Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


MUTLU HAMILELIK ZEKI BEBEK GETIRIYOR...

Anne adaylarina kaygilarindan uzaklasmasini tavsiye eden Kadin Hastaliklari ve Dogum Uzmani Dr Ayse Duman, “kaygilari yenmeyi basaran annelerin bebekleri daha zeki oluyor” dedi.

Anne adaylarinin degisen hormonlari, giderek büyüyen karni, sisen ayaklari bebekle birlikte kaygilari da beraberinde getiriyor... Stresi yenmeyi basaramayan anne adaylari korku dolu senaryolarla hamileligi kendine zehrederken bebeginin zeka gelisimini de riske atiyor.

GELECEK ANNE KARNINDA BASLIYOR...

Bilinen gerçek insanoglu anne karnindaki yasamindan itibaren çevrede olup bitenlerden etkilenmekte oldugudur diyen Dr. Ayse Duman “Insanin kisiligi, yasam algisi bu dönemde olusmaya baslar. Hal böyle olunca mutlu ve huzurlu bir kisiligin yolu anne misafirliginin huzurlu olmasindan geçmekte. Kisacasi gelecek anne karninda baslamakta” seklinde konusarak anne adaylarina bebeklerinin mutlu bir yetiskin olmasi için yardimci olmasini, stresten ve kaygilardan uzak bir hamilelik geçirerek onlarin geleceklerine yatirim yapmasini salik verdi.

KAYGILAR DÜSÜK RISKINI ARTTIRIYOR...

Kaygilar hem annenin hem de bebegin sagligini ve hayatini tehdit ediyor. Dr. Ayse Duman “Kaygilarla beraber düsük riski artar. Gebelige bagli tansiyon yükselmesi, gebelik sekeri, gebelik zehirlenmesi yogun stres altinda daha sik görülür. Düsük riskiyle birlikte, zamani geldigi halde dogumu korkusu yüzünden bir türlü baslamayan dogumlar da görüyoruz. Kronik stres altindaki anneler hiç bir engel olmamasina ragmen normal dogum yapamayabilir. Anne adaylari hamilelik döneminde normal dogumu öyle büyük bir korkuyla hayal eder ki, zamani geldiginde istese bile normal doguramaz. Iste böyle durumlarda biz anne adaylarina rahatlamalarini, beyinlerinden kaygilari ve normal doguma iliskin çevreden duyduklari tüm kötü anlatimlari silmelerini öneriyor ve bunun için yardim ediyoruz” diye konustu.

ANNE ADAYLARI KÖTÜ SENARYOYU KENDILERI YAZIYOR...

Kimi anne adaylarinin kaygili kisiliklerini hamilelige de tasidiklarini söyleyen Dr Ayse Duman, “Bir dis gebeligi, bir düsügü olan hastam, 3. Gebeligini planlarken bile endiseli ve kaygiliydi. Bu kaygilarla baslayan gebeliginde duygularini “Her an bebegimi kaybedecekmisim gibi geliyor” seklinde ifade ediyordu. Gebelik ilerledikçe bebekte gelisme geriligi, rahimde kasilmalar tespit ettik. Kaygilari kabusa dönüsmeye baslayinca zihinsel iyilesme teknikleri ile “EFT-Oto Hipnoz” çalismaya basladik. En son muayenesinde bebegi olmasi gerektigi büyüklügünde, rahimi gevsemis durumdaydi. Her kontrolde endiseli bir yüz ifadesi ile odama giren hastam bu sefer gülümseyerek girmis ve bebegi ile ilgili hiçbir olumsuz soru sormamisti. Bu çarpici örnek, zihinsel iyilesme teknikleri ile bebegin de rahatladigini gösteriyor. Anne adaylarinin rahatlamayi basarirsa, bebeklerinin zihinsel ve bedensel gelisimine en büyük katkiyi saglayacaklardir” seklinde konustu.

ANNE KARNINDAKI BEBEK KAYGIYI ADETA EMIYOR...

Dr. Ayse Duman, “Annenin kaygilari bebegin fiziksel gelisimini etkiledigi gibi zihinsel ve ruhsal gelisimini de etkiler. Gebeliklerinde endiseli olan annelerin bebekleri anne karnindayken bu endiseyi adeta emer ve hayata tehdit algisiyla baslar. Tehdit algisi bir stres faktörüdür ve stres de insanin sagliginin bas düsmanidir. Dogru olan su ki; anne bebeginin fiziksel sagligi için dikkat ettigi saglikli beslenme, zararli yiyecek ve içeceklerden uzak kalma gibi hassasiyetleri, bebeginin ruh sagligini korumak için de göstermelidir” dedi

HIPNOZLA KAYGILARA SON...

Anne adaylarinin kaygilarini yenmesi mutlu ve huzurlu bir hamilelik için vazgeçilmez. Bu dönemde kaygilarini tek basina yenemeyen anne adaylarinin profesyonel destek almasi tavsiye ediliyor. Dr. Ayse Duman “Tüm gayretimiz kadinin kendisi ve ailesi için en özel, en heyecanli, en keyifli dönem olan hamileligi, huzurlu ve keyifle yasayabilmesi için. Tabii ki bunun gayretini anne ve baba adaylari göstermeli. Öncelikle yasanan sikintilarin bilinçaltindaki olumsuz inançlardan kaynaklandigini bilinmeli. Zihin neye inanirsa beden onu yasamaya baslar. Öncelikle bilinçaltindaki yanlis yazilimlar temizlenmeli. Iste bu noktada ben bir kadin dogumcu olarak zihinsel iyilesme tekniklerinden EFT ve hipnozun, çok ise yaradigini söyleyebilirim. Zihinsel temizlikten sonra kadinlik programinda zaten var olan gebeligin mutlulugunu hissediyor anne adayi. Bu mutlulukla dogumu da tatli bir heyecanla beklemeye basliyor. Hipnotik dogum çalismalarinda, anne adayina dogumu keyifle tekrar tekrar yasatiriz. Dogum zamani geldiginde de beden-zihnin bildiklerini yasamaya baslar. Böylesine özel olan dogum olayinin sanci ve agrilarini degil güzel taraflarini algilar. Acele etmez, bebegine ve sürece saygili davranir. Her bir dogum kasilmasi ile birlikte bedeni ve ruhu gevser. Rahimdeki her bir kasilmanin bebegi için gerekli oldugunu bilir, her kasilmayi gülümseyerek karsilar” seklinde konustu.

KAYGISIZ HAMILELIK, NORMAL DOGUM VE KEYIFLI BIR EMZIRME DÖNEMINE YOL AÇIYOR...

Dr. Ayse Duman, kaygisiz hamileligin lüks olmaktan çiktigini, tüm annelerin eger isterlerse hamilelik döneminde ögrendikleri oto hipnoz yöntemleriyle, dogum sonrasi sikintilarinin da üstesinden gelebilecegini söyledi. “Dogum sonrasi kendini öncesi duruma göre kilolu, bakimsiz, yorgun hisseden anne baska bir stres dönemine giriyor. Bu da hem yeni dogan bebegi ile kuracagi iliskiyi olumsuz etkiliyor, hem de süt vermeyi sikintiya sokuyor. Iste bu dönemde, anne hamilelik egitimleri sirasinda ögrendigi oto hipnoz ve EFT yöntemlerini kullanarak hem huzurlu bir hamilelik geçirerek bebeginin zeka gelisimini olumlu etkiliyor hem de dogum sonrasinda da en az 6 ay anne sütü vererek bebeginin zekasina bir katki daha olusturuyor”

RAHAT BIR HAMILELIK IÇIN INTERNETTEKI HABERLERI SÜZEREK OKUYUN...

Dr. Ayse Duman, anne adaylarinin çevresinden duyduklari, internetten okudugu tüm kötü haberleri kendi basina gelmis gibi düsündügünü ve kaygilandigini söylerken “Bu haberleri süzerek okuyun, gerektiginde doktorunuz aramaktan çekinmeyin. Hamileler bu haberleri okuduklarinda sorunlarin hepsi kendi basina gelmis ya da gelecekmis gibi düsünüyor ve kaygilaniyor. Ancak bu sorunlarin görüme sikligi yüzde 1-2’yi geçmez. Anne adaylari bunlara odaklanip yüzde 99’luk keyfini kaçirmasin” diyerek hamilelerin haberleri süzerek okumalari gerektigini hatiratti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası