Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Sismanlik estetik sorun degil, hastaliktir

Anadolu Vakfi tarafindan kurulan Anadolu Saglik Merkezi, 2005 yilindan bu yana uluslararasi standartlarda hizmet sunuyor. Uzman kadrosu, hasta odakli yaklasimi ve basarili tibbi uygulamalariyla kaliteli saglik hizmetinde öncülük etmeye devam ediyor.

Anadolu Saglik Merkezi Kurumsal Hizmetler Müdürü Dr. Ugur Keskin, ‘zorlu vakalar, zorlu ameliyatlar bizim isimiz’ diyerek, dünyanin ve Türkiye’nin dört bir yanindan hasta agirladiklarini belirterek basladigi konusmasinda sunlari anlatti:

“Anadolu Saglik Merkezi, saglikta referans merkezi olma vizyonuyla, kurulan bir hastane. Johns Hopkins Medicine (JHM) ile egitim ve kalite gelistirme programlarinda stratejik isbirligi içerisinde çalisiyoruz. Gerçeklestirdigimiz çalismalar uluslararasi otoriteler tarafindan da onaylaniyor. Joint Commission International (JCI) ve Avrupa Medikal Onkoloji Dernegi (ESMO) akreditasyonlarinin yani sira ISO 14001, OHSAS 18001 ve ISO 9001 kalite belgelerine de sahibiz.”

Dr. Keskin, “Anadolu Saglik Merkezi olarak bulundugumuz bölge ve yakin cografyamizla saglikli bir iletisim kurmayi öncelikli hedeflerimizden biri olarak görüyoruz. Sakarya ve yakin bölgesinden özellikle cerrahi branslar ve tüp bebek konusunda birçok hastanin hastanemize basvurusu oluyor. Biz, sizlere özellikle zorlu ameliyatlar ve tüm saglik sorunlarinda oldugu gibi sismanlik cerrahisinde de genis yelpazede tedavi olanaklari sunuyoruz” dedi.

Laparoskopi ile tek kesiden sismanlik cerrahisi

Anadolu Saglik Merkezi Genel Cerrahi Uzmani Doç. Dr. Tugrul Tansug, konusmasina sismanlik tehlikesine dikkat çekerek basladi. Doç. Dr. Tansug, “Sismanlik günümüzde dünya nüfusunun yarisindan fazlasini tehdit ediyor. Çagimizin hastaligi sismanlik ile mücadelede öncelikle diyet, egzersiz ve ilaç tedavilerinden olusan bir tedavi uyguluyoruz. Bu yöntemlerle sonuç alinamadigi durumlarda cerrahi tedavi gerekiyor. Çünkü sismanlik düzeltilmedigi takdirde ölümcül olabiliyor” diye konustu. Doç. Dr. Tansug, “Sismanlik cerrahisinde ameliyat yönteminin seçilebilmesi için kilolu hastanin ameliyattan önce her yönüyle incelenmesi gerekiyor. Sismanlik cerrahisinde tedavi; besinlerin geçisini engelleyerek veya midenin hacmini küçülterek uygulanan kisitlayici yöntemler ve besinin barsaklardan emilimini önleyici (bypass-atlatma) yöntemler olmak üzere ikiye ayriliyor. Üçüncü grupta da, her iki özelligi de içeren uygulamalar bulunuyor. Kisitlayici yöntemlere ayarlanabilir mide kelepçesi (gastrik bant) ve tüp mide (sleeve gastrektomi) giriyor. Laparoskopik cerrahinin getirdigi kolayliklarla artik kapali olarak, hatta göbekten tek kesiden bile yapilabiliyor. Sismanligin tedavi edilmesiyle hayati risk olusturabilecek birçok hastaligin düzeltilmesinde büyük basari sagliyoruz” diye bilgi verdi.

Sismanlik tedavisinde estetik cerrahinin yeri

Anadolu Saglik Merkezi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Haluk Duman da kilo problemi olan kisilerde estetik cerrahinin tek basina yeterli olmadigina dikkat çekti. Prof. Duman, sismanlik cerrahisini takiben yapilan plastik cerrahi ameliyatlari hakkinda su bilgileri verdi: “Kisi sadece estetik cerrahi ile kilolarindan kurtulabilecegini düsünürse hata eder. Takim çalismasi gerekir. Bu takim çalismasinin odaginda hasta vardir, diyetisyen, endokrinolog, sismanlik cerrahi ve estetik cerrah bir arada çalismalidir.” Estetik cerrahi kararinin hastanin klinik gidisine bakarak verildigini söyleyen Prof. Dr. Duman sözlerine söyle devam etti: “Sismanlik cerrahisi sonrasinda hastaya mutlaka estetik cerrahi yapmak gerekmiyor. Kiside sismanlik cerrahisi uygulamasindan sonra sarkan karin kendi kendine düzelmiyorsa estetik cerrahi islemi yapiyoruz. Kilolu hastalarda liposuction, karin germe, meme küçültme, diklestirme, bacak ve kol germe gibi uygulamalari tek basina ya da ihtiyaca göre kombine sekilde yapabiliyoruz.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası