Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


TÜRKIYE, ESTETIK CERRAHI ALANINDA ÇOK GELISTI

Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Naci Karacaoglan Estetik cerrahinin ve teknolojinin her geçen gün ilerlemesiyle de günümüzün insaninin, güzellik adina kendi kendini tepeden tirnaga degistirebilecek duruma geldigini söyledi.

Medipol Üniversitesi Ögretim Üyesi ve Medipol Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Prof. Dr. Naci Karacaoglan, Türkiye’nin estetik cerrahi alaninda son yillarda büyük adimlarla ilerledigini belirterek, “Artik kimse yurtdisinda ameliyat olmayi düsünmüyor. Ülke sinirlari içerisinde güzellesmek mümkün. Önemli olan, güvenilir bir merkez bulmak” dedi.

Güvenilir olmak önemli

Türkiye’de özellikle son 15 yilda estetik ameliyatlara olan talebin artmasiyla büyük bir ekonomik potansiyelin de gelistigini belirten Karacaoglan, plastik cerrahide ‘güven’i su sözlerle açikliyor: “Estetik cerrahide en uygun aday beklentileri en gerçekçi olan adaydir. Örnegin kisi burnunu düzeltmek istiyorsa kafasinda canlandirdigi bir hayalle bize geliyor. Oysa ki biz ona hayal ettigini degil, yüzüne uygun olabilecek en dogal burnu gösteriyoruz. Bilgisayarda çalisiyoruz. Bu yöntemle çalismak ayni zamanda olabilecek hatalari da beraberinde önlüyor.”

Karacaoglan, hastanin güvenini kazanmanin ikinci yolunun da konfor ve basaridan taviz vermeden hastaya en uygun maliyeti sunmaktan geçtigini söyledi.

Ameliyatlar artik kolay

Basarili bir estetik ameliyatin en dogal görünmeyi saglayan ameliyat oldugunu altini çizen Karacaoglan, “Her hastayi kendi bütünü içinde ayri ayri degerlendirmek gerekir” diye konustu.

Hastalarin kendilerine gelis seklinin yas gruplarina göre degistigini söyleyen Prof. Dr. Naci Karacaoglan, “Örnegin 18-25 yas arasinda en çok burun, 25-45 yas arasi yag toplanmasi, meme ve karin sarkmalari, 40-50 yas arasinda yüz sikayetleri olabiliyor” dedi.

Anestezik ilaçlar ve aletlerin çok ilerlemesi ile hasta ameliyattan kisa bir süre sonra ayaga kalkip gidebiliyor. Önceden hasta için ameliyat sonrasi agir geçerken, simdi 1 saat gibi bir süre içinde kendine gelebiliyor. Ayrica, ameliyati ile ayni gün hastaneden çikabildikleri gibi ameliyat sonrasi birkaç gün içinde de is ve sosyal yasamina dönebiliyor.

Normal hayata erken dönüs

Ameliyat sonrasi günlük hayata dönüste klasik yaklasimdan giderek uzaklasildigini söyleyen Prof. Dr. Naci Karacaoglan, “Örnegin; ameliyat sonrasinda hastalarin agrilarini azaltan enjeksiyonlar yapiliyor. Estetik burun ameliyatinda artik burun içine tampon yerine burundan nefes almayi engellemeyecek splintler konuluyor. Böylece hasta, ameliyat sonrasi bile rahat nefes alip veriyor. Iyilesme, 1-2 hafta içinde oluyor. Üçüncü kusak bir ultrasonic liposuction yöntemi olan ve dogrudan yag dokulari seçilerek uygulanan Vaser Liposelection’da, yag dokulari, ultrasonik bir teknolojiyle yani ses dalgalariyla seçiliyor, parçalanarak ayristiriliyor ve vücuttan atiliyor. Bu yöntemle, alinacak yag seçildigi için bölgedeki diger dokulara hiç bir zarar vermeden operasyon tamamlaniyor. Gözle görünür bir incelme saglaniyor. Operasyondan sonra, sislik, morluk gibi yan sonuçlarin görülmesi minimum düzeye iniyor. Saç ekimi ameliyatlarinda önceden yasanabilen problemler mikroimplantasyon teknigiyle artik yasanmiyor ve daha dogal bir saç çizgisi elde edilebiliyor. Meme ameliyatlarinda yeni yaklasimlarla ameliyat izi hemen hemen hiç fark edilemiyor. Böylece daha dogal bir formda gögüsler olusturuluyor” açiklamasini yapti.

Ameliyat olmak istemeyenlere...

Estetik cerrahide güzelligi ugruna ameliyat olmak istemeyen hastalara de çesitli kolayliklar sunuluyor. Tabi bu kosullarin en temel özelligi; saglikli, güvenilir ve ehil ellerde yapiliyor olmasi. Bu yöntemlerden bazilarini sayarsak: Geç yaslanmak için anti-aging, yüz estetigi için doku kokteyli ve dolgu yöntemleri, son yillarda adini sikça duydugumuz botox, deri sarkmalarina ve lekelere karsi franksiyonel lazer gibi çesitli lazer uygulamalari...

Neleri güzellestirmek mümkün

Estetik Burun Ameliyati (Rhinoplasti)
Yag Alma (Liposuction/Vaser Liposelection)
Saç Ekimi
Yüz Gençlestirme
Yüz Gerdirme
Kas Kaldirma
Gözalti Torbalarini Alma
Boyun Germe ve Gidigin Alinmasi
Dudak Inceltme ve Büyütme
Kirisiklara Doku Kokteyli
Peeling
Ben ve Leke Tedavisi
Kepçe Kulak Düzeltilmesi
Meme Estetigi
Karin Germe (Abdominoplasti)
Yara Izlerini Giderilmesi
Rekonstrüktif Cerrahi
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası