Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ESTETIK DOKUNUSLARLA VÜCUDUNUZU BASTAN YARATIN!

Bakimli ve güzel görünmek isteyenlerin ilk duragi olan estetik merkezleri, kadinlarin hayallerini gerçege dönüstürüyor. Yaslilik belirtilerinden kurtulmak ve daha çekici bir görünüme kavusmak isteyenlerin tercih ettigi estetik islemleri, Kislaoglu Estetik Merkezi’nden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu anlatiyor…

Gerektiginde saglik amaciyla uygulanan estetik ameliyatlarin yani sira güzel ve seksi bir görünüm için talep edilen ameliyatlari Prof. Dr. Kislaoglu söyle siraliyor;

Brezilya Kalçasi: Bu islem, Brezilya tarzi yüksek, disa bombeli ve selülitsiz popolara sahip olmak isteyenlere uygulaniyor. Popo estetigiyle ilgili günümüzde uygulanan birkaç degisik yöntem mevcuttur.

* Dikisle popoyu asma yönteminde hiç iz olmamasi avantajken kalici olmamasi ciddi bir dezavantaj. Genellikle 3–6 ay arasinda bu dikis gevsiyor ve etkisini kaybediyor.

* Popo bölgesine lipofilling yapmak bir baska yöntem. Eger fazlalik varsa basenlere yani poponun yan-alt bölgelerine liposuction yapiliyor ve poponun üst bölgelerinde yag enjeksiyonuyla dolgunluk saglaniyor.

* Sarkik görünen kalçalara popo kaldirma (diklestirme) ameliyati uygulaniyor.

Çok gevsek derili ve asiri kilo veren insanlarda popo sarkabilir. Bu durumda belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve popo üst bölümündeki sarkan deri ve yag kismi bir kusak gibi çikarilarak kalça yukari dogru çekilir, dikisler mayo altinda kalir. Genel anestezi ile hastanede yapilan 4–5 saatlik bir ameliyattir. Hasta bir gün hastanede yattiktan sonra evine çikabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra sosyal hayatina dönebilir.

Gögüs Diklestirme: Yas ilerledikçe sarkan gögüsler için uygulanan bu operasyon genellikle genel anestezi altinda yapilir. Ameliyatin yapilmasi 1,5–3,5 saat arasinda bir süre alir. Memeler ilk 1–2 gün hafif mor, sismis görünür ve rahatsizlik verebilir, ama ciddi bir agri olusturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çikarilir.

Gögüs Büyütme: Küçük gögüslü bayanlarin siklikla uygulattigi bu ameliyatta, gögüs altindan 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasina ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eger meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanir. Genellikle talep, gögüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çikarilmasi yönündedir. 1–2 saatte gerçeklestirilen islem sonrasinda hasta ayni gün taburcu edilir. Ancak hastanin 2–3 gün dinlenmesi önerilir.

Karin Germe: Göbek kismindaki yaglanmadan sikayetçi bayanlarin uygulattigi bu islemde karin gerilir, tamamen dümdüz olur. Tekrar ayni bölgede yag olusumu söz konusu degildir. Karin duvari kaslari gevsemisse, dikisle karin duvari da gerilir. Ayni esnada karin duvarinin yan bölümündeki kaslara güçlendirme dikisleri konularak, bel oyuntusu olusturulur. Göbek deligi yeni yerine yerlestirilerek islem sonlandirilir.

Bacak Kontörü: Kasiktan baslayip arkada kalça kivrimina uzanan bir kesi yapilir. Bacak derisi yukari dogru gerilir. Deri sekillendirilip, fazlasi atilir ve islem kalici dikislerle tamamlanir.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası