Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


YÜZÜ GENÇLESTIRMEDE ‘DAMLACIK ESTETIGI’

Cildinizde gençlik mi istiyorsunuz, lekelerden kurtulmak mi? Cilt gençlestirme ve lekelere karsi yürütülen tedaviler artik kadinlara birden fazla seçenek sunuyor. International Hospital Deri Hastaliklari Uzmani Dr. Ayse Ferzan Aytug, yüzü gençlestirmekte cildin ihtiyacina göre mezoterapi, kimyasal peeling, laser, dolgu uygulamalari yaptiklarini söyledi. Dr. Aytug, yüz mezoterapisinin yüz gençlestirmede kullanilan bir yöntem oldugunu belirterek, “Yüz mezoterapisinde hyaluronik asit, A, E, C vitaminleri ve amino asitlerin karisimindan olusan özel maddeleri, küçük damlaciklar seklinde 45 derece açili küçük enjeksiyonlar ile deri altina uyguluyoruz” diyor.

Yasla birlikte gelen yaslanma, günesin olumsuz etkileri, dis faktörlerden kaynaklanan foto yaslanma kadinlarin cildini olumsuz etkiliyor. Ciltte zaman içinde yag yastikçiklari azaliyor, yanaklar asagi sarkabiliyor, çizgiler olusuyor, gözenekler açiliyor. Ayrica yüzde birtakim lekeler, iyi huylu veya riskli kabartilar olusabiliyor. Her cildin ihtiyacina göre gençlestirme ve bakim islemi yapilmasinin önemine deginen Dr. Ayse Ferzan Aytug, “Örnegin gözenekleri açik, yagli cilde sahip bir kisiye hem özel bazi asitlerle soyma islemi yapilmali, hem de yüz mezoterapisi uygulanmalidir. Bu sayede gözenekleri sikilastirmak mümkün olabilir. Ciltte sadece lekelenme varsa kimyasal peeling ile lekelerin açilmasi gerekiyor. Hatta mezoterapi ile desteklemek de gerekebiliyor” diyor.

A, C, E VITAMINLERI YÜZÜ GENÇLESTIRIYOR

Yanaklari inmis, yüzünde lekelenmeler olusmus, gözenekleri açilmis kisilere de kimyasal soyma islemi ve yüz mezoterapisi yapilmasini öneren Dr. Aytug, yüz mezoterapisi hakkinda su bilgileri veriyor:

“Yüz mezoterapisinde özel maddeler (hyaluronik asit, A, E, C vitaminleri ve amino asitler) karisimi küçük damlaciklar seklinde 45 derece açili küçük enjeksiyonlar ile deri altina uygulaniyor. Yüzün alt bölümünün üçte ikisine, ellere, boyun ve dekolteye de mezoterapi yapiliyor. Bu islemleri yaparak cildin bag dokusunu uyariyoruz ve yeniden yapilandiriyoruz. Bu sayede gözenekleri de sikilastirmis oluyoruz. Ciltte tipki dolgu yapilmis gibi daha dolgun bir görüntü ortaya çikiyor. Ayrica küçük çukurlari olan, akne izleri olan kisilerde cildin düzgün bir görüntüye kavusmasi saglaniyor. Yüz mezoterapisini iki haftada bir kez olmak üzere, toplamda en az bes seans yapmak gerekiyor. Yilda bir iki defa hatirlatma seansi yapilabilir.”

ASITLE YAPILAN PEELING ÇOK DUYARLI CILLTE SAKINCALI

Cilt gençlestirmede kullanilan islemlerden birisi de özel asitler kullanilarak uygulanan kimyasal peeling. Bu islem özellikle cilt yenilemede ve yaglanmayi düzenlemede çok basarili oluyor. Kimyasal peelingin özellikle çok hassas ve duyarli yapidaki ciltlerde kullanilmamasini öneren Dr. Ayse Ferzan Aytug, su bilgileri verdi:

“Peeling uygulamasinda cilt yapisinin çok iyi analiz edilmesi önem tasiyor. Örnegin göz çevresini gençlestirmekte kullandigimiz bazi özel asitler var, cildin geneline kullandigimiz peeling maddelerini göz çevresinde kullanmiyoruz. Göz çevresine özel asitler gelistirildi, bunlar göz çevresi kirisikliklarinda, çizgilenmelerinde, morluklarinda oldukça basarili. ”

2,5 AYDA DAHA PARLAK VE GENÇ BIR CILDE KAVUSMAK MÜMKÜN

Kimyasal peeling isleminin kis döneminde yapilmasi gerektigini vurgulayan Dr. Ayse Ferzan Aytug, “Kimyasal peelingi tekrar lekelenme olmamasi için kisin uyguluyoruz. Ama kisin kayaga gider, günesten korunmazsa yine leke olabilir. Bu nedenle kozmetik müdahalelerin sosyal yasamin dönemsel ihtiyaçlarina göre planlanmasi büyük önem tasiyor. Ekim-mayis arasinda peelingin uygulanmasi, günessiz günlerin tercih edilmesi, iki hafta araliklarla tekrarlanmasi gerekiyor.”

Daha genç ve parlak bir cilt görünümü elde edebilmek için, dönüsümlü olarak kimyasal peeling ve mezoterapi uyguladiklarini anlatan Dr. Ayse Ferzan Aytug, beser seansin bu islemlerden sonuç alinmasi için çogunlukla yeterli olabildigini söylüyor. Her iki yöntemin birlikte kullanilmasi ile oldukça basarili sonuçlar elde ediliyor. Ancak kimyasal peeling cildin ihtiyaci oldugu kadar yapiliyor, bazi kisilerde daha uzun seanslar halinde uygulamak gerekebiliyor. Kimyasal peeling sadece yaglanmayi azaltmak için bile kullanilabiliyor. Gözenekler için ise mezoterapi ile desteklemek gerekiyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası