Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


DIYET SONRASI SARKAN VÜCUDUNUZU SIMDI TOPLAMA ZAMANI…

Güzel ve zayif görünmek için yaptiginiz diyet basariyla sonuçlandi ve istediginiz kiloya ulastiniz. Peki, diyet sonrasi vücudunuzda olusan sarkmalar için nasil bir çözüm düsünüyorsunuz? Diyet sonrasi sarkmalarda uygun kiloya gelindiginden emin olunmasi durumunda estetik cerrahiyle sekillendirme yapilmali. Sarkmalarda uygulanabilecek operasyonlari Estetik ve Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Erol Kislaoglu anlatiyor.

Eger kilo dengesi vücuda sabitlenmezse, uygulama sonrasinda vücudun eski haline tekrar dönmek isteyecegini belirten Prof. Dr. Kislaoglu, bunun sonucunda, vücutta çatlaklar meydana gelirken, gerilmeden kaynakli ameliyat izlerinde de genislemeler olacagini vurguladi. Bu yüzden operasyonlarin, kisilerin kilosu dengelendikten sonra yapilmasi gerektigini açiklayan Kislaoglu sözlerine sunlari ekledi: “Kilo kaybi sonrasinda yapilan bu müdahaleler artik günümüzde yayginlasti. Vücutta olusan sarkmalar çesitli operasyonlarla, iz kalmadan basariyla yapilmakta ve bu sekilde eskisinden çok daha güzel ve estetik bir görünüm elde edilmektedir. Fakat bu operasyonlari yaptiracak kisilerin, uygulama sonrasinda kilosuna dikkat etmesi ve spor yaparak vücudun sikiligini korumasi gerekiyor.”

Kislaoglu vücut sekillendirme ameliyatlarini kisaca söyle açikladi:

Vakumla yag aldirma yöntemi: Liposuction ile yüzdeki çökük ve sarkik alanlara müdahale edilerek bu bölgelerin gerilmesi, çukurlarin doldurulmasi islemiyle yüz gençlestirme operasyonudur.

Karindaki asiri sarkmalari yok etmek için: Karin germe ameliyati karin bölgesindeki fazla deri ve yag dokusunun alinmasini ve karin duvari kaslarinin gerilmesini içeren bir ameliyat. Bu operasyonda sarkan karin gerilerek düzeltiliyor, deri asagiya dogru çekiliyor, fazla deri kesip atiliyor ve kesi hatti dikiliyor. Operasyondan bir gün sonra hastaneden çikip evinizde dinlenebilirsiniz. Her 2–3 günde bir doktorunuz pansumaninizi yapar. 10 gün sonra da dikisler alinir ve normal hayata dönebilirsiniz.

Alt beden ve kalçalarin kaldirilmasi: Çok gevsek derili ve asiri kilo veren insanlarda kalçalar sarkabilir. Operasyon genel anestezi ile hastanede yapilan 4–5 saatlik bir ameliyattir. Hasta bir gün hastanede yattiktan sonra evine çikabilir. 10–15 gün evde istirahat ettikten sonra yavas yavas sosyal hayatina dönebilir.

Kollarin inceltilmesi ve iç kisimlarindaki sarkikliginin ortadan kaldirilmasi: Üst kollardaki sismanlik liposuctionla giderilebilir. Bu islem lokal anestezi altinda yapilabilir ve ameliyat 1 saat kadar sürer. Ameliyattan sonra hasta hemen evine gidebilir ve ertesi gün normal hayatina dönebilir. 3 hafta bandaj uygulanir.

Üst kollardaki gevseklik için operasyon: Genel veya lokal anestezi altinda yapilabilir. Hasta ayni gün evine çikabilir ve 1 hafta içinde normal hayatina dönebilir. Bir müddet agir kaldirmamali ve kol hareketlerini kisitlamalidir.

Mastopexy yöntemiyle gögüs diklestirme: Bu operasyon genellikle genel anestezi altinda yapilir. Ameliyatin yapilmasi genellikle 2–3 saat arasinda bir süre alir. Memeleriniz ilk 1–2 gün hafif mor, sismis görünür ve rahatsizlik verebilir, ama ciddi bir agri olusturmaz. Bandajlar 7 gün sonra çikarilir.

Prof. Dr. Erol Kislaoglu
Estetik ve Cerrahi Uzmani
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: AB RH +
ANKARA TOBB ETÜ HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 5432921579

15.11.2019 Cuma günü ameliyat olacak babam için iki ünite AB RH+ kana ihtiyacımız var. Gönüllü kan verebilecek kişilerin iletişime geçmelerini rica ediyorum.

Tarih: 11/12/2019 1:15:21 AM
Buket Nur Palabıyık
  Aranan Kan: 0 RH -
Antalya Medikal Park Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05333819859

Bebek hastaya acil LÜTFEN DESTEK VERELİM. 0 RH NEGATİF TROMBOSİT İHTİYACI VARDIR.

Tarih: 11/7/2019 3:47:48 PM
Dönmez Ailesi
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege Üniversitesi Hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05453276137

Lütfen destek. 0 Rh- negatif Sağolun.

Tarih: 10/29/2019 7:02:15 AM
Hanım Hanım
  Aranan Kan: 0 RH +
Bahçelievler Medikalpark Hastanesi 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05332510231

Destek olalım. Acildir. SAĞOLUN. 0 Rh POZİTİF TROMBOSİT

Tarih: 10/22/2019 7:45:37 AM
Orhan Bafralı
  Aranan Kan: A RH +
Altunizade Acıbadem Kit Bölümü 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05326140733

Her gün kan ihtiyacı var. A RH POZİTİF TROMBOSİT Sağolun

Tarih: 10/11/2019 3:22:00 AM
Didem Hanım
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası