Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


JINEKOLOJIK ILERI DÜZEY LAPAROSKOPI VE ROBOTIK CERRAHIDE SON GELISMELER KONFERANSI MEMORIAL’DA…

Memorial Atasehir Hastanesi ve Femical Kadin Sagligi Merkezi isbirligiyle “Jinekolojik Ileri Düzey Laparoskopi ve Robotik Cerrahide Son Gelismeler” konferansi, 18 Temmuz 2011 Pazartesi günü Memorial Atasehir Hastanesi’nde gerçeklestirildi.

Dünyanin en önemli merkezlerinde kullanilan ve teknolojinin ulastigi en ileri düzey olarak kabul edilen robotik cerrahi, jinekolojik ameliyatlarda da aktif olarak kullanilmaktadir. Memorial Atasehir Hastanesi’nde gerçeklestirilen ve konunun uzmanlarini bir araya getiren konferansta, “yöntemin avantajlari, kullanim alanlari ve egitim programlari” masaya yatirildi.

Konferansa konusmaci olarak kullanilan; Memorial Atasehir Hastanesi Tüp bebek ve Endoskopik Cerrahi Sorumlusu Doç. Dr. Cem Demirel, “Benign jinekolojik hastalarda robotik cerrahi”, ABD San Diego Scripps Hastanesi Robotik Cerrahi Bölüm Direktörü ve Femical Kadin Sagligi Merkezi Robotik Cerrahi Konsültani Dr. Melih Kurtulus “Jinekolojide minimal invazif cerrahisi ve robotik cerrahi” hakkindaki bilgilerini, meslektaslari ile paylasti. Konferansin diger konusmaci konugu Prof. Dr. Gürkan Zorlu ise “Jinekolojik onkolojide robotik cerrahi” konusunda son gelismeleri açikladi.

Doktorlarin operasyonlara ait ameliyat görüntülerini katilimcilara paylastigi konferansta, laparoskopi ve robotik cerrahi alanindaki gelismeler de tartisildi.

Jinekolojide Konforun Adi: “da Vinci Robotik Cerrahi”

Panelin düzenleme komitesi adina Doç. Dr. Cem Demirel, Doç. Dr. Arda Lembet ve Doç. Dr Tolga Ergin yaptigi konusmalarinda; “Robotik cerrahinin özellikle 3 boyutlu bir görüntü esliginde kapali ameliyat teknigi ile yapilmasinin yani sira kullanilan enstrümanlardaki teknik hareket ve manevra kabiliyetinin insan elinden üstün olmasi nedeniyle; ameliyatin hiçbir detay atlanmadan gerçeklestirilebilmesi ve oldukça komplike durumlarda bile daha net cerrahi ulasilabilirlik ile basari saglamasi, ameliyat sonrasi agrinin daha az olmasi, hastaneden ayni günde dahi taburcu olabilmesi ve hastanin oldukça kisa bir zamanda ise dönüs imkani vermesi açisindan oldukça avantajli oldugunu belirtti. Açik cerrahide iyilesme süresi 6-8 haftayi bulurken robotik cerrahide bu sürenin sadece 1-2 hafta olduguna dikkat çeken hekimler; özellikle miyomlar, endometriozis / çikolata kistleri, rahim sarkmasi, anormal rahim kanamalari ve jinekolojik kanserler robotik cerrahinin baslica jinekolojideki kullanim alanlari içinde yer aldigini da vurguladi.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası