Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


SIHIRLI DOKUNUSLARLA HER YASTA GÜZELLIK!

Gelisen estetik cerrahi kadinlarin 20 ila 50 yas arasindaki tüm estetik kaygilarinda imdadina yetisiyor. 20’li yaslardaki gençler aknelerinden, 30’lu yaslar sarkan göz kapaklarindan, 40’larini yasayanlar yaslilik belirtilerinden, 50 yas ve üzerindekilerse sarkmalardan küçük estetik girisimlerle kolayca kurtulabiliyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, kisilerin yaslarina göre uygulanan estetik operasyonlari anlatti.

20’li Yaslarda Akne ve Mor Halkalardan Kurtulun!

Göz çevresinde mor halkalar ve torbalara veda edin: Gençliligin getirdigi enerjiyle haftada birkaç gece arkadaslarinizla disari çikiyorsunuz ama en büyük sorununuz ertesi sabah gözaltlarinizda olusan mor halkalar. Prof. Dr. Kislaoglu, yeni nesil lazer sistemlerinden biri olan IPL’ nin bu bölgede olusan pigmentasyon sorununu hafiflettigini ve dolasimi artirdigini belirtiyor. Bu uygulama kolajen üretimini tetikleyerek gözaltindaki derinin daha gergin görünmesini sagliyor. Kislaoglu gözalti torbalari için de bir damla botoks enjeksiyonu öneriyor.

Aknelerden kurtulun: Akne izlerini hafifletmek için lazer ve peelingin birlikte uygulandigini söyleyen Kislaoglu, sonucun oldukça basarili oldugunu belirtiyor. Ciltte %70 oraninda düzelme görülen bu uygulamada peelingin içindeki laktik asit cildi ölü hücrelerden arindirirken akneye yol açan bakterileri öldürüyor.

Ifadenizi yumusatin: Eger çene hattinizin çok köseli oldugunu düsünüyorsaniz, botoks enjeksiyonu ile çok daha kadinsi ve yumusak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

30′lu Yaslarda Çizgiler ve Günes Lekelerinden Kurtulun!

Pürüzsüz bir cilt için: 30′lara geldiginizde günes isinlari, hormonal degisiklikler veya kötü beslenme nedeniyle cilt cansizlasir. Lazer ve peeling ile cildinize ihtiyaci olan tazeligi ve güzelligi geri kazandirabilirsiniz.

Göz kapaklari yer çekimine yenilmesin: Bu yaslarda göz kapaklarinda olusan sarkma için Blepharoplasty yöntemini öneren Prof. Dr. Kislaoglu, bu islemin hem tek olarak hem de yüz germe ya da kas kaldirma gibi diger yüz operasyonlariyla birlikte uygulanabilecegini belirtiyor.

Günes lekelerinden kurtulun: Ciltteki günes lekelerini silmenin en etkili yolu lazer yöntemi, uzman kontrolünde laktik veya glikolik asit içeren peelinglerle kombine edilebilir.

Yaslilik belirtisi çizgilere veda edin: Düzenli peelingle gözeneklerin, ince kirisikliklarin ve akne izlerinin azaltilabilecegini belirten Kislaoglu, ince kirisikliklar için küçük dozlarda yapilan botoks enjeksiyonunu öneriyor.

40’li Yaslarda Göz Çevresi ve Dekolte Bölgesini Yenileyin…

Bakislariniza gençlik katin: Ilk yaslanma belirtilerinin göz çevresinde basladiginin altini çizen Prof. Dr. Kislaoglu, çesitli yöntemlerle eskisinden daha genç bir göz çevresine kavusmanin mümkün oldugunu müjdeliyor. Göz çevresinde belirgin ölçüde elastikiyet kaybi olanlar botoks enjeksiyonlariyla sorunu hafifletebilir ya da kaslarini kaldirmak için estetik cerrahiye basvurabilir. Kaslarin gençlik yillarindaki yere geri çekilmeleri, gözlerin açilmasi ve daha az yorgun görünmelerini saglar.

Yanaklar ve elmacik kemiklerini sekillendirin: ‘’Yasla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybi yasanir ve bu durum yorgun görünmenize neden olur. Sorunu çözmek için botoks ya da yanak estetigini seçebilirsiniz’’ diyen Kislaoglu, elmacik kemiklerinin gerekli büyüklük ve sekilde gelismemis olmasinin yanak üzerinde yapilacak islemi basarisiz hale getirecegini belirtti. Elmacik kemigi üzerinde uygulanan estetik girisimler bir yüzün güzelligini aniden ve çok belirgin bir ölçüde etkiliyor. Çene kemiginde oldugu gibi elmacik kemigi için hazirlanan ve istendigi gibi sekil verilerek kullanilan elmacik kemigi protezleri de operasyonu kolaylastiriyor.

Mimik çizgilerine botoks: Alin bölgenizde olusan kalici çizgileri dolgu maddesi enjeksiyonlari ile silebilir, dolgu maddelerinin kaliciligini artirmak ve yeni çizgilerin olusmasini engellemek için botoks yaptirabilirsiniz.

Dekolte bölgenizdeki çizgileri yok edin: Kadinlarda 30’lu yaslardan itibaren boynun orta hattinda bazi çizgilenmeler olusur. Bu çizgilerden botoks yardimiyla kurtulabileceginizi belirten Kislaoglu, bu tür botoks ve enjeksiyon uygulamalarini genç yasta uygulatmanin daha kalici sonuçlar verdigi konusunda uyariyor.

50’li Yaslarda Sarkmalara Karsi Önlem Alin…

Boynunuzu ihmal etmeyin: Yasi en çok ele veren yerlerden birinin boyun bölgesi oldugunu belirten Kislaoglu, buradaki derinin yüze göre daha hassas ve ince oldugunu vurguluyor. Yas ve geçen zamanin etkisi ile yerçekimine yenik düsen bu bölge sarkma ve gevseklikle birlesince, özellikle de açik kiyafetlerin giyildigi yaz mevsiminde estetik olmayan bir görüntü olusturur.

Boyun estetiginde uygulanan baslica yöntemleri söyle siralayabiliriz:

Boyun germe: Boyundaki fazla birikmis yag aliniyor ve sarkmis kas yapisi toparlaniyor. Deri altindan germe islemi yapilarak fazla deri çikariliyor ve bu bölgenin daha gergin olmasi saglaniyor.

Yag enjeksiyonu: Bu bölgede yan tarafa dogru uzanan çizgilere ince yag ve kolajen enjeksiyonlari yapiliyor.

Botoks: Botoksla boyunda olusan çizgilerin giderilmesi saglaniyor ancak bu çesit botoks ve enjeksiyon uygulamalarini genç yasta uygulatmak daha kalici sonuçlar veriyor.

Gözlerinizi 20’li yaslariniza döndürün: 50′li yaslarda göz çevrenizdeki hassas deri elastikiyetini kaybeder. Bu sorunun en etkili çözümü ise ameliyatla göz çevresindeki fazla derinin ve yagin alinmasidir.

Gerdirme islemi: 50′li yaslarin kadinlarin estetik müdahalelere en çok basvurduklari dönem oldugunu söyleyen Kislaoglu, nester altina yatmamakta kararli olanlar için lazer sistemleri ile cildin elastikiyetinin artirilabilecegini belirtiyor.

Dolgun dudaklar: Dudaklar da geçen zamanla beraber güzelligini ve dolgunlugunu kaybeder. Dudaklariniza eski görüntüsünü geri vermek için dolgu maddelerinden faydalanabilirsiniz.

Çeneyi askiya alin: Iple asma yöntemi, basta çene ve boyun olmak üzere yüzün her bölgesinde kullanilabiliyor ve etkisi 1–2 sene sürüyor. Bu basit operasyon, lokal anestezi ile yarim saatte yapiliyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
Prof. Dr. Erol Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası