Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Hastanelerde Paket Fiyat Uygulamasi

Saglik Bakanligi, devlet hastanelerinden alinan hizmet karsiligi yapilan ödemelerde yasanan sorunlari ortadan kaldirmak amaciyla paket fiyat uygulamasi baslatti. Paket fiyat, islem sirasinda kullanilmasi gerekli olan tibbi ve cerrahi tüm sarf malzemelerini, anestezi dahil ilaç, ameliyat öncesi ve sonrasi tetkik, tahlil, ameliyat ve yatak ücreti dahil tüm giderleri kapsiyor.

Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlügü'nce, simdilik göz hastaliklari ve kadin dogum branslarinda belirlenen paket fiyatlar bir genelgeyle, 81 il valiligine gönderildi.

Genelgede, bakanliga bagli hastanelerden saglik hizmeti alan sosyal güvenlik kuruluslari ile diger kamu kurum ve kuruluslarina tahakkuk edilen faturalarin abartili oldugu ve gerçegi yansitmadigi gerekçesiyle kanunda öngörülen inceleme ve ödeme süreleri içerisinde ödenmeyerek iade edildigi belirtildi.

Bu durumun, hastanelerin finansal kaynak sikintisi yasamasina neden oldugu ve hizmet kalitesine ve maliyet etkinliligine olumsuz yansidigi ifade edilen genelgede, paket fiyat uygulamasiyla, hastane performansinin artirilacagi bildirildi.

Ilk kez gerçeklestirilen uygulamanin amacinin, sosyal güvenlik kuruluslarinin fatura incelemelerini kolaylastirmak, hizmet sunan saglik kuruluslarinin fatura islemlerindeki is yükünü azaltmak, faturalarda hizmet, ilaç ve malzemelerin ayrintili gösterilmesi sirasinda ortaya çikabilecek hatalari önlemek, geri ödemelerin zamaninda yapilmasini ve üretilen saglik hizmetlerinde standardizasyonu saglamak oldugu kaydedildi.

Hastanede ortalama yatis sürelerinin, göz ameliyatlari için 5, sezaryen dogum için 2, normal dogum için 1 gün olarak belirlendigi hatirlatilan genelgede, cerrahi tedavinin yapildigi tarihten itibaren tibbi sebeplerle belirlenen bu süreleri asan yatislarda yatak, tetkik ve ilaç ücretlerinin Bütçe Uygulama Talimati Fiyat Tarifesi'ne göre ayrica faturalandirilacagi belirtildi.

Tani ve tedavi islemleri sirasinda ortaya çikabilecek diger organlara ait komplikasyonlar ve hastanin bir baska hastaligi sebebiyle yapilmasi aciliyet tasiyan diger tibbi ve cerrahi girisimlere ait giderlerin de paket fiyat kapsami disinda tutularak ayrica faturalandirilacagi ifade edildi.

Genelgeye göre, sosyal güvenlik kuruluslari ile sosyal güvencesi olmayan vatandaslarin devlet hastanelerinden aldiklari hizmet karsiliginda ödeyecekleri ve 31 Aralik 2002 tarihine kadar geçerli olacak
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası