Acil Kan Bankası
 SAĞLIK EĞİTİMİ

Sağlık Platformu'nu Twitter'da takip et

SAĞLIK platformu >> Sağlık Haberleri


Gülüsünüz Oscarlik olsun

“Laminate Veneer” ile Hollywood starlari gibi gülmek mümkün

Her yil düzenlenen Oscar törenlerine filmler kadar Hollywood yildizlarinin güzellikleri ve gülüsleri de damgasini vurur. Kirmizi hali üzerindeki Hollywood yildizlarinin etkileyici ve kusursuz gülüsüne sahip olmak ise herkesin hayalidir. Oysa yildizlarin gülüsüne sahip olmak son teknoloji tedavi yöntemleriyle oldukça kolay.

Yildizlarin simetrik, piril piril dislerine sahip olabilmek için önerilerde bulunan Dis Hekimi Özlem Acar en çok tercih edilen son tedavi yöntemlerini anlatiyor.

Yildizlarin tercihi laminate veneer; Birçok Hollywood yildizinin disi bilinenin aksine çaprasik, sari, aralik veya asinmistir. Mükemmel gülüslerinin sirri ise estetik dis hekimliginde uygulanan tedavilerden kaynaklanir. Estetik, güzel bir gülüs için kullanilan “laminate veneer” tedavisi Hollywood yildizlari tarafindan da en çok tercih edilen tedavi yöntemi arasinda yer alir. Isigin geçmesine imkân taniyarak, uygulandigi dislerin tamamen gerçek gibi görünmesini saglayan, benzersiz estetige sahip laminate veneer’ler dislerin ön yüzlerine yapisan porselen yapraklardir. 4-6 gün gibi kisa bir sürede tamamlanan tedavi yöntemi öncesinde hasta, 3 boyutlu uygulamalar sayesinde sonucu da görebilir. Böylece son asamadan önce istenilen degisiklikler de yapilabilir.

Bleaching; En sik tercih edilen diger bir tedavi yöntemi ise bleaching ( dis beyazlatma)’dir. Ofis ve ev tipi olmak üzere iki farkli sekilde uygulanan dis beyazlatma, sadece disin rengi ile ilgili problemlerde uygulanir. Ev tipi dis beyazlatma islemi dislere uygun olarak hazirlanan seffaf kaliplarin içerisine dis hekimi tarafindan verilen özel kimyasal maddenin dislerde bekletilmesi ile uygulanir. Ofis tipi dis beyazlatma islemi ise dis hekimi gözetimi altinda yapilan, genel anlamda ev tipi dis beyazlatma da kullanilan kimyasalin daha etkilisinin kullanildigi ve bir saat içerisinde dislerde beyazlatma meydana getiren yöntemdir.

Implant; Güzel bir gülüs için sadece beyaz sirali dislere sahip olmak yetmez. Eksik bir dis bütün ilgiyi oraya çekerek gülüse gölge düsürür. Eksik dis tedavisinde uygulanan implant, eksik olan dislerin fonksiyon ve estetigini tekrar kazandirmak amaciyla çene kemigine yerlestirilen ve uygun malzemeden yapilan suni dis köküdür. Implant yaygin olarak dokulara uygun, son derece dayanikli ve ileri teknoloji ürünü olan titanyumdan yapilir. Implantin görünümü ve verdigi his o kadar dogal olur ki genelde varligi bile unutulur.
www.saglikplatformu.com  


Web Sitesi Olanlara Özel
Günlük Sağlık Haberlerini Sizde Sitenizde yayınlayabilirsiniz

Diğer Güncel Haber Başlıkları
ACİL KAN DUYURULARI
  Aranan Kan: A RH +
Bezmialem Vakıf Hastanesi - Aksaray'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05346673021

12 Kasim Pazartesi riskli bir bypass ameliyati olacak babam için, ameliyat günü sıcak kan lazim olmasi halinde ameliyat bitene kadar kan verebilecek k A RH POZİTİF (a rh+) kan grubuna ait kisiler aranmaktadir.

Tarih: 11/10/2018 1:34:48 PM
Emin Bilge
  Aranan Kan: 0 RH -
Ege üniversitesi hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil 0 RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05075536676

Ege üniversitesinde yatan hastaya Ayşe Kaymak acil 0 negatif kana ihtiyaç vardır. İrtibat İsmail kaymak tel 05075536676

Tarih: 10/8/2018 5:17:19 AM
Ayşe kaymak
  Aranan Kan: A RH -
şelçuklu tıp fakültesi konya'sinde Yatmakta olan hastamız için acil A RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05385732670

acil böbrek hastası için gülten demirci için

Tarih: 9/3/2018 6:42:55 AM
fatih demirci
  Aranan Kan: AB RH -
NP BEYİN HASTANESİ 'sinde Yatmakta olan hastamız için acil AB RH - kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05312342646

Ümraniye Np Beyin hastanesinde yatmakta olan Nihat DURAN İÇİN acil AB RH (-) kana ihtiyaç vardır. Yardımcı olun allah rızası için ...

Tarih: 8/13/2018 1:26:30 PM
Halil Akkuş
  Aranan Kan: B RH +
Ozelkoru hastanesi'sinde Yatmakta olan hastamız için acil B RH + kana ihtiyaç vardır...
Telefon: 05443420869

Acil brh+pozitif kana ihtiyaç vardır ankara cukur anbar özel koru hastanesi irtibat 05443420869 hasta adı celalettin caba

Tarih: 8/10/2018 12:05:31 AM
Celalettin caba
EN SON EKLENEN LİNK

SİTE İÇİ ARAMA

Acil Kan Bankası