçasi seçerken dikkat etmemiz gereken özellikleri anlatiyor!

Dis hekimleri dislerin saglikli temizlenmesi için sadece 2 dakika firçalanmasi gerektigini belirtiyor. Ancak çogumuz için bu 2 dakika sonsuz bir süre gibi gelir. Yapilan bir arastirmaya göre, dis hekimlerinin hastalarinda en çok tespit ettikleri sorunlardan biri, dislerin yeteri kadar ve düzgün sekilde firçalanmadigi seklindedir. Dislerin düzgün firçalanmamasi, zararli bakterilerin ve yemek artiklarinin iyi temizlenmemesine, ayrica dis eti hastaliklarina yakalanma riskinin artmasina neden olur.

Sarj edilebilir dis firçalari bu sorunlarin ortadan kalkmasina yardimci olur. Titresimli dönme etkisi olan bu firçalar manuel firçalar ile karsilastirildiginda kisa dönemde daha etkin bir sekilde plagi uzaklastirir ve dis eti hastaligini azaltir. Bununla birlikte gelismis sarj edilebilir dis firçalarini bastirarak kullanmak mümkün olmadigindan, dis etlerinde ve dis minelerinde daha az yipranma ve asinma olusur.

Sarj edilebilir dis firçalarinin bir diger avantaji, manuel firçalara göre daha küçük ve yuvarlak olmasidir. Bu sayede firçayi agiz içinde daha rahat hareket ettirmek mümkün olur. Ayrica sürekli tekrar eden hareketler sayesinde dis plagi daha iyi temizlenir. Yapilan arastirmalar sarj edilebilir dis firçasi kullanan kisilerde daha az dis eti kanamasi oldugunu göstermektedir.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası