Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


“KISIYE ÖZEL ALTIN STANDARTLI MUAYENE” ILE SAGLIGINIZA YATIRIM YAPIN

Daha genç görünmek için çesit çesit kremlerle cildinize bakim yapiyorsunuz, saç seklinizi rengini degistiriyorsunuz; ama genç görünmenin temel kosulu olan sagliginiz için ayni özeni gösteriyor musunuz?

Sagliginiza dikkat etmezseniz vücut yasiniz ve tibbî riskleriniz yükselir. Bu riskleri belirlemek, sizin için en uygun kremlerin, antioksidanin veya egzersizlerin hatta besinlerin hangileri oldugunu ögrenmek için sizi bastan sonra dogru yönlendirecek ve hayatinizin her asamasinda yaninizda olacak bir doktora ihtiyaciniz var.

Iyi bir doktor kontrolünde olmanin sayisiz faydalari var : Saglik konusunda pek çok noktayi danismanin yani sira en dogru botox ve dolguyu uygulatmak, en iyi mezoterapi ürünleriyle cildinize destek olmak, uygun nemlendiriciyi seçmek, size en yararli günes koruyucuyu tespit etmek gibi bir çok faydayi sayabiliriz. Bu anlamda isbirligi yapacaginiz “estetik medikal hekiminiz” gerekli kontrolleri yaparak size uygun öneriler getirecektir.

Estetik Medikal Hekimi ve Beslenme Danismani Dr. Alp Mamak konuyla ilgili olarak sunlari söylüyor : “Yasiniz ilerlerken yalnizca estetik müdahaleye güvenmek sizi yaslanmaktan da yasli görünmekten de kurtarmayacaktir. ’Kilo alirsam nasil olsa yaglarimi aldiririm, krem sürmesem de olur nasil olsa yüzümü gerdiririm.’ demek sizi tahmin ettiginizden çok daha erken yaslanmaya sürükler. Zayiflama ve gençlesme islemlerinde dogu-bati tibbî sentezi ile dogru tedaviyi içten disa planlamak gerekir. Botox yaptirdiginizda bile beslenmenizi bu duruma göre düzenlemeniz gerekir; cildi içten toparlayacak mineral takviyelerine ihtiyaciniz olacaktir.”

Organlarin yasini ögrenmenin de önemli faydalari oldugunu belirten Mamak, “Organlarinizin yasini ögrenebilmek için en güvenilir yöntem FDA onayli segmental vücut kompozisyon analizidir; bu analizi yaptirarark sonuçlari bu konuda uzman bir hekime yorumlatmalisiniz. Böylelikle hekiminiz, sizi uygun bir beslenme ve egzersiz plani hazirlayacaktir. Bio-empedans iletkenligi ile vücudunuzda bölgesel olarak yag-kas-kemik-su birikimi ölçümü yaparak kötü yag birikminin temel bölgesini tespit etmek, kaslarinizi ne kadar kullandiginizi görmek, mineral ve protein düzeyini degerlendirmek mümkün olacaktir.” diyor.

Dr. Alp Mamak kendisinin olusturdugu ve uyguladigi “Kisiye Uygun Altin Standartli Muayene” basamaklarini ise söyle anlatiyor : “Doktordan doktora muayene sistemi degisse de; zayiflamak isteyen ya da daha önceden zayiflamayi denemis ancak kilo verememis hastada uygulanmasi gereken basamaklar su sekilde olmalidir; ‘Vücut Segmental Kompoziyon Analizi’, ‘Tibbi Geçmisin Degerlendirilmesi ve Analizin Yorumlanmasi’, ‘Laboratuar ve tetkiklerin istenmesi’, ‘Tahlillerin degerlendirilmesi’, ‘Kontroller’. Ancak tüm bu asamalarin dikkatle takip edilmesiyle kisiye özel uygulamalari ve önerileri gelistirmek mümkün olacaktir.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası