Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


EVLILIK ÖNCESI GELIN ADAYLARI ESTETIK MERKEZLERINE KOSUYOR!

Yeni Trend Bekârliga Veda Estetigi…

Son yillarda moda haline gelen ‘’Bekârliga Veda Partisi’’nin yerini artik ‘’Bekârliga Veda Estetigi’’ aldi. Kusursuz bir gelin olmak isteyenler, hayal ettikleri güzellik için dügünden önce biçak altina yatiyor. Kirisikliklar, fazla yaglar ve gögüslerinden sikâyet eden gelin adaylari artik solugu nikâh masasindan önce ameliyat masasinda aliyor. Evlilik öncesi gelinlerin tercih ettigi operasyonlari Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu anlatiyor.

Gelinlik alisverisine çikmadan önce, vücutlarinda begenmedikleri bölgeleri yeniden sekillendirmek isteyen gelin adaylari, en çok yüzlerinde olusan mimik kirisikliklari ile kalça, basen ve bel bölgesindeki fazla yaglardan kurtulmak için estetik operasyona basvuruyor. Küçük veya sarkmis gögüsten sikâyet eden bayanlar ise, gelinligi iyi tasimak için gögüs büyütme veya diklestirme operasyonlarina yöneliyor.

Dügün öncesi estetik operasyonlarla ilgili bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu, ayrica evlilik hazirliginda olan bayanlarin, gözalti torbalarindan kurtulmak için de estetik operasyona basvurdugunu belirtiyor.

Bekârliga veda estetiginde zamanlamanin önemli oldugunu kaydeden Kislaoglu, bazi yöntemlerde iyilesme süresinin uzunlugu göz önüne alinarak, burun ameliyatinin dügünden 2 ay kadar önce yapilmasi gerektigini hatirlatti. Göz kapagi ameliyati için de yine ayni süre gerektigine deginen Kislaoglu, gögüs büyütme ameliyati yaptirmak isteyen bir gelin adayinin ise dügünden yaklasik 1 ay önce operasyona basvurmasi gerektigini vurguladi.

30 Dakikada Burun Estetigi!

Dügünden 2 ay önce uygulanmasi gereken operasyonlarin yani sira, açilimi Minimal Girisimle Burun Estetigi olan MIR yöntemi ile 30 dk. gibi bir sürede burnunuza hayal ettiginiz sekil verilebiliyor. Prof. Kislaoglu, bu operasyondan çikan hastanin 4–5 saat sonra evine dönebilecegini belirtiyor. MIR teknigi ile yapilan operasyon sonrasi kisi sosyal hayatina daha çabuk döndügünden dügün öncesi burun ameliyati için genellikle bu yöntem tercih ediliyor.

Ameliyattan Korkanlar Için Dolgu Yöntemi Ideal

Prof. Dr. Erol Kislaoglu, dügün öncesi hokka gibi bir buruna sahip olmak isteyip ameliyattan korkan gelin adaylari için ‘dolgu maddesi’ ile 8 aylik veya 2 senelik yeni bir burun olusturuyor. Dolgu maddesi süresinin, kullanilan maddelerinin dayaniklilik süreleri oldugunu belirten Kislaoglu, maddenin vücut tarafindan emilip burnun yavas yavas eski sekline dönecegini ifade ediyor. Dolguyla burun estetigi 5–10 dk. içinde yapilabilecek bir yöntem.

Gelinlikte Gögüs Dekoltesi ve Yüz

Gelinlikle kusursuz görünmek için özellikle yüz ve gögüslerinin çok iyi olmasini isteyen gelin adaylari, güzel bir yüz için mimik kirisikligi, kas kaldirma, göz kapagi operasyonlarina basvuruyor ve gelinligi iyi tasimak için gögüslerinin diklestirilmesini, küçültülmesini veya büyütülmesini istiyor.

Meme protezi ameliyati genel anestezi ile hastane sartlarinda yapilan bir operasyon. Meme basindaki renkli yuvarlagin kenarindan girilerek silikon memenin arkasina yerlestiriliyor. Dogal bir görüntü elde etmek için içi jel olan protezler tercih ediliyor. Ameliyat sonrasi hiç iz kalmazken protezi degistirmeye gerek kalmadan ömür boyu kullanabiliyorsunuz.

Hasta, operasyon sonrasi ayni gün hastaneden ayrilip eve dönebilir. 2–3 günlük bir dinlenme sürecinden sonra normal hayata devam edebilir. Bir ay sonra meme tamamen dogal bir görüntü kazanir. Dokunuldugunda normal bir memeden hiçbir farki yoktur.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu, gögüs diklestirme ameliyatlarinda gögsün forma girmesi vakit aldigi için 3–4 ay önce yapilmasinin uygun oldugunu belirtti. Prof. Dr. Kislaoglu, yüz bölgesine veya gögüslere uygulanacak operasyonlar için bayanlarin, ameliyat ve dügün arasindaki zamanlamaya dikkat etmesi durumunda balayinda herhangi bir sorunla karsilasmayacaklarini ifade etti.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası