Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


EGZERSIZ SONRASI KAS AGRILARINDA VISNE SUYU MUCIZESI

Yaklasan deniz sezonunda, bikinilerin içinde daha siki görünmek için özellikle bu aylarda yogun yapilan egzersizler kas agrilarina neden oluyor. Saglikli yasam ve siki bir vücudun vazgeçilmezi egzersizlerin neden oldugu bu kas agrilarini bir bardak visne suyu içerek azaltabilirsiniz. Yüksek antioksidan içerigine sahip visne suyu, bünyesinde bulunan potasyum ve C vitamini ile kaslara enerji vererek, vücuda dinçlik sagliyor.

Her yas grubu için saglikli bir yasamin temel taslarindan biri olan egzersizin ardindan vücudu dinlendirmek ve yenilemek için yüksek antioksidan içerige sahip visne suyu içmek yeterli oluyor. Yasa ve fiziksel duruma uygun olarak yapilan egzersizden sonra kaybedilen sivi ve mineralleri yerine koyabilmek ve olusan kas agrilarini azaltabilmek için bir bardak meyve suyu tüketimi basit ve dogru bir çözüm olarak öneriliyor. Meyve sulari, vücudun sivi gereksinimini karsilamanin yani sira içerigindeki vitaminler, mineraller, antioksidan bilesikler ve besin ögeleri ile vücuda enerji veriyor ve dinçlik sagliyor.

Visne suyunun antioksidan içeriginin yüksek oldugu, 2006 yilinda American Journal of Clinical Nutrition’da yayinlanan bir çalismayla dogrulandi. Ayrica visne suyunun egzersiz sonrasi olusan kas agrilari üzerine olumlu etki gösterdigi de yine Amerika’da, Burlington Vermont Üniversitesi’nde yapilan arastirmayla ispatlandi. 2006 yilinda yas ortalamalari 22 olan erkek üniversite ögrencileriyle yapilan bir çalismada, egzersiz sonrasi olusan kas agrilari üzerine visne suyu tüketiminin olumlu etki yarattigi görüldü. Sonuçlara göre, visne suyunun kas agrilarini belirgin oranda azalttigi gözlendi.

Egzersiz yapanlar ve sporcular için önemli bir besin ögesi olan potasyum kaynaklari arasinda sebze ve meyveler bulunuyor. Bir su bardagi visne suyu, günlük potasyum ihtiyacinin yüzde 10’unu karsiliyor. Bu nedenle egzersiz öncesi veya sonrasinda visne suyu tüketimi kaybedilen sivi ve minerallerin yerine konabilmesinde de yardimci oluyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası