Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Pfizer, saglik bilimleri ve teknolojileri alaninda inovasyonu ödüllendirecek

Hacettepe Teknokent Inovasyon Proje Yarismasi kapsaminda bu yil 37’si “Saglik Bilimleri ve Teknolojileri” kategorisinde olmak üzere toplam 79 proje yaristi. “Pfizer Saglik Bilimleri ve Teknolojileri” ödüllerinin sahipleri 10 Mayis’ta yapilacak ödül töreninde açiklanacak.

HacettepeTeknokent A.S. tarafindan her yil düzenlenen ve üniversitelerde, küçük ve orta boy isletmelerde, sanayi kuruluslarinda yürütülmekte olan uygulamali çalismalarin degerlendirildigi Teknovasyon 2011 inovasyon proje yarismasini kazanan projeler, 10 Mayis 2011’de Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenecek bir törenle duyurulacak.

“Saglik Bilimleri ve Teknolojileri” ve “Fen Bilimleri ve Mühendislik” olmak üzere iki farkli kategoride yarisan projelerin tesvik edilmesi ve duyurulmasi amaciyla yapilan organizasyonda Pfizer Türkiye, Saglik Bilimleri ve Teknolojileri alaninda ödül verecek.

Hacettepe Teknokent A.S. tarafindan 2007’den bu yana düzenlenmekte olan yarisma ile üniversitelerde, küçük ve orta boy isletmelerde, sanayi kuruluslarinda yürütülmekte olan uygulamali çalismalarin tesvik edilmesi ve ürüne dönüstürülerek ekonomiye kazandirilmasi amaçlaniyor.

Akademik bilgi ile endüstrinin bulusmasi

Teknovasyon 2011’de, “Saglik Bilimleri ve Teknolojileri” alaninda yeni bir ürün/teknoloji gelistiren, maliyet düsürücü ve/veya standart yükseltici mahiyette yeni teknolojiler uygulayan, dünyadaki mevcut yeni teknolojileri Türkiye kosullarina uyarlayan, Türkiye’de mevcut teknolojik alt yapinin ve birikimin gelismesine katkida bulunan, teknolojik bilginin ticari bir ürüne dönüsmesine öncülük eden projeler degerlendiriliyor.

Ödüller

Ana Sponsorlugu’nu 150 yili askin süredir daha saglikli bir yasam için bilime ve inovasyona yatirim yapan Pfizer’in üstlendigi “Pfizer Saglik Bilimleri ve Teknolojileri Proje Yarismasi”nda dereceye giren birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 5.000 TL ve mansiyon kazananlara ise 1.000 TL para ödülü verilecek.

Türk bilim insanlari dünyaya açiliyor

Dereceye girecek projelere “Pfizer Saglik Bilimleri ve Teknolojileri” nakdi ödüllerinin verilmesinin yani sira, projelerin Hacettepe-KOSGEB Teknoloji Gelistirme Merkezi’nde yer almasi için öncelik taninacak. Basvurular arasinda yer alan ve Pfizer’in ilgi alanlari ile örtüsen projeler ise Pfizer’in küresel Ar-Ge platformu yoluyla Türk bilim insanlarinin dünyaya açilmasina vesile olacak.

Pfizer Gelisen Pazarlar Medikal ve Ilaç Gelistirme Birimi Baskan Yardimcisi Dr. Salomon Azoulay’in “Inovasyon ve Isbirligi Ile Sagligin Gelecegini Insa Etmek” basligiyla kilit konusmaci olarak katilacagi etkinlikte, kazananlara ödülleri Pfizer Türkiye Medikal Direktörü Dr. Turgay Aydinlar tarafindan verilecek.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
Yedikule göğüs hastalıkları hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05388923628

Yedikule göğüs hastalıkları hastanesinde yatmakta bulunan ENDER ÖZAY’ın ab rh pozitif kana ihtiyacı vardır. Aynı gruba sahip olanların ÇAPA KIZILAY KAN MERKEZİNE gitmeleri rica olunur. Yardımsever vatandaşlarımızın ilgisi ve bilgisine.

Tarih: 7/5/2019 4:10:58 AM
Sebahat aslan
  Aranan Kan: AB RH -
Haydarpaşa numune eğitim ve araştırma hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05412856000

Hastanede yatmakta olan anneciğime acil trombosit kana ihtiyacımız vardir.Lutfen yardım edin bir evlat olarak caresizligime çare olun Allah rızasi için... Kan grubu AB Rh negatif 0541 285 6000 bu numaradan ulasirsaniz çok sevinirim.

Tarih: 6/8/2019 8:00:13 AM
Ercan Özdemir
  Aranan Kan: B RH +
Çapa Tıp fakultesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05444052639

Çapa tıp fakültesinde kana ihtiyacı olan teyzem için kana ihtiyacımız bulunmaktadır. Tel 0544 405 26 39 Ümit Tekkün

Tarih: 6/6/2019 6:49:00 AM
ÜMİT TEKKÜN
  Aranan Kan: 0 RH +
TRABZON KTÜ FARABİ HASTANESI 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05419537748

Ktü farabi hastanesi onkoloji bölümünde yatmakta olan TEMEL TOPÇU isimli hastza ACİLLL bu 0 Rh + ( pozitif) TROMBOSİTE ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olup ya hastaneye ya da en yakın kızılaya TEMEL TOPÇU adına trombosit vermeniz önemle rica olunur. ❗❗

Tarih: 5/14/2019 2:17:52 PM
Eda günaydın
  Aranan Kan: AB RH +
Acıbadem Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05416488134

Berat tedavi oluyormuş. Daha çok küçük, minicik Berat. Her gün kana ihtiyacı var. Lütfen yardım em. AB RH + POZİTİF TROMBOSİT Her gün kan ihtiyacı var. HALKALI ACIBADEM HASTAHANESİ

Tarih: 4/15/2019 4:45:51 AM
Berat Şahin
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası