Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


PEMBE ESTETIKLE ÇEKICI BIR GÜLÜMSEMEYE KAVUSUN!

Vücudun birçok bölgesine uygulanabilen botoks, gülüsünüze gölge düsüren dis eti kusurlarinda da mucizeler yaratiyor. Estetik dis hekimligi uygulamalari arasinda yer alan pembe estetik sayesinde artik özgürce gülümseyebilirsiniz! Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu, dis etlerine botoks ile uygulanan pembe estetikle ilgili merak edilenleri anlatiyor…

Dis etlerinin renk ve seviyesinin saglikli bir gülüs için önemli kriterlerden oldugunu belirten Dis Hekimi Kislaoglu, estetik bir gülümsemenin yalnizca beyaz, düzgün dislerle degil, bu dislere uyumlu dis etleri ile mümkün olduguna dikkat çekerek, estetik dis eti uygulamalarina ‘’pembe estetik’’ adi verildigini söyledi.

Gingivoplasti ile Saglikli Dis Etlerine Kavusun…

Saglikli dis etinin açik pembe renkte, dise ve kemige sikica yapismis olup, portakal kabuguna benzer parlak ama pütürlü bir görünümü oldugunu vurgulayan Kislaoglu, dis eti bölgesinde en çok karsilasilan sorunun, gereginden fazla görünen ya da asimetrik dis eti seviyeleri oldugunu belirtiyor. Estetik dis hekimligi uygulamalarindan olan Gingivoplasti ile dis etlerini düzeltmek mümkün. Lokal anestezi uygulanarak lazerle fazlalik olan bölge çikariliyor. Eger gerekiyorsa ardindan uygulanacak laminate porselen ya da metal desteksiz zirkonyum porselenler ile de beklentilerin ötesinde estetik sonuçlar elde edilebiliyor.

Dis Eti Kusurlarina Botoksla Veda Edin…

Dis Hekimi Kislaoglu cerrahi uygulamaya ragmen gülümseme sirasinda dis etlerinin görünmesi durumunda burun deliginin altindaki iki noktaya botoks uygulandigini, böylece ifade degisikligi olmaksizin üst dudagin bir miktar düsüp dis etlerinin görünmedigini belirtti.

Dis Eti Çekilmelerinde Pembe Estetik Mucizesi!

Disler düzgün temizlenmediginde üzerlerinde ve aralarinda biriken yiyecek artiklarinin bakteri ürettigini belirten Kislaoglu, ‘’Bakteri plagi denilen bu birikintiler, dis çürükleri ve dis eti iltihaplarina neden olarak zamanla dis taslarini olusturur’’ seklinde konustu. Bakteri plaginin içinde üreyen mikroorganizmalarin asit ürettigini söyleyen Kislaoglu, bu durumun dis eti çekilmesine neden olabilecegini hatirlatti. Dis eti çekilmelerinde de botoks uygulamasi yapilabilecegini belirten Kislaoglu, saglikli disler ve dis etleri için dis temizligine özen göstermek gerektigini belirterek sözlerini tamamladi.

Dis Hekimi Çagdas Kislaoglu
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası