Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Dokucu: “Saglik çalisanina yönelik siddet kabul edilemez”

Istanbul Il Saglik Müdürü Prof. Dr. Ali Ihsan Dokucu, saglik çalisanlarina yönelik siddetin hiçbir sartta kabul edilemez oldugunu bildirdi. Dokucu, Esenyurt Devlet Hastanesi’nde son dönemde yasanan doktorlara yönelik siddet olaylariyla ilgili gerekli önlemlerin alinacagini belirtti.

Esenyurt Devlet Hastanesi’nde doktorlar basta olmak üzere saglik çalisanlarinin darbedilmesiyle ilgili olarak bugün (09.07.2011 Cumartesi) bir basin toplantisi düzenlendi. Hastanede düzenlenen toplantiya Il Saglik Müdürü Ali Ihsan Dokucu ve hastanede görev basindayken siddete maruz kalan Bashekim Yardimcisi Dr. Abdullah Gökçe katildi.

Basin toplantisinda bir konusma yapan Il Saglik Müdürü Ali Ihsan Dokucu, bugün sevinçli bir olayi paylasamamaktan üzüntü duydugunu belirterek, hasta ve hasta yakinlari tarafindan siddete ugrayan saglik çalisanlarina "geçmis olsun" dileginde bulundu.

Esenyurt Devlet Hastanesi hakkinda bilgi veren Dokucu, hastanenin küçük bir ilçe hastanesinden büyük bir sehir hastanesine dönüsmesinin sikintilarini yasadigini, bunlarin basinda da fiziki sartlarin geldigini söyledi. Dokucu, hastane yönetimi ve ilçe yönetimi ile dün bir degerlendirme toplantisi yaptiklarini, bugün de kamuoyunu bilgilendirmek amaciyla bu toplantiyi düzenlediklerini belirtti.

Hastane çalisanlarina yönelik siddetin daha çok gündem olusturmaya basladigini vurgulayan Dokucu, "Bu olaylar geçmiste net olarak sayilmamis. Biz son bir yildir saymaya basladik. Ülkemizde siddetin genel anlamda toplumda bir çözüm unsuru olarak algilanmasindan dolayi siddet hastaneye de yansiyor. Saglik çalisanina yönelik siddeti hiçbir sartta kabul edilemez buluyoruz. Bunun engellenmesiyle ilgili bütün sartlarin olusmasi için elimizden gelen her türlü gayreti gösterecegiz." Diye konustu.

Söz konusu saldiri olayinin acil serviste yasandigini belirten Dokucu, Bashekim Yardimcisi Abdullah Keskin’in acil servisteki yogunluga yardimci oldugu sirada saldiriya ugradigini söyledi. Keskin’in acil servis hizmetlerinden sorumlu olmadigi halde yardimci oldugunu ifade eden Ali Ihsan Dokucu, “Doktorumuz yaptigi hizmetlerden dolayi cezalandiriliyor, bunun üzüntüsünü yasiyoruz" dedi.

Dokucu, olay günü acil servise kalp krizi süphesi ve alerjisi olan bir diyaliz hastasi ile bir konversif hastanin ayni anda basvurdugunu, aciliyet sirasina göre hastalarin ayirt edilmesine tepki gösteren konversif hastanin yakinlarinin Abdullah Keskin'e saldirdigini aktardi. Keskin'in aldigi darbe sonucu kafasinda ve boynunda zedelenmelerin meydana geldigini belirten Dokucu, olaydan sonra 2 doktorun ise devlet memurlugu görevinden istifa ettigini bildirdi.

Esenyurt Devlet Hastanesi’nde Düzenleme Yapilacak

Saldirilara karsi alinacak önlemler hakkinda da bilgi veren Ali Ihsan Dokucu, hastanenin fiziki sartlarini düzelteceklerini, eksik insan kaynagi ve güvenlikle ilgili de bazi düzenlemeler yapacaklarini belirtti. Siddete basvuran kisileri hukuki olarak takip etmeye devam edeceklerini dile getiren Dokucu, davalarin arkasinda duracaklarini söyledi.

Dr. Abdullah Keskin’in basina 3 dikis atildi

Basin toplantisinda saldiriya ugrayan Dr. Abdullah Keskin de yasadiklarini aktardi. Olayin 6 Temmuz'da gece yarisindan sonra meydana geldigini belirten Keskin, olayi çikaran hasta yakinlari ile önce sözlü bir tartisma yasadiklarini daha sonra da saldiriya ugradigini söyledi.

Keskin, olay sirasinda diyaliz hastasina müdahale ettigini, saldiri sonrasi basina 3 dikis atildigini ve beyin cerrahisinin kendisine 10 gün rapor verdigini kaydetti. Daha önce de 2 kez saldiriya ugradigini ifade eden Keskin, istifa etmeyi düsünmedigini belirtti.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası