Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIYET SONRASI SARKMA VE ÇATLAKLARA ESTETIK ÇÖZÜM!

Güzel ve zayif görünmek için yaptiginiz diyet basariyla sonuçlandi ve istediginiz kiloya ulastiniz. Peki, diyet sonrasi vücudunuzda olusan sarkmalar için nasil bir çözüm düsünüyorsunuz? Diyet sonrasi sarkmalarda uygun kiloya gelindiginden emin olunmasi durumunda estetik cerrahiyle sekillendirme yapilmali. Sarkmalarda uygulanabilecek operasyonlari Estetik ve Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu anlatiyor.

Eger kilo dengesi vücuda sabitlenmezse, uygulama sonrasinda vücudun eski haline tekrar dönmek isteyecegini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, bunun sonucunda, vücutta çatlaklar meydana gelirken, gerilmeden kaynakli ameliyat izlerinde de genislemeler olacagini vurguladi. Bu yüzden operasyonlarin, kisilerin kilosu dengelendikten sonra yapilmasi gerektigini açiklayan Kislaoglu sözlerine sunlari ekledi: “Kilo kaybi sonrasinda yapilan bu müdahaleler artik günümüzde yayginlasti. Vücutta olusan sarkmalar çesitli operasyonlarla, iz kalmadan basariyla yapilmakta ve bu sekilde eskisinden çok daha güzel ve estetik bir görünüm elde edilmektedir. Fakat bu operasyonlari yaptiracak kisilerin, uygulama sonrasinda kilosuna dikkat etmesi ve spor yaparak vücudun sikiligini korumasi gerekiyor.”

Kislaoglu vücut sekillendirme ameliyatlarini kisaca söyle açikladi;

Vakumla yag aldirma yöntemi: Liposuction ile yüzdeki çökük ve sarkik alanlara müdahale edilerek bu bölgelerin gerilmesi, çukurlarin doldurulmasi islemiyle yüz gençlestirme operasyonudur.

Karindaki asiri sarkmalari yok etmek için: Karin germe ameliyati karin bölgesindeki fazla deri ve yag dokusunun alinmasini ve karin duvari kaslarinin gerilmesini içeren bir ameliyat. Bu operasyonda sarkan karin gerilerek düzeltiliyor, deri asagiya dogru çekiliyor, fazla deri kesip atiliyor ve kesi hatti dikiliyor. Operasyondan bir gün sonra hastaneden çikip evinizde dinlenebilirsiniz. Her 2–3 günde bir doktorunuz pansumaninizi yapar. 10 gün sonra da dikisler alinir ve normal hayata dönebilirsiniz.

Alt beden ve kalçalarin kaldirilmasi: Çok gevsek derili ve asiri kilo veren insanlarda kalçalar sarkabilir. Operasyon genel anestezi ile hastanede yapilan 4–5 saatlik bir ameliyattir. Hasta bir gün hastanede yattiktan sonra evine çikabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra yavas yavas sosyal hayatina dönebilir.

Kollarin inceltilmesi ve iç kisimlarindaki sarkikliginin ortadan kaldirilmasi: Üst kollardaki sismanlik liposuctionla giderilebilir. Bu islem lokal anestezi altinda yapilabilir ve ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatina dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanir.

Üst kollardaki gevseklik için operasyon: Genel veya lokal anestezi altinda yapilabilir. Hasta ayni gün evine çikabilir ve 1 hafta içinde normal hayatina dönebilir. Bir müddet agir kaldirmamali ve kol hareketlerini kisitlamalidir.

Mastopexy yöntemiyle gögüs diklestirme: Bu operasyon genellikle genel anestezi altinda yapilir. Ameliyatin yapilmasi genellikle 2–3 saat arasinda bir süre alir. Memeleriniz ilk 1–2 gün hafif mor, sismis görünür ve rahatsizlik verebilir, ama ciddi bir agri olusturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çikarilir.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası