Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“KISIYE ÖZEL ALTIN STANDARTLI MUAYENE” ILE SAGLIGINIZA YATIRIM YAPIN

Daha genç görünmek için çesit çesit kremlerle cildinize bakim yapiyorsunuz, saç seklinizi rengini degistiriyorsunuz; ama genç görünmenin temel kosulu olan sagliginiz için ayni özeni gösteriyor musunuz?

Sagliginiza dikkat etmezseniz vücut yasiniz ve tibbî riskleriniz yükselir. Bu riskleri belirlemek, sizin için en uygun kremlerin, antioksidanin veya egzersizlerin hatta besinlerin hangileri oldugunu ögrenmek için sizi bastan sonra dogru yönlendirecek ve hayatinizin her asamasinda yaninizda olacak bir doktora ihtiyaciniz var.

Iyi bir doktor kontrolünde olmanin sayisiz faydalari var : Saglik konusunda pek çok noktayi danismanin yani sira en dogru botox ve dolguyu uygulatmak, en iyi mezoterapi ürünleriyle cildinize destek olmak, uygun nemlendiriciyi seçmek, size en yararli günes koruyucuyu tespit etmek gibi bir çok faydayi sayabiliriz. Bu anlamda isbirligi yapacaginiz “estetik medikal hekiminiz” gerekli kontrolleri yaparak size uygun öneriler getirecektir.

Estetik Medikal Hekimi ve Beslenme Danismani Dr. Alp Mamak konuyla ilgili olarak sunlari söylüyor : “Yasiniz ilerlerken yalnizca estetik müdahaleye güvenmek sizi yaslanmaktan da yasli görünmekten de kurtarmayacaktir. ’Kilo alirsam nasil olsa yaglarimi aldiririm, krem sürmesem de olur nasil olsa yüzümü gerdiririm.’ demek sizi tahmin ettiginizden çok daha erken yaslanmaya sürükler. Zayiflama ve gençlesme islemlerinde dogu-bati tibbî sentezi ile dogru tedaviyi içten disa planlamak gerekir. Botox yaptirdiginizda bile beslenmenizi bu duruma göre düzenlemeniz gerekir; cildi içten toparlayacak mineral takviyelerine ihtiyaciniz olacaktir.”

Organlarin yasini ögrenmenin de önemli faydalari oldugunu belirten Mamak, “Organlarinizin yasini ögrenebilmek için en güvenilir yöntem FDA onayli segmental vücut kompozisyon analizidir; bu analizi yaptirarark sonuçlari bu konuda uzman bir hekime yorumlatmalisiniz. Böylelikle hekiminiz, sizi uygun bir beslenme ve egzersiz plani hazirlayacaktir. Bio-empedans iletkenligi ile vücudunuzda bölgesel olarak yag-kas-kemik-su birikimi ölçümü yaparak kötü yag birikminin temel bölgesini tespit etmek, kaslarinizi ne kadar kullandiginizi görmek, mineral ve protein düzeyini degerlendirmek mümkün olacaktir.” diyor.

Dr. Alp Mamak kendisinin olusturdugu ve uyguladigi “Kisiye Uygun Altin Standartli Muayene” basamaklarini ise söyle anlatiyor : “Doktordan doktora muayene sistemi degisse de; zayiflamak isteyen ya da daha önceden zayiflamayi denemis ancak kilo verememis hastada uygulanmasi gereken basamaklar su sekilde olmalidir; ‘Vücut Segmental Kompoziyon Analizi’, ‘Tibbi Geçmisin Degerlendirilmesi ve Analizin Yorumlanmasi’, ‘Laboratuar ve tetkiklerin istenmesi’, ‘Tahlillerin degerlendirilmesi’, ‘Kontroller’. Ancak tüm bu asamalarin dikkatle takip edilmesiyle kisiye özel uygulamalari ve önerileri gelistirmek mümkün olacaktir.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası