Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DOGUM SONRASI ESTETIK IÇIN ACELE ETMEYIN!

Yeni annelerin en büyük sorunu hamilelik sirasinda alinan kilolarin dogum sonrasinda sarkma ve çatlaklara neden olmasi. Dogumdan sonra en çok tercih edilen estetik islemlerin karin germe, liposuction, vajina daraltma ve meme diklestirme oldugunu belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, yeni anneleri estetik için acele etmemeleri konusunda uyardi…

9 aylik heyecanli bekleyisin ardindan bebegini kucaklayan annelerin ilk haftalarda vücutlarinda olusan deformasyonu fark etmedigini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, hamilelik sirasinda olusan kötü görüntülerin giderilmesi için dogumdan sonra en az 6 ay geçmesi gerektigine dikkat çekti.

Hamilelikte alinan kilolardan kurtulmak için diyet ve egzersizin yeterli olmadigi durumlarda kadinlarin imdadina estetik cerrahi yetisiyor. Fazla kilolar verilse de deformasyonu ortadan kaldirmak ve vücudu yeniden forma sokmak için kadinlar estetik müdahaleye ihtiyaç duyuyor.

Prof. Dr. Kislaoglu, estetik islemler için dogumdan sonra en az 6 ay; emzirme döneminde sarkan gögüslere yapilacak meme diklestirme operasyonu için de bebek sütten kesildikten sonra 2 ay beklenmesi gerektiginin altini çizdi.

Dogum Sonrasi Bu Operasyonlara Talep Artiyor…

Karin Germe: Hamilelikte kaslarin hasar görmesi sebebiyle, karin germe ameliyati dogum sonrasi en sik yapilan estetik islemdir. ‘Abdominoplasty’ adi verilen bu operasyonda, karin bölgesindeki fazla deri ve yag dokulari tümüyle alinir, sarkmis ve çatlamis karin derisi gerilir. Karin duvari kaslarinin gerginlestirilmesiyle deforme olmus karin bölgesinin görünümü düzeltilir.

Liposuction: Yag aldirma operasyonunun, dogum sonrasi ideal kiloya ulasildiginda yapilmasi gerekiyor ancak Prof. Dr. Kislaoglu, ‘liposuction’in zayiflama olarak algilanmamasi gerektigini vurguladi. Liposuction vücutta karin-bel-basenler, bacak iç ve dis kesimleri, kollar, gögüs bölgelerinde; yüzde ise boyun ve gidik bölgelerinde uygulaniyor.

Meme Diklestirme: Meme derisi, dogum sonrasi emzirme nedeniyle elastikiyetini yitirir, doku eski dik formumu kaybeder ve meme baslari dogum önceki sekline göre asagi iner. Hamilelik ve emzirme sonucunda sarkan memelerin yeniden sekillendirilmesi için meme diklestirme operasyonu yapilir.

Vajina Daraltma: Normal dogum sirasinda zorlanmalar, gereksiz ve dikkatsiz açilan epizyotomiler (normal dogumda vajinayla anüsün arasinin kesilmesi) ve sonrasinda atilan özensiz dikisler, dogum sayisinin fazla olmasi, iri bebek dogurmak veya yasin ilerlemesi, vajina kaslarinin elastikiyetini kaybetmesine ve vajinanin genislemesine neden olur. Bu sorundan vajina daraltma estetigi ile kurtulmak mümkün.

Operasyon Sonrasi Normal Hayata Dönüs…

Karin germe operasyonundan sonra dikis hattinda gerginlik olusturmamaya dikkat edilmesi gerektigini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, hastalara birkaç gün, yürürken biraz egilmelerini ve karni gerecek sekilde dik pozisyonda yatmamalarini öneriyor. Meme diklestirme operasyonu sonrasinda ise hastalarin, birkaç gün elastik bir sutyen kullanmalari gerektigini belirtiyor. Hastalar, bu operasyon sonrasinda birkaç gün içinde normal hayatina dönebiliyor.

Liposuction sonrasinda ise ameliyat yapilan bölgeye 2-3 hafta süreyle esnek korseler giydirilir. Meme diklestirme ve karin germe ameliyatlarindan sonra ortalama 2–3 gün arayla pansuman yapilir, yaklasik 12 gün sonra da dikisler alinir. Operasyon sonrasi görülen morluklar 3-4 hafta içinde tümüyle kaybolur, ödem ve sislikler de 2-3 ay içinde tamamen geçer.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası