Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


EVLILIK MEVSIMI AÇILIYOR, VAJINISMUS VAK’ALARI ARTIYOR!

Yaz sicaklarinin kendini göstermeye basladigi, evlilik mevsiminin açildigi su günlerde hayali, havuz basinda, kirda dügün yapmak olan çiftlerin düsleri gerçeklesiyor. Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalci, özellikle kadinlarin korkulu rüyasi olan vajinismus sikâyetlerinin evlilik mevsiminin açilmasiyla birlikte arttigini söylüyor ve yeni evlenecek çiftleri uyariyor!

Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Op. Dr. Serhat Partalci; tip dilinde vajinismus olarak adlandirilan bu sorunun sebebinin, % 90 oraninda fiziksel bir engelden kaynaklanmadigini, korku, kaygi ve endise gibi psikolojik sebeplerden ötürü, kadininin cinsel iliskiye girememesi olarak tanimlandigini belirtiyor. Partalci; yaz mevsiminin paralelinde dügün mevsiminin de açilmasiyla çiftler arasinda cinsel bilgi yetersizligi ve toplumsal hurafeler sebebiyle ilk gece korkusu olustugunu, çiftlerin bu korku ve suçluluk duygusu ile birlikte cinselligi büyük bir sorun haline getirdigini vurguluyor. Vajinismus nedenlerinin kisilere göre farklilik gösterdigini belirten Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Op. Dr. Serhat Partalci esnek bir yapida olan ve dogumda bir çocugun basini çikaracak kadar genisleyebilen vajinanin küçük ve dar olmasindan dolayi iliskiye giremedigini düsünen çiftlerin inanislarinin dogru olmadigini vurguluyor. Bilinçaltindaki korku ile birlikte kadinin vücudunda kontrol disi kasilmalarin olustugunu söyleyen Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü op. Dr. Serhat Partalci, endise ve panikten kaynaklanan sebeplerin vajinismusa sebep oldugunu belirtiyor.

Vajinismusa Ilaç ve Anestezi Çözüm mü?

Sakinlestirici ve antideprasan ilaçlarla sorunun çözülemedigini, bu ilaçlarin cinsel istegi azaltici etkileri oldugunu, bu gibi durumlarda uzman destegin sart oldugunu belirten Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalci, bu durumun kadinda sikinti, gerginlik, eksiklik ve suçluluk duygusu olusturdugunun önemine deginiyor. Ilaçlarla fayda saglayamayan vajinismus sorununa anestezi ile çözüm arayan çiftlere de uyarida bulanan Op. Dr. Serhat Partalci, sorunun fiziksel nedenlerden kaynaklanmadigini, anestezi ile bayiltilarak yapilan çözüm arayislarinin çiftlerde daha çok umutsuzluk, karamsarlik olusturdugunu ve bunun sonucunda iliskilerinde yiprandigini vurguluyor.

Erkege de Büyük Is Düsüyor

Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Op. Dr. Serhat Partalci; vajinismus sonunun çiftin sorunu olduguna, tedavi asamasinda erkeklerin katiliminin önemine deginerek, doktor tarafindan verilen ev egzersizlerine uygun ve sabirli davranmalarinin çok önemli oldugunu belirtiyor.

Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi’nin bu sorunu yasayan çiftlere uzman destegi sundugunu belirten Partalci; kadinin ve erkegin ortak sorunu olan vajinusmusun, bir tarafin diger bir tarafi suçlamamasi ve anlayisli olmasiyla çözülebileceginin, gerekirse kadinlarin yani sira erkeklere kaygi ve korkulari giderici bir terapi yapilmasinin önemli oldugunun altini çiziyor.

Özel Avrupa Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü
Op. Dr. Serhat Partalci
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası