Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


ÖGRENCILER ORGAN BAGISI ICIN ‘MERHABA YENI HAYAT’ DEDI

Kadiköy’deki ilkögretim okulu ögrencileri resim ve kompoziyonlariyla ‘Organ Bagisi’nin önemini anlatti. Medical Park Hastaneler Grubu, Kadiköy Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ve Ege Organ Nakli Dernegi’nin organ bagisi konusunda farkindalik yaratmak amaciyla Kadiköy’deki ilkögretim okulu ögrencileri arasinda düzenledigi “Merhaba Yeni Hayat” adli resim ve kompozisyon yarismasinda dereceye giren ögrencilerin yaptiklari çalismalar büyük övgü aldi.

Medical Park Hastaneler Grubu, Kadiköy Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ve Ege Organ Nakli DernegI’nin organ bagisi temasiyla Kadiköy’deki ilkögretim okulu ögrencileri arasinda “Merhaba Yeni Hayat” ismiyle düzenledigi resim ve kompozisyon yarismasini kazananlar belli oldu.

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi’nde düzenlen ödül töreninde yarismada dereceye girenler ödüllendirildi. Yarismanin resim dalinda birincisi ellerinde kalp tutan çocuklarla organ bagisinin önemini anlatan Nurettin Teksan Ilkögretim Okulu 5. sinif ögrencisi Cansu Çiçek oldu. Netbook hediye edilen Cansu Çiçek ödülünü Kadiköy Ilçe Milli Egitim Müdürü Fersat Ayar’in elinden aldi. Engelli bir çocugu resmederek yarismada ikinci olan FMV Özel Erenköy Isik Ilkögretim Okulu 5. sinif ögrencisi Beril Çitakoglu dijital fotograf makinesi kazanirken yarismanin üçüncüsü Faik Resit Unat Ilkögretim Okulu 6. sinif ögrencisi olan Ömer Kardas ise bisikletin sahibi oldu.

Yarismanin kompozisyon dalinda birincisi ise Melih Isfender Ilkögretim Okulu 8. sinif ögrencisi Sena Alioglu oldu ve kendisine netbook kazandi. Ikincilik ödülünü alan Özel Anadolu Irmak Lisesi 6. sinif ögrencisi Gizem Kayalik’a ise dijital fotograf makinesi hediye edildi. Yarismada üçüncülük ödülünü ise iki ögrenci paylasti. 60. Yil Anadolu Ilkögretim Okulu 8. sinif ögrencisi Kumru Karatas ve Özel Dogus Ilkögretim Okulu ögrencisi Selen Atak bisiklet ödülünü aldi.

‘Organ bagisinin önemi bu kadar iyi anlatilabilirdi’

Kadiköy Ilçe Milli Egitim Müdürü Fersat Ayar, dereceye girecek resimleri seçerken zorlandiklarini belirterek, “Yarismaya katilan tüm ögrencilerin resimleri birbirinden güzeldi. Çocuklarin yaptiklari resimleri görünce organ bagisinin önemi bu kadar iyi anlatilamazdi diye düsündüm. Resimler o kadar yürekten yapilmis ki tüm ögrencileri bir kez daha kutluyorum. Organ bagisi hayat kurtariyor, bu bilinci çocukluktan baslayarak tüm toplumda yayginlasmasi önemli” dedi.

‘ Organ bagisi konusunda bilinç az’

Organ bagisi konusunda bilinçlenmenin çocukluk çaginda baslamasi gerektigini söyleyen Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Bölüm Baskani Doç. Dr. Serdar Kaçar ise, Türkiye’nin organ bagisi konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmadigini, bu konuda yapilan her çalismanin büyük önem tasidigini söyledi. Doç. Dr. Kaçar söyle devam etti: “Türkiye'de hala böbrek yetmezligi çektigi halde organ nakliyle tedavi olabileceklerinden haberdar olmayan hastalar var. Türkiye’de böbrek ihtiyaci olan 70 bin hasta bulunuyor. Bunun en önemli nedeni bagis azligi. Bu bilinci çocukluk çaginda asilamak gerekiyor. Bu yarisma ile çocuklarin organ bagisi konusunda bilgilenmelerini saglamayi hedefledik.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası