Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BACAKLARINIZ BU YAZ GÖZ KAMASTIRSIN!

Güzellik dendiginde ilk akla gelen uzun ve ince bir beden, çekici bir yüz ve düzgün bacaklardir. Orantili bir vücudun vazgeçilmez parçasi olan bacaklarin özellikle yaz aylarinda kadinlar için önemi ise tartisilmaz. Psikolojiyi olumsuz etkileyen bacaktaki yapisal problemler artik estetik cerrahi sayesinde kolaylikla gideriliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, düzgün ve çekici bacaklara sahip olmanin yollarini anlatti.

Bacak Problemleri Egzersizle Giderilemiyor!

Bacaklardaki problemler, bacagin asiri ince veya asiri kalin olmasi, egrilikler, çarpikliklar ve diz kenarlariyla ayak bileklerinde yag birikimi seklinde siralanabilir. Genetik olan bu problemlerin diyet ve egzersizle giderilmesinin mümkün olmadigini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, lokal veya genel anesteziyle yapilan ve 1–3 saat süren küçük estetik müdahalelerle sorunlarin giderildigini belirtiyor.

Yaslanma, asiri kilo alip verme, yerçekimi ve genetik yapi gibi faktörler, bacak derisinin kalinligini ve esnekligini azaltir. Yerçekiminin de etkisiyle deride meydana gelen sarkmalar kadinlarda psikolojik sorunlara neden olabilir. Prof. Dr. Kislaoglu, bacak estetiginde uygulanan yöntem ve asamalarini söyle siraladi;

Bacak Germe Estetigi

Bacagin vücudun üst kismiyla orantisiz sekilde ince olmasi durumunda, bölgeye silikon protez yerlestirildigi bu operasyon, bacak dolgunlugunu arttiran bir estetik ameliyattir. Bacakta kemik egriligi olma durumunda ortopedik tedavi gerekebilecegini belirten Kislaoglu, bacak protezlerinin meme protezleri gibi silikon bir kilif içinde silikon jel içeren, vücuda zarar vermeyen ürünler oldugunun altini çizdi.

Bacak germe estetigi içerisinde degerlendiren bir diger operasyon da uyluk germe ameliyatidir. Kilo degisiklikleri, hamilelik ya da yaslanma gibi nedenlerle uyluk iç kismindaki derinin gevseyip sarktigini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, bu islemin sarkmis cilt ve yag dokusunun çikarilmasi oldugunu belirtti. Bacak germe ameliyatinin genel veya lokal anestezi altinda yapildigini vurgulayan Kislaoglu, ‘’Ortalama ameliyat süresi yapilacak girisimle orantili olarak 1–2 saat sürer. Hastanede bir gün kalmak yeterlidir. Daha düzgün ve güzel görünümlü üst bacaklar uyluk germe operasyonu ile mümkün olmaktadir’’ seklinde konustu.

Çarpik Bacaklara Lipofilling Çözümü

Bazi kisilerde yapisal olarak alt bacaklarin özellikle iç kisimlarindaki kas dolgunlugunun normalden daha az oldugunu ve bu nedenle bacaklarin çarpik göründügünü belirten Kislaoglu, böyle durumlarda lipofilling yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandirilarak çarpik görünümün ortadan kaldirildigini söyledi. Yag enjeksiyonuyla gerçeklestirilen lipofilling yönteminin lokal anesteziyle yapildigini vurgulayan Kislaoglu, gerekli yagin liposuction yöntemiyle karin veya kalça bölgesinden alindigini belirtti.

Sarkan Kalçalara Estetik Müdahale

Gevsek derili ve asiri kilo veren insanlarda kalçalar yerçekiminin de etkisiyle zamanla sarkabilir. Bunlara belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve kalça üst bölümündeki sarkan deri ve yag kismi bir kusak gibi çikarilarak kalça yukari dogru çekilir. Dikislerin mayo altinda kaldigini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, bu islemin genel anestezi ile hastanede yapilan 4–5 saatlik bir ameliyat oldugunu söyledi. Kislaoglu, hastanin bir gün hastanede yattiktan sonra evine çikabildigini, 10–15 gün evde dinlendikten sonra yavas yavas sosyal hayatina dönebildigini belirtti.

Bu operasyonlarin tüm estetik girisimlerde oldugu gibi kisinin özgüvenini artirdigini vurgulayan Prof. Dr. Kislaoglu sözlerini ‘’ Bu operasyonlar, kisinin begendigi kiyafetleri rahatlikla giyebilmesine ve daha girisken olmasina katkida bulunacak, kisinin toplum içinde daha rahat hareket etmesini saglayacaktir’’ seklinde tamamladi.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası