Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


KISIN YORGUNLUGUNU BACAKLARINIZDAN ATIN VARIS BU YAZ KABUSUNUZ OLMASIN

Sicak yaz günlerine çok kisa bir süre kalmisken, kisin tüm yorgunlugunu bacaklarinizdan atin ve tazelenerek yeni bir döneme “merhaba” deyin. Bacaklarinizdaki varislerin neden oldugu sislik, agri ve genislemis damarlara çözüm bulmanin vakti geldi. Kisa sürede hayatiniza kaldiginiz yerden devam etmenizi saglayan Radyofrekans Yöntemi ile varislerin tekrar etme olasiligi da azaliyor.

Varis kadinlar tarafindan estetik bir problem olarak görülse de dogru zamanda tedavi edilmediginde ciddi saglik sorunlarina neden olan ve kisinin yasam kalitesini düsüren bir hastalik olarak tanimlaniyor. Çogunlukla ayakta çalisan kisilerin sorunu olarak görülen varis, uzun süre bilgisayar basinda vakit geçirenler için de risk olusturmaktadir. Varis olusumu %80 oraninda genetik faktörlere dayanmakta ve kadinlarda erkeklere oranla daha sik görülmektedir. Kendisini bacaklarda kizariklik, sislik, agirlik hissi ve ileri safhalarda ise agri ile hissettiren varis için en önemli belirti bacaklarda gözle görülen mor renkli genislemis damarlardir.

Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmani Prof. Dr. Kürsat Bozkurt; genellikle agrili ve sonrasinda uzun süre dinlendirmeyi gerektiren cerrahi müdahaleler nedeni ile sürekli ertelenen varis tedavisi için Radyofrekans Yöntemi etkili bir çözüm oldugunu savunuyor. Varisten sikayetçi olan kisinin lokal anestezi ile tedavi edildigi Radyofrekans Yönteminde hasta ayni gün, evine yürüyerek dönebildiginden de bahseden Bozkurt günümüzde açik cerrahi müdahale gerektirmeyen yöntemler arasinda yer alan Radyofrekans yönteminin; ortalama 30 dakika-1 saat gibi kisa bir sürede tamamlamasinin büyük bir avantaj oldugunu savunuyor. Herhangi bir dikis gerektirmeyen Radyofrekans Yöntemi ile bacakta iz kalmadan, estetik açidan basarili bir varis tedavisi yapiliyor. Uygulama sonrasinda hastanin hareketelerinde herhangi bir kisitlama görülmüyor. Cumartesi günü tedavi edilen hasta Pazartesi günü rahatlikla günlük hayatina devam edebiliyor ve isine gidebiliyor.

VARISTEN KORUNMAK IÇIN...

Degisik kaynaklarda belirtilen varis önleyici kremlerin henüz bilimsel olarak herhangi bir yarari kanitlanmamistir. Bu nedenle kilo kontrolü, düzenli egzersiz, uzun süre sabit pozisyonda kalmama ve koruyucu varis çolabi kullanmak varisten korunmak için etkili yöntemler arasinda yer aliyor.

Prof. Dr. Kürsat Bozkurt
Istanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi Gögüs Kalp ve Damar Cerrahisi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası