Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


HER ANNENIN BILMESI GEREKEN 20 SEY

Yasadigimiz duygularin içerisinde belki en güzel ama zor olani…Annelik…Annelige adim atildiginda,içinizde sekillenen yeni bir canlinin kipirtisiyla birlikte tüm duygusal ve fiziksel dünyaniz degisime basliyor.Bu degisim,beraberinde,inanilmaz,degisik ve güzel bir çok duyguyu ve bir çok zorlugu da getiriyor.Iste bebegin yasama hazirlanmasi gibi büyük bir sorumlulugu üstlenen degerli varliklar annelere uzmanlardan her annenin bilmesi gereken öneriler;

• Asla gerçek bir istek veya hevesi bastirip geçistirmeyin.

• Çocugunuzun istedigi her seyin üzerine yara bandi yapistirabilirsiniz. Ne zarari var ki ?

• Eger çocuklar uyaniksa, siz de uyanik olun.Çocuklarin her türlü çabasina ragmen bir dakika daha uyuyabilmek için vereceginiz bosuna mücadeleye degmez.Elbette ki hasta veya hamileyseniz ya da olay gecenin bir yarisinda gerçeklesiyor ise o zaman bu tavsiyeyi görmezden gelin.

• Bir gün çocuklara rüsvet vermek zorunda kalirsaniz kendinize bu konuda çok yüklenmeyin.

• Her hareketli çocuk hiperaktif degildir,ancak bazi belirtiler kronik ve yaygin bir durumda ise hiperaktivite düsünülebilir.

• Çocugunuz agresif tavirlar sergiliyorsa,onu anlamaya ve davranislarinin nedenlerini bulmaya çalisin.Sakin olun,onu dinleyin ve empati kurun.Ancak suçluluk duygusuna kapilip limitsiz davranmasina meydan vermeyin.

• Eger kampta degillerse , çocuklariniza disarida tuvaletlerini yapmamalarini ögretin.Bunu yaptiginiza memnun olacaksiniz.Diger çocuklarin yaptigini görürseniz,onlarin anne babalarini yargilamayin.Ne de olsa bu karma isi. ( Eger tuvalet egitiminin ortasindaysaniz,bu konuda söylenecek bir sey yok.Yapmaniz gerekeni yapin.)

• Çocuklarinizin tuhaf tavirlarini ve acayip davranislarini kabullenin ve sevin.

• Çocugun en iyi sekilde beslenmesini saglarken hangi tutumlari sergilemeniz gerektigi,karsiniza çikan ortak sorunlarin neler oldugunu ve bunlari nasil çözeceginiz konusu,istah problemi açisindan son derece önemlidir.

• Çocugunuzun hatali davranislarina iliskin konusurken,bir yandan elini tutmaniz,ona dokunmaniz ve onunla göz seviyesinde konusmaniz çok önemlidir.

• Erkek çocuklarinizin saçlarini her zaman berberde kestirin,kuaför salonlarinda degil.

• Su sorunun cevabini verin:Çocuklarininiz gün içinde giydikleri kiyafetin içinde uyurlarsa olabilecek en kötü sey nedir?

• Dis çikarma ve hastalik gibi dönemlerde çocuklarin uyku düzenleri bozulabilir.Normal disi durumlarda dikkatli olun.Ishal,ates,kusma varsa doktorunuzla temas kurun.

• Onlarin sevdikleri seyleri sevmeye çalisin.Birkaç sekil ve rengi ögreten çizgi filmlere katlanmak zor,haklisiniz ama bir süre sonra sizi bile heyecanlandiran macera kitaplariyla tanistiklarinda, sabrinizin karsiligini almis olacaksiniz.

• Eger çocugunuz ara sira disini firçalamadan uyuyakalirsa onu uyandirmayin.Süt disleri zaten düsüyor.Fakat süt dislerinden sonra ki dislerine bakiminin önemi için onu bilgilendirin.

• Paket halinde satilan ve suyla karistirilmasi gereken her türlü oyuncaga ‘‘ Hayir ’’ diyin.

• Kendinize zaman ayirabilmek ve biraz yalniz kalabilmek harika bir sey.Ailece beraber geçirilen zamanlar da öyle .Bu ikisini saglikli bir sekilde dengelemeyi bilin,ikisinden de yoksun kalmayin.

• Çocugunuzun düsüncelerine saygi gösterin.Uçuk kaçik gibi görünseler de bu düsüncelerini önemseyin.

• Cinsel konularda abartili tepkilerden kaçinmak gereklidir.Bu çocugun suçluluk duymasina ve korkmasina neden olur.Yanlis bir sey yaptigini düsünebilir.Sakin olun ve sakin kizmayin.

• Çocugumuz bizim idare ettigimiz,gelisimlerini sagladigimiz,bizim yapamadiklarimizi gerçeklestirmelerini bekledigimiz kuklalarimiz ya da kölelerimiz degiller.Hepsi ayri birer varlik.Kendi arzulari olan,bizden bagimsiz ve degisik yasamlar kurgulayabilecek bireyler.Unutmayin ! Bizim görevimiz onlara sadece rehberlik etmek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası