Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Saç ekimi dogru yapilirsa basari orani çok yüksektir

Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Naci Karacaoglan, “Dogru yapildigi takdirde saç ekiminin basari orani çok yüksektir. Dogal bir görünüm için saçlarin kel olan bölgelere, dogru mesafede, dogru açiyla ve dogru yogunlukta ekilmesi çok önem tasimaktadir” dedi.

Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Naci Karacaoglan, günümüzde erkeklerin çogunlugunun saç dökülmesi sorunuyla karsi karsiya kaldigini söyledi.

Saç kaybinin genetik kalitima bagli olarak, yaslanmayla beraber, travmatik yaralanmalar sonrasi veya çesitli tibbi rahatsizliklari takiben olustugunu belirten Karcaoglan, “Neden ne olursa olsun vücutta yeterli saç kökü olan tüm hastalara basariyla saç ekimi yapilabilir. Sadece kafa derisinde degil kas, biyik ya da sakal gibi vücutta kil olan tüm bölgelerdeki kayiplarda da bu yöntemle basarili sonuçlar alabilmekteyiz” dedi.

Saç kaybinin sadece erkeklere özgü olmadigini da hatirlatan Karacaoglan, “Birçok bayan da saç kaybi veya seyreklesmesi sorunuyla karsi karsiya kalmaktadir” diye konustu.

Saç ekimi uygulamalarinda amaçlarinin hastalara modern tibbin izin verdigi en konforlu sekilde dogal görünümlü saglikli saçlar kazandirmak oldugunu dile getiren Prof. Karacaoglan, söyle devam etti: “Uygulamada genellikle enseden alinan saç kökleri hedeflenmis saçsiz bölgeye ekilmektedir. Saç ekimi bu konuda iyi bir egitim almis deneyimli Plastik Cerrah baskanliginda bir ekip tarafinda donanimli hastane ortaminda gerçeklestirilmesi en iyi sonuçlarin alinmasinda çok önemlidir.”

Günümüzde siklikla iz birakmayan FUE yöntemi ile birlikte FUT yöntemini de basariyla uyguladiklarini aktaran Karacaoglan, sunlari kaydetti: “FUE yönteminde saç kökleri tek tek alinarak eksik olan bölgelere ekilirken FUT yönteminde enseden saç içeren bir deri hatti çikarilmaktadir. Hangi yöntemin daha uygun olacagina saç ve kafa derisi analizinden sonra hastamizin öncelikleri göze alinarak hastamizla ortak karar verilmektedir. Saç nakline aday olan hastalarin, verici alan olarak kullanilmak üzere kafalarinin arka ve yan taraflarinda saglikli saçlari olmalidir. Saç rengi, sertlik derecesi, dalgali ve gür olmasi gibi diger faktörler de yapilacak girisimin sonucunu etkilemektedir.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası