Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Meme Protezi Ameliyatlari Artis Egiliminde

Amerika'da 2010 yilinda en çok gerçeklestirilen estetik operasyon olan meme büyütme ameliyatlari Türkiye'de de en çok tercih edilen estetik müdahaleler arasinda. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmani Doç Dr Ahmet Sönmez meme protezi olarak kullanilan silikonun kanserojen olmadigini söyledi.

Silikon temize çikti...

Her sene Amerikan Plastik Cerrahi Dernegi’nin düzenli olarak yayinladigi estetik cerrahi istatistiklerine göre meme büyütme ameliyati A.B.D.’de 2009’da oldugu gibi 2010’da da en sik gerçeklestirilen estetik ameliyat oldu. Peki bu artisin sebebi nedir? Doç Dr Ahmet Sönmez bu soruyu söyle cevapliyor "Çogunlukla silikon protez kullanilarak yapilan meme büyütme ameliyatlarinin son yillarda giderek artmasinda en önemli faktör hiç süphe yok ki kadinlarin dis görünümlerine verdikleri önem. Daha dik ve büyük gögüsler daha kadinsi bir durusu ifade ediyor. Bir diger faktör de A.B.D.’de Gida ve Ilaç Dairesi (FDA)tarafindan 2007 yilina kadar silikon protezlere uygulanan kisitlamalarin bu tarihten itibaren kaldirilmis olmasi. Üzerinde en çok çalisma yapilan konulardan birisi olan silikon yillar süren arastirmalar sonucu bir kez daha temize çikinca sadece Amerika’da degil, tüm dünyada kullanimi yayginlasti."

Silikon protez sadece hacim anlamina mi geliyor?

Kadinlar daha büyük gögüslerle kendini daha kadinsi hissediyor. Doç Dr Ahmet Sönmez degisen teknolojinin kadinlara hacimle birlikte dogallik da sundugunu söylüyor."Silikon protezlerin üretim teknolojisi de giderek gelisiyor. Bu gelisim sonucu halk arasinda damla protez diye bilinen, anatomik yapidaki protezler ile daha dogal görünümlü memeler elde edilmeye baslandi. Üstelik bu yeni nesil protezlerin uzun dönem dayanikliliklari ve elde edilen sonucu uzun süre korumalari da diger avantajli taraflari." seklinde konusan Dr Sönmez, "Eskiden meme büyütme ameliyati öncesinde hasta ile ne kadar hacimde bir protez konulacagi konusulurdu. Yeni protez teknolojisi sayesinde hacim tek ölçüt olmaktan çikti. Hastanin gögüs kafesi yapisina ve memenin sarkiklik durumuna göre ayni hacimde ama farkli boyutlarda protezler arasinda en uygununu, en dogalini bulmak artik plastik cerrahin görevi haline geldi."diyor.

Hangi yas grubu neden silikon taktiriyor?

Özellikle dogum sonrasi sarkan meme dokusunun toparlanmasi için de silikon kullaniliyor. Doç Dr Ahmet Sönmez"Meme protezleri, yirmili yaslarda meme gelisimi yetersiz olan genç kadinlarda meme büyütme amaciyla kullaniliyor. Otuzlu ve kirkli yaslarda da özellikle dogum sonrasi memelerinde sarkmalar olusan kadinlarda hacim saglamak ve diklestirme amaciyla kullaniliyor. Genis bir yas grubunda, pekçok kadin için geçerli olan problemlere çare olan protezler daha uzun yillar en çok yapilan estetik ameliyatlar listesinde ön siralarda yer alacak gibi duruyor." derken, önümüzdeki dönemde kadinlarin estetik tercihlerinde bir numarada yine meme estetigi olacaginin sinyalini veriyor.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası