Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


BDZS ile 4 adimda kalici olarak zayiflayin!

Bütün diyet yöntemlerini denediniz ve basarili bir sonuç alamiyor musunuz? Kisa sürede verdiginiz kilolari tekrar geri almaktan sikildiniz mi? O zaman BDZS diyeti ile tanismanin vakti geldi. Diyetisyen Müge Arslan’in BDZS diyetine göre kalici kilo vermeniz için önce beslenme ve diyet konularindaki bakis açinizi degistirmeniz gerekiyor. Bu konularda bakis açinizi degistirdiginizde zayiflamak ve ideal kilonuzu korumak kendiliginden geliyor.

Diyetisyen Müge Arslan’in özel diyetinin ismi olan BDZS, Beslenme, Diyet, Zayiflama ve Sonuç kelimelerinin bas harflerinin bir araya gelmesinden olusuyor. Bu kelimeler ayni zamanda kalici olarak kilo vermenin asamalarini olusturuyor. Iste BDZS diyeti ile 4 adimda kilo vermenin yolu:

Beslenme

Beslenme aliskanligimiz çogunlukla ailemizin ve çevremizin etkisiyle hayatimizin ilk yillarinda sekillenir. Bu nedenle birçogumuz problemin beslenme aliskanligimiz oldugunu görmekte zorluk çekeriz. Oysaki beslenme aliskanligimiz, sadece vücudumuzun nasil göründügünü ve kilomuzu degil, saglimizi da yakindan etkiler. Dengesiz beslenme, kardiyovasküler hastaliklar, diyabet, hipertansiyon ve kanser gibi birçok hastaliga yol açabilir.

Peki, bu asamada ne yapmalisiniz? Öncelikle yediginiz seylere bakin ve her birini ne için yediginizi kendinize sorun. Karniniz aciktigi için mi yiyorsunuz yoksa mutlu hissetmek için mi? Eger dogru beslenmeden bahsediyorsak, cevabin bu ikisi de olmamasi gerekir. Beslenirken amaç, vücudun ihtiyaçlarini karsilamak olmalidir.

Diyet

Problemin beslenme aliskanligindan kaynaklandigi bulunduktan sonra sorunun çözümü için ilk adim atilmali ve saglikli bir diyet programi hazirlanmalidir. Bu asamada internetten buldugunuz ya da arkadasinizin önerdigi diyet listelerini kesinlikle kullanmayin. Çünkü diyet kisiye özel olmalidir. Bir doktora veya diyetisyene basvurarak kisisel diyet programinizi edinin. Diyet yapmak demek aç kalmak, sosyal ortamlardan uzak durmak veya devamli sebze meyve yemek anlamina gelmez. Diyetisyeniniz diyet listenizi olustururken hem vücudunuzun ihtiyaçlarini hem de sizin sevdiginiz tatlari göz önünde bulunduracak ve size keyifle tüketebileceginiz zengin bir menü sunacaktir.

Zayiflama

BDZS diyetinin en heyecanli asamasi! Diyetisyeninizin verdigi listeye uymaya özen gösterin ve her geçen hafta daha da incelen vücudunuzu izlemenin tadini çikarin. Sadece saglikli beslenmeye dikkat etmenin nasil da kilo vermenizi sagladigina siz de sasiracaksiniz.

Sonuç

Diyetisyeninizin sizin için olusturdugu diyet listenize uydunuz ve ideal kilonuza ulastiniz. Ama belki daha önce de bu noktaya gelmis, ama sonra verdiginiz kilolari geri almistiniz. BDZS diyetinin farki iste bu noktada bir kez daha kendini gösteriyor. Çünkü beslenme ve diyet konusundaki inanislarinizi önceden gözden geçirdiginizden ideal kilonuza ulastiginizda eski beslenme aliskanliginiza geri dönmüyorsunuz. Eski beslenme aliskanliginiz size iyi gelmiyordu ve bunu en iyi siz biliyorsunuz! Yapmaniz gereken diyet sürecinde oldugu gibi saglikli beslenmeye devam etmek ve tabii ki arada küçük kaçamaklar için kendinize izin vermek. Aylar geçtigi halde ideal kilonuzu korudugunuzu görmekten mutluluk duyacaksiniz.

Diyetisyen Müge Arslan’in BDZS diyeti sayesinde zayiflayan 1950 dogumlu, serbest meslek sahibi Yasar Okumus deneyimini söyle paylasti: “Bu diyete baslamadan önce 148 kiloydum. Bu hayatimi ciddi bir biçimde etkiliyordu. Yüksek kolesterol, hipidemi ve hipertansiyon gibi rahatsizliklarin yani sira kardiyovasküler sorunlarla da karsilasiyordum. Saglik sorunlarim bana beslenme tarzimi degistirmem gerektigini düsündürdü ve diyetisyene basvurdum. 13 ay gibi bir sürede BDZS diyeti sayesinde 41 kilo verdim ve 107 kiloya düstüm. Saglik sorunlarimin hepsi sona erdigi gibi, diyeti biraktiktan sonra da verdigim kilolari geri almadim.”
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası