Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Burun estetigi güzel ve islevsel olmali

Burun estetigi, burunun nefes almadaki rolü ve yüzün en dikkat çekici noktasi olmasi nedeniyle büyük önem tasiyor. Anadolu Saglik Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Haluk Duman, burun estetiginde dikkat çekici gelismeler oldugunu vurguluyor ve “Estetik cerrahinin geldigi son nokta ‘ameliyatli burun düser’ efsanesi bitiriyor” diyor.

Burundaki sekil bozukluklari kisileri mutsuz ederek, güven eksikligi yaratiyor. Burun estetiginin, görsel açidan estetik ve islevsel olarak da nefes alma problemlerini ortadan kaldiracak sekilde yapilmasi gerekiyor. Günümüz teknolojisiyle estetik cerrahinin son derece basarili sonuçlar yarattigini söyleyen Anadolu Saglik Merkezi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Haluk Duman, burun estetigindeki güncel gelismeleri anlatiyor.

Burun estetiginin amacinin “Tek basina bakildiginda güzel ama yüzle beraber bakildiginda yüzün bir parçasi olarak görülen, yüze uyumlu bir burun ortaya çikarmak” oldugunu belirten Prof. Dr. Duman, burun estetiginin 18 – 20 yasindan itibaren uygulanabildigini aktariyor.

Burun estetigi ameliyatlarinda; burundaki fazla kikirdak ve kemigin çikartilmasiyla siskinlik ve sekil bozukluklari düzeltiliyor. Kullanilan yönteme bagli olarak burunun boyutlari küçültülebiliyor veya artirilabiliyor. Bu ameliyatlarda burun delikleri daraltilabiliyor, burunun sirtindaki kemik çikintilar aliniyor, burun ucunun veya köprünün sekli de degistirilebiliyor. Ameliyatlarda ‘açik rinoplasti’ yöntemini tercih ettiklerini belirten Prof. Dr. Duman, bu yöntemle burun ucu olarak adlandirilan kismi görüp, ameliyat sirasinda oraya girisimde bulunabildiklerini söylüyor. “Açik rinoplasti ameliyatinda burun ucunda simetri tam olarak saglanabiliyor ve ihtiyaç olan bölgelere kikirdak destekler yerlestirilip dikislerle sabitleniyor” diye konusan Prof. Dr. Duman, böylelikle ameliyattan sonra burun seklinin degismesi riskini en aza indirgediklerini aktariyor. Bu yöntem sayesinde ‘Ameliyatli burun bir süre sonra düser’ yargisinin da sona erdigine dikkat çekiyor.

Hasta, burun estetigi ameliyatindan hemen sonra evine gidebildigi gibi, arzu ederse hastanede de bir gece geçirebiliyor. Ameliyata bagli bir agri hissedilmiyor ancak ilk 24 - 48 saatte hastanin gözlerinin etrafinda ödem ve sislik olabiliyor. Bunlar zamanla azaliyor. Göz çevresindeki morluklar 7 - 10 gün arasinda geçiyor. Burunun son sekline gelmesi ise 6 - 12 ay arasinda oluyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası