Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Türkiye’de isyerlerinde saglik gözetimi ile ilgili en kapsamli egitimler Ankara’da basliyor

“Türkiye’de Isyerlerinde Is Sagligi ve Güvenligi Kosullarinin Iyilestirilmesi Projesi” (ISGIP) kapsaminda is sagligi alaninda çalisanlar için ücretsiz olarak düzenlenen Isyerlerinde Saglik Gözetimi egitimleri 30 Mayis 2011 Pazartesi günü Ankara’da basliyor. Is sagligi ve güvenligi alaninda uzman meslek profesyoneli ve akademisyenlerden olusan 20 egitimci, uzmanlik konularinda katilimcilara bilgiler verecek.

Isyeri hekimleri, toplum sagligi merkezi hekimleri, isyeri hemsireleri, aile hekimleri ve diger saglik personelinin yani sira; isveren, isçi ve is güvenligi profesyonellerinin katildigi ve dokuz ilde gerçeklestirilmesi planlanan egitimlerin ilk düzenlenecegi yer Ankara olacak. Ankara’daki egitimleri Zonguldak, Istanbul, Eskisehir, Afyonkarahisar, Bursa, Kütahya ve Kocaeli egitimleri izleyecek.

Kendi alanindaki en genis kapsamli egitimler

Isyerlerinde Saglik Gözetimi alaninda, Türkiye’de gerçeklestirilen en kapsamli egitimlerden olan çalismalarda öncelikle; ISGIP`in yogunlastigi metal, maden ve insaat sektörleri olmak üzere, KOBI’lerde çalisma kosullarinin iyilestirilmesi, meslek hastaliklari ve isle ilgili hastaliklara iliskin saglik gözetimi çalismalarina katkida bulunulmasi amaçlaniyor. Egitimlerde saglik gözetim stratejilerine ve baslica meslek hastaliklarina yer verilecek, ayrica is sagligi ve güvenligi konularina iliskin yasal düzenlemeler, isyeri ortam risk faktörleri, risk degerlendirmesi ve yönetimi, is sagligi ve güvenligi yönetim sistemleri, is sagligi çalisanlarinin görev yetki ve sorumluluklari ve is kazalari gibi konular da yer alacak.

T.C. Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi Is Sagligi ve Güvenligi Genel Müdürlügü’nün yararlanicisi, Merkezi Finans ve Ihale Birimi’nin sözlesme makami oldugu ISGIP, AB Katilim Öncesi Mali Yardim Araci (IPA) desteginde yürütülüyor.

ISGIP ile isyerlerindeki güvenlik kültürünün degistirilmesi amaçlaniyor

Is sagligi ve güvenligi alaninda Türkiye’nin en büyük ölçekli projelerinden olan ve KOBI’lerde saglik ve güvenlik sartlarinin iyilestirilmesinin planlandigi ISGIP, Ankara, Denizli, Kocaeli, Kütahya ve Zonguldak’ta bulunan metal, maden ve insaat firmalariyla baslatildi. Proje ile isletmelere ve is sagligi ve güvenligi profesyonellerine, yaklasim ve anlayislarini iyilestirme konusunda yardimci olmanin yani sira, isyerlerindeki güvenlik kültürünün de degistirilmesi amaçlaniyor. Projeyle ayrica kaza ve hastaliklarin çogunun, is hayatinin bir parçasi olmadiginin ve basit tedbirlerle önlenebilir oldugunun herkes tarafindan fark edilmesine yardimci olmak hedefleniyor.

Egitim açilisi bilgileri:

ISGIP Isyerlerinde Saglik Gözetimi Egitimleri

Tarih/saat: 30 Mayis 2011, Pazartesi/ 09.00
Yer: Gürkent Otel,
Mithatpasa Caddesi No:4 Sihhiye/Ankara
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası